Што кога тој/таа има девојка/дечко?

Што кога тој има девојка?


  • Вкупно гласачи
    228

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мистичен напиша:
Биди малку реална Дивајн, немој со басни. За да жртвуваш нешто треба да имаш причина.
Зашто басни? Добро, не мислев буквално така ... сакав да кажам не мора да започнеш некакво мување т.е. некакви физички контакти за да ти се тргне памет од девојката/дечкото. Не ти се случило тебе да заглавиш по некоја што не си ја имал во кревет? :? :lol:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Е сега да разграничиме прво:

- по некоја што не сум имал ништо со неа
или
- по некоја што не сум ја имал во кревет?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мистичен напиша:
Е сега да разграничиме прво:

- по некоја што не сум имал ништо со неа
или
- по некоја што не сум ја имал во кревет?
Под тоа ништо ако подразбираш ни муабет,ни дружба ... следи го второто :lol: :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
А доколку подрзабирам само муабет и дружба?
 
Член од
20 јуни 2005
Мислења
4
Поени од реакции
0
100% ako nekoja devojka saka da te lapne(pa imal ti devojka ili ne )ke go napravi toa pa ako treba i na glava ke ide ama ke te legne.
toa e losoto kaj nas maskite neznaeme da kazeme"ne" 8)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Види jolebond, во глобала со мажите е така, ама знаеш како велат: "Зрел маж е оној кој знае да каже НЕ"! :)

Има и такви.
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Има и такви мажи кои знаат да кажат НЕ и има жени кои нема ДА ТЕ ЛЕГНАТ па ти бил со девојка или не
 
Член од
24 јуни 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
Мистичен напиша:
Види jolebond, во глобала со мажите е така, ама знаеш како велат: "Зрел маж е оној кој знае да каже НЕ"! :)

Има и такви.

Nekako zrelosta kaj vas mazite pokasno nastapuva.Retki se sto velat NE!
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Јас на јака девојка не би и простил. 8)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Малку бегаме од темата! :)
Абе во смисол, да ми се пушта некоја убава девојка, а јас веќе си имам стабилна врска, воопшто не би размислувал дали ќе ја излажам девојката. Се разбира дека ќе го направам тоа. Бев едно време со една девојка која многу ја сакав и било која друга девојка да ми се пуштеше, ја одбивав, со образложение си ја сакам девојката моја, ниедна друга не ми е потребна. Му ги кажував тие случки на еден мој другар и тој ми велеше-- немој бе да одбиваш девојка која ти се пушта, ќе ти биде понатаму криво во животот.

И видиш јас не сум повеќе со таа девојка и навистина ми е криво за сите тие девојки кои ги пропуштив.
Така да советот кој мојот другар ми го даде, ви го пренесувам и на вас.

Ако некоја ви се пушта, слободно повелете. Е сега за проблемите кои можат после да произлезат со девојката ваша, тоа не можам да ве советувам. Тоа си е сепак избор и секој ќе треба да си ги сноси последиците од него.

Гледајте да не дознае, е најдоброто што можам да го кажам 8)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мистичен напиша:
А доколку подрзабирам само муабет и дружба?
Е па јас така мислев, дали неможеш да се заљубиш во друга девојка со која имаш само муабет и дружба? И ако би се заљубил така не би ставил крај на постоечката врска која сигурно нема да е веќе иста? :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Никако, бог да чува. Од муабет и дружба да добијам повод за да раскинам? И после да го "попушам"? Која ми е гаранцијата дека после ќе ја испадне нешто со онаа со која сум го имал "муабетот"?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Е па јас така мислев, дали неможеш да се заљубиш во друга девојка со која имаш само муабет и дружба? И ако би се заљубил така не би ставил крај на постоечката врска која сигурно нема да е веќе иста? Намигнување
Би можел да имаш фиксација кон некоја девојка.. например за мене е еве Амернис Нокшичи, покрај доста други се разбира:).. али тоа не значи дека сум заљубен во неа?
Тие работи си имаат сосема друго значење и тежина..

Подобро врапче во рака него гулаб на гранка.. Никогаш не би оставил некоја девојка, ако немам сигурна реализација кај некоја друга.. Тоа е непрактично и со тоа глупаво.
Никогаш не би си дозволил да немам алтернатива и сигурност.
Мора човек секогаш да има ако не девојка, барем можност за секс со некоја. Тефтерчето со броеви секогаш при рака 8)
 
Член од
20 јуни 2005
Мислења
4
Поени од реакции
0
momci toa e pak doagame do toa deka devojka se moze da napravi za da te legne!!!!!!!!!!!
"ali toa e dobro da pravi devojka se da te legne"
 

Kajgana Shop

На врв