Bundesliga 2014/15

Кој ќе биде шампион во Бундеслигата?


  • Вкупно гласачи
    152
Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Најсмешно е што изгубија од најочајната и најслабата екипа Хамбургер и тоа на домашен терен....само 4 гола имаат постигнато Хамбургер,против Баерн и Дортмунд ме заебаа кога ги пишав да изгубат ама затоа против Мајнц и Хофенхајм јадат по 3,4 парчиња...Најидиотска и најнепревидлива лига во светот
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Денеска ако го испијат и од Менхенгладбах мислам дека сериозно ќе се здрма столчето на Клоп, па колку сака нека биде подржуван од навијачите.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Мене не ми е јасно, како лесно тепаат во ЛШ, а тука не можат ебан гол да дадат...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
И Виериња кој игра денеска принудно на левата бековска позиција затоа што се повредени Шефер и Родригез. Ама битно за Португалија секогаш во стартниот состав е Нани, а не Виериња.[DOUBLEPOST=1415551280][/DOUBLEPOST]За 10 мин. игра каков фудбал играат Дортмунд - Менхенгладбах, прееска пуштив Свонси - Арсенал од 17ч., погледав 15 мин. и сум задремал.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.663
Не знаат гол да дадат. :facepalm:
Михтаријан е најголемо дрво во историјата на овој спорт, жими се. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Не знаат гол да дадат. :facepalm:
Михтаријан е најголемо дрво во историјата на овој спорт, жими се. :D
Шутевите му се за никаде, но за да даде пас страшно добро го бива.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Најсмешен автогол. Напамет ја врати, најверојатно не.забележа дека Зомер излегол понапред. Штета што му се случи тоа баш на Крамер бидејќи на сите натпревари на Гладбах е еден од најдобрите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom