Што кога тој/таа има девојка/дечко?

Што кога тој има девојка?


  • Вкупно гласачи
    228

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
Најчесто се "затрескувам" во зафатена девока...
Не сакам да им ја расипам врската но ако премногу ми се допаѓа и ако имам шанси пробувам зошто да не.. барем една вечер...
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.790
се откажувам и се трудам да ја заборавам што побрзо и да се ориентирам спрема некоја друга девојка....
 

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
хмм откажување не е во мој стил...секако нема по секоја цена да им ја расипувам врската, али ако осетам дека се појаве некоја хемија помеѓу нас двајцата...ке се обидам да оддржувам пријателство...па која тогаш ке раскинат и ке стапам на сцена :)
у кратки црти никогаш не се откажувам ако стварно многу ми се свига
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Еве јас сум во малкуте кои прават стратегија :)))
Ама тоа се случува на почетокот забавно ми е што некој кој е „зафатен“ ќе го бркам, после обично ми здосадува од врзаниот тип кој си ја сака девојката и и да го смувам евентуално - не ми е веќе мерак со него :)
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
Stom e zafaten se otkazuvam uste vo prviot moment!!!Nesakam problemi so nikoj,a i ne se trudam da gi pravam!!!Sto e moe ke si dojde!!:)
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Зависи од врската штп ја имаат:
Ако имаат озбилна врска и има хемија меѓу нив, ако се сигурни дека се сакаат тогаш нема шанси, се откажувам без разлика колку и да ми се допаѓа типот.
Е сега ако имаат некоја врска, одат пошто зашто тоа е друг муабет, ако тој покажува знаци тогаш размислувам.
Сепак, никогаш нема да влезам во врска со некој што има уште една девојка.
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
20
ne ni poglednuvam zafaten tip,osven ako mu seta gazeto,e togas ako mi vleze pod koza stapuvam na scena:baeh:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
-se trudam da doznaam dali e zaljubena vo decko i ,ako ne e,znaci nema nekoja poseriozna pricina zasto ne bi...
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Не се откажувам уште од почеток. Ако ја сака тој неа, немам намера да им ја реметам врската, не се пикам кај шо не ми е место. Ако не ја сака, ќе почекам да прекини со неа па тогаш превземаме мерки:)
 
Член од
24 август 2008
Мислења
132
Поени од реакции
2
Prvo ke se zblizam ubavo so nego, onaka drugarski. Ako po nekoe vreme vidam deka negovata vrska e stabilna, togas se otkazuvam, a ako ima sansi da se raskine, onda u napad!!!
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Во секоја врска има моменти кога нема шанси да се случи неверство, но и многу такви кога еден од партнерите е склон кон тоа и во права ситуација би го направил. Ко пецање риба, дремеш и чекаш внимателно на вистинскиот момент, не дозволуваш да се развие другарство и ако има основа нешто ќе се случи. Ептен ако сакаш да бидеш баш со таа особа вреди.. инаку не. :)
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Би се откажала зошто не сакам на мене во врска да ми се мешаат трети луѓе.
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Се откажувам, затоа што не би сакала да градам среќа на нечија несреќа, и не би сакала тоа мене да ми се случи
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
:smir:
Абе во смисол, да ми се пушта некоја убава девојка, а јас веќе си имам стабилна врска, воопшто не би размислувал дали ќе ја излажам девојката. Се разбира дека ќе го направам тоа. Бев едно време со една девојка која многу ја сакав и било која друга девојка да ми се пуштеше, ја одбивав, со образложение си ја сакам девојката моја, ниедна друга не ми е потребна. Му ги кажував тие случки на еден мој другар и тој ми велеше-- немој бе да одбиваш девојка која ти се пушта, ќе ти биде понатаму криво во животот.

И видиш јас не сум повеќе со таа девојка и навистина ми е криво за сите тие девојки кои ги пропуштив.
Така да советот кој мојот другар ми го даде, ви го пренесувам и на вас.
Znaci se e do ljubovta, i do toa koj kolku ti znaci. :back:
Go cenam toa sto si go pravel koga si bil so devojka koja ti znacela nesto poveke. i go podrzuvam
A sovetot na drugarot ne mi se dopagja. :nenene: osven ako ne si vo vrskata od vistinski pricini ( ne e vistinskata za tebe).

Sto koga toj bi imal devojka? ...pa protiv mesanje sum vo tugi vrski, od ednostavna pricina sto ne bi sakala i mene da mi se zamesa nekoja.
A koga bi resila da vletam kako uragan vo tugja vrska, prasanjeto bi bilo nema li i na mene da mi se sluci istoto, koga bi nasol doticniot podobra od mene?
Za nekoi vrski vredi da se boris, no za nekoi NE. a toa ke zavisi i od dvaicata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom