Bundesliga 2014/15

Кој ќе биде шампион во Бундеслигата?


  • Вкупно гласачи
    152
Статус
Затворена за нови мислења.

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Konecno. Sega site partii do zimskiot odmor da GI pobedat i ke bide realno i VO ls da SE kvalifikuvaat.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
Крамер од јануари во Дортмунд :D
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Konecno. Sega site partii do zimskiot odmor da GI pobedat i ke bide realno i VO ls da SE kvalifikuvaat.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk
Богами мора да тепа се до 17 коло башка игра со Волфсбург и Хофенхајм и 2те дома мора да ги тепа.
Ме интересира Гладбах и Волфсбург како ќе тераат до крај на сезона али ако играт вака ќе биде многу јако за 2-4 место покрај нив Дортмунд,Леверкузен,Шалке(ако се опраат).
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
@Џони Вајсмилер шо ќе кажиш за овие местенки?


Настрана Крамер шо напрај, кикс на деценијата, Ројс колку нема среќа чоече. :pos::pos:
Бундеслигашките утакмици одсекогаш ми биле најголем предизвик за прогнозирање бидејќи според мене се најтешки од сите други првенства и во Германија нема никаков ред што се однесува до резултатите...и сега гледам следно коло играат Вердер-Хамбургер:pos::pos:..само господ можи да ја погоди ова утакмица
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Богами мора да тепа се до 17 коло башка игра со Волфсбург и Хофенхајм и 2те дома мора да ги тепа.
Ме интересира Гладбах и Волфсбург како ќе тераат до крај на сезона али ако играт вака ќе биде многу јако за 2-4 место покрај нив Дортмунд,Леверкузен,Шалке(ако се опраат).
Iskreno Dortmund realno po baern ima vtor najjak tim i moze da gi tepa. Nema da bide ednostavno ama sega se nadevam kinisa na arno.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
А најдобар дефанзивец им е моментално. Суботич не може да ја врати старата форма, а со тоа станува главна трансфер цел на тимови како Милан и Интер.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Сократис моментално е најдобар бек но секако немаше да игра со Падерборн поради петта жолта карта и сега се репрезентациски натпревари. Тамам и Хумелс ќе се врати. Дефанзивата поред мене е стабилна поради тоа што Бендер ама и посебно Кел се во одлична форма.

Иначе скоро секој натпревар Дортмунд излага со повредени играчи, ненормално е тоа. Повредите го убиваат Дортмунд начисто.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Сократис моментално е најдобар бек но секако немаше да игра со Падерборн поради петта жолта карта и сега се репрезентациски натпревари. Тамам и Хумелс ќе се врати. Дефанзивата поред мене е стабилна поради тоа што Бендер ама и посебно Кел се во одлична форма.

Иначе скоро секој натпревар Дортмунд излага со повредени играчи, ненормално е тоа. Повредите го убиваат Дортмунд начисто.
Јок..според мене Кел моментално не знај кај тера,скоро повеќе од пола дуели ги изгуби и многу лесно го претрчваат со оглед на годините но не се заприметува премногу бидејќи игра на средина а не по страна..друго е на пример во средината да беше Гундоган или Сахин на неговото место..додуша шо се дешава со Турците бе?...за Гундоган знам дека беше повреден,а Сахин?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Суботич го стига кармата откако се дереше како крава пред дупење, да му еам гнасната фаца
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Јок..според мене Кел моментално не знај кај тера,скоро повеќе од пола дуели ги изгуби и многу лесно го претрчваат со оглед на годините но не се заприметува премногу бидејќи игра на средина а не по страна..друго е на пример во средината да беше Гундоган или Сахин на неговото место..додуша шо се дешава со Турците бе?...за Гундоган знам дека беше повреден,а Сахин?
Кел искрено за мене е еден од најдобите во последните недели пошто ја стабилизира дефанзивата, тоа беше најголем проблем. Можеби губи по некој дуел или топка ама екстремно е важен. Самиот Клоп кажа дека ако продолжи вака ќе проба да го убеди да играт уште една година.

Иначе Гундоган се врати после 14 месеци поврада и нормално не е во форма и има некоје кило плус. А Шахин има тешка повреда и мислам дека сега некаде треба да почне со тренинг ама нормално и тој нема да бида во форма одма.[DOUBLEPOST=1415600033][/DOUBLEPOST]
За Клоп ова беа тешки недели а од сите страни доби охрабрување, посебно од фановите. Во други клубови тој одамна ќе беше избркан но во Дортмунд тоа никојпат нема да се деси.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Убаво го спомнавте Кел.
Нели дечкото пред почеток на сезона се откажа од капитенска лента пошто нема да игра многу и на крај на сезона ќе се пензионира.
Ја као што глеам од почеток на сезона им е убедливо најстандарден играч, нон-стоп игра.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Убаво го спомнавте Кел.
Нели дечкото пред почеток на сезона се откажа од капитенска лента пошто нема да игра многу и на крај на сезона ќе се пензионира.
Ја као што глеам од почеток на сезона им е убедливо најстандарден играч, нон-стоп игра.
Kehl sekojpat bil odlicen igrac vo Dortmund no sekojpat imal teski povredi. Godinava, da ne e za podrek, ne e zrtva na povredi sto e cudo so ogled na toa sto posle sekoja partija Dortmund ima novi povredeni igraci. Normalno deka ako igrate redovno i polesno se vrakate vo forma. Taka e i so Kehl koj plus e najiskusen igrac.

Toj se odkaza od lentata oti site mislea, i samiot, deka nema da igra prva postava pa nemase smisla da bide kapiten. No ispadna poinaku. Momentalno e mozet najvazen igrac i ja stabilizira odbranata. Tim kako Gladbach samo eden sut na gol imase i redovno trca najmnogu vo timot (nad 12km). Klopp veke najavi deka ako prodolzi vaka ke go ubeduva da igra uste edna godina. Sepak Kehl na prolet polni 35 godini.[DOUBLEPOST=1415634390][/DOUBLEPOST]Ројс две-три недели во аут поради повреда. Како не ќе бидат во криза ко по секоја партија двајце се повредуваат а сега од репрезентациите гарант некој со повреда се враќа.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom