Што кога тој/таа има девојка/дечко?

Што кога тој има девојка?


  • Вкупно гласачи
    228

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
не сум човек шо сака на туѓа несреќа да гради среќа... ако треба да биде мој ќе биде во некое друго време.. ако не никому ништо..
одам по принцип.. "не го прави она што не сакаш и тебе да ти го направат"
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.161
It just ain`t me to desolve their happiness.
Пријатели, можда кажување на моите чувства но не и уривање на врската.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ако тој што ми се свиѓа има девојка можеби ке се потрудам да му го привлечам вниманието и да го добијам јас :) ваљда не планира да се жени со неа на овие години :)
А ако тебе ти го направат истото? Девојката што ти го направила (логично нели) би била најголема курва/дроља/пачавра/сељанка/random не ?

Мада ваљда се следи некој вид на *Што е мое , мое е - што не е ќе го земам со сила*
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623

Ако тој што ми се свиѓа има девојка можеби ке се потрудам да му го привлечам вниманието и да го добијам јас :) ваљда не планира да се жени со неа на овие години :)
Ете го постот кој сакав да те цитирам. За тебе и другарка ти под тебе важи. Што е? Те здоболе што си доби етикета која би ја дала и ти ако ти се деси така?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
А ако тебе ти го направат истото? Девојката што ти го направила (логично нели) би била најголема курва/дроља/пачавра/сељанка/random не ?

Мада ваљда се следи некој вид на *Што е мое , мое е - што не е ќе го земам со сила*
Па ако иде со неа 7-8 или повеке години нема да се мешам кај што не ми е место.. ама ако идат неколку недели, 2 месеци и слично тогаш нема да се откажам... нема да сакам да го одвлечкам у кревет или да го смувам додека знам дека е у врска со неа... ке бидам стрплива и ке чекам.. ама нема да изгубам контакт со него... ке се дружам со него...па ако видам дека не оди дека има сериозни намери со девојката тогаш ке се откажам.... не би сакала да ја урнам срќата на некого... ама ако знамд ека тој некој ке биде посреќен со мене отколку со неа тогаш би се жртвувала и за мојата и за неговата среќа.... па добро де еднаш живеам и имам право само еднаш да ја испуштам шансата која ми е дадена а јас не сакам да го направам тоа.. сакам до крај да се борам за она што вистински го сакам и уште ако знам дека ке вреи мојата борба тогаш нема сила која би ме спречила....
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.161
Па ако иде со неа 7-8 или повеке години нема да се мешам кај што не ми е место.. ама ако идат неколку недели, 2 месеци и слично тогаш нема да се откажам... нема да сакам да го одвлечкам у кревет или да го смувам додека знам дека е у врска со неа... ке бидам стрплива и ке чекам.. ама нема да изгубам контакт со него... ке се дружам со него...па ако видам дека не оди дека има сериозни намери со девојката тогаш ке се откажам.... не би сакала да ја урнам срќата на некого... ама ако знамд ека тој некој ке биде посреќен со мене отколку со неа тогаш би се жртвувала и за мојата и за неговата среќа.... па добро де еднаш живеам и имам право само еднаш да ја испуштам шансата која ми е дадена а јас не сакам да го направам тоа.. сакам до крај да се борам за она што вистински го сакам и уште ако знам дека ке вреи мојата борба тогаш нема сила која би ме спречила....
Ми се свиѓа ова... Борба до крај...
Но по која цена??? Најчесто првите моменти се клучни за вашата врска да се претвори во нешто подобро. После тоа, што повеќе одолговлекуваш потешко ќе ти биде.
Чекање. Огромен ризик каде можеби и “поубавите“ риби во морето можеш да ги испуштиш со тоа што слепо ќе веруваш дека овие двајца некогаш ќе раскинат. Мада кој прашуе за заљубена чичност коа за неа постои само тој - вистинскиот. Но тоа е самоуништувачки. Најчесто.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Ми се свиѓа ова... Борба до крај...
Чекање. Огромен ризик каде можеби и “поубавите“ риби во морето можеш да ги испуштиш со тоа што слепо ќе веруваш дека овие двајца некогаш ќе раскинат. Мада кој прашуе за заљубена чичност коа за неа постои само тој - вистинскиот. Но тоа е самоуништувачки. Најчесто.
Баш така.А дури и ако по долго чекање, тие двајца раскинат, големи се шансите да сфати дека тој и не бил така совршен, туку девојката си проектирала таква слика за него, најверојатно затоа што бил недостижен за неа. Луѓето се секогаш склони да го идеализираат она што не можат да го имаат.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Па ако иде со неа 7-8 или повеке години нема да се мешам кај што не ми е место.. ама ако идат неколку недели, 2 месеци и слично тогаш нема да се откажам... нема да сакам да го одвлечкам у кревет или да го смувам додека знам дека е у врска со неа... ке бидам стрплива и ке чекам.. ама нема да изгубам контакт со него... ке се дружам со него...па ако видам дека не оди дека има сериозни намери со девојката тогаш ке се откажам.... не би сакала да ја урнам срќата на некого... ама ако знамд ека тој некој ке биде посреќен со мене отколку со неа тогаш би се жртвувала и за мојата и за неговата среќа.... па добро де еднаш живеам и имам право само еднаш да ја испуштам шансата која ми е дадена а јас не сакам да го направам тоа.. сакам до крај да се борам за она што вистински го сакам и уште ако знам дека ке вреи мојата борба тогаш нема сила која би ме спречила....
А да кажеш што би направила ако тебе некоја со исто мислење би ти го направила ова ? ама НАЈИСКРЕНО ...

Иначе , како можеш да знаеш дали ќе биде посреќен со тебе или со неа :) ? Може имаат КРИЗА :D
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Па ако иде со неа 7-8 или повеке години нема да се мешам кај што не ми е место.. ама ако идат неколку недели, 2 месеци и слично тогаш нема да се откажам... нема да сакам да го одвлечкам у кревет или да го смувам додека знам дека е у врска со неа... ке бидам стрплива и ке чекам.. ама нема да изгубам контакт со него... ке се дружам со него...па ако видам дека не оди дека има сериозни намери со девојката тогаш ке се откажам.... не би сакала да ја урнам срќата на некого... ама ако знамд ека тој некој ке биде посреќен со мене отколку со неа тогаш би се жртвувала и за мојата и за неговата среќа.... па добро де еднаш живеам и имам право само еднаш да ја испуштам шансата која ми е дадена а јас не сакам да го направам тоа.. сакам до крај да се борам за она што вистински го сакам и уште ако знам дека ке вреи мојата борба тогаш нема сила која би ме спречила....
Извини девојче само да те прашам, колку години имаш?

Само во 7-8 годишни врски не се мешаш? А што ако идат година, две или три?

1. Ако не сакаш да ја урнеш среќата на некого тогаш не го пикај носот кајшто не ти е местото... KARMA IS A BITCH

2.Ај ќе те молам објасни ми како тоа ти ќе знаеш дека тој некој ќе биде посреќен со тебе отколку со неа? Хипотеза- претпоставка која само ти си ја имаш зацртано во главата дека е така, а не мора да значи.

Нејсе, мене нешто друго ме интересира...

Зашто тој некој се фатил со неа и продолжува да иде со неа ако мисли дека со некоја друга ќе му биде поубаво, на пример со тебе? И зашто тој некој од одма не се фатил со тебе туку се фатил со неа?

Небитно, од твоите зборови претпоставувам дека си сеуште средно и не е важно дали тој некој ќе се жени или не, сепак не е убаво чувството да бидеш изневерен и оставен, а уште помалку е убаво мешањето во врска. Побогу, па има милион слободни, убави и паметни дечки, зашто да не бидеш со нив... ќе цитирам:
"I would never disrespect any man, woman, chick or child out there. We're all the same. What goes around comes around, and karma kicks us all in the butt in the end of the day. "
 
Член од
29 август 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
zdravo!
edno prasanje do vas.?istoto mi se slucuva i na mene.imam edna drugarka koja stotuku raskina so svojot decko bidejki toj mnogu ja lazeshee.i togas resiv da si probam so nea bidejki od najdobra drugarka mi se zasviga mnogu i samo sto resiv da i go kazam toa taa si najde muac.pa kako da postapam..:D
 
Член од
5 септември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
1
nikogas ne sum napravila nesto za taa da doznae, nitu pak sum barala od nego da raskine so nea. zaedno se dolgo vreme, a jas se gledam so nego poveke od godina. ne se gledame cesto i sekogas koga se sretnuvame toj mi se javuva. jas skoro nikogas ne go baram, ne mu se javuvam nitu mu pisuvam. vo cela godina samo 2 pati mu se imam javeno po telefon i toa koga sum znaela deka 100% ne e so nea, bidejki ne ziveat vo ist grad. koga go zapoznav ne znaev deka ima devojka, poleka pocna da mi se dopagja. prv pat koga se izmuvavme veke znaev za nea ama go zasakav i seuste go sakam i toa mnogu. toj ne znae barem jas ne sum mu kazala, a so poteskotii se vozdrzuvam i od pokazuvanje ama ne znam kolku dobro mi odi toa koga sum pokraj nego. porano i jas mislev deka nikogas ne bi se mesala vo tugja vrska i fala bogu deka ne bi sakala mene toa da mi se sluci, ama srceto i razumot vo ovoj slucaj ne se soglasuvaat i ljubavta kon nego e poslilna od grizata na sovest i od se drugo. :(
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Ако е во врска со некој и ако сум многу ми се допаѓа во неа не се откажувам напротив ќе се спријателам со нејзе, ќе оформирам некој стратегии и ќе чекам некаде да згрешат со дечко и, во врската секогаш постојат некој си грешки е сега ако раскине со дечко и готово се фрлам во акција да ја имам нема двоумење, а додека пак ако не раскине значи дека навистина е вљубена девојката во дечкото и е подготвена се да направи за него, тогаш се тргнувам на страна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom