Швалери

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Никола напиша:
Тоа си е твое мислење. Некој друг па ќе ти каже дека силата на човекот се гледа во тоа да може да мота повеќе девојки, а да нема грижа на совест или слично.
или дека само слаб карактер може да очекува дека бескрајната љубов која ја вложува во партнерот, ќе го спаси од изневера.
A koj rece ikogash deka e necije drugo mislenje?:) Velish moze taka da misli nekoj na toj nacin? Ne se ni somnevav, lugjeto mislat na mnogu razlicni nacini i ne e merliv kapacitetot koj go imaat za iznaogjanje opravduvanje za se i seshto. :)

не, туку треба да се труди да го запази општествениот лик на солиден, верен и чесен човек, без разлика на тоа што прави во приватниот живот.
Da ne si malku hipokriticen ti ovde? "soliden, veren, i cesen" pa toa e karakterna osobina koja e razlicna privatno i javno? :) Jas pa mislev deka e karakterna osobina koja ne se krerira ni so lazenje, ni so gluma- najmalku so prepravanje ni javno ni privatno. I ovde nie zboruvame za shto nie ko individui mislime deka e pravilno i "moralno" - ko ke otvorime tema za manipulatori i uspehot megju istite, togash ovie tipovi ke gi stavam na piedestal - vaka mislenjeto ti go ostavam samo tebe. :)

Зошто би и кажувал, ако знае дека тоа ќе резултира со раскинување?
Можеби така му одговара?
Na mnogu lugje mnogu shto im odgovara, sepak ne se e opravdano, neli?
Ако жените научат да ја ценат искреноста, тогаш и машките ќе бидат искрени. :wink:
Prosti ama ovaa recenica vekje ni vo hollywood ne pominuva. :)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Prosti ama ovaa recenica vekje ni vo hollywood ne pominuva. Насмевка
немав впечаток дека холивуд напреднал до толку, па да обработува такви теми. Мислам дека таа реченица е политички и полово некоректна за да биде нешто слично екранизирано:))

уште еднаш, бидејќи го скокна делот погоре.
ако некој дечко ти каже дека сака покрај тебе да се гледа и со други девојки, претпоставувам дека би го оставила.
верувам дека е така при поголемиот дел на случаи.
тогаш зошто тој би и кажувал на девојката?
каде е интересот на машкото, па и на девојката, во искреност од овој тип?
не е ли тоа што не и кажува бела лага, со која ја штити и нејзе и себе си од разделба?

инаку, се е во очите на набљудувачот.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Никола напиша:
Prosti ama ovaa recenica vekje ni vo hollywood ne pominuva. Насмевка
немав впечаток дека холивуд напреднал до толку, па да обработува такви теми. Мислам дека таа реченица е политички и полово некоректна за да биде нешто слично екранизирано:))

уште еднаш, бидејќи го скокна делот погоре.
ако некој дечко ти каже дека сака покрај тебе да се гледа и со други девојки, претпоставувам дека би го оставила.
верувам дека е така при поголемиот дел на случаи.
тогаш зошто тој би и кажувал на девојката?
каде е интересот на машкото, па и на девојката, во искреност од овој тип?
не е ли тоа што не и кажува бела лага, со која ја штити и нејзе и себе си од разделба?

инаку, се е во очите на набљудувачот.
Politicki i polovo nekorektna... ova polovo mislam deka treba da go patentitash...
Za ostanatoto... tvoe mislenje drugar, jas mislam deka dovolno elaborirav kako jas mislam, i nishto ne skoknav, mozebi samo tirektno bukva po bukva ne odgovoriv na toa prasanje... zoshto? Zatoa shto ne e vo red! i zatoa shto e karakteristika na slabak --- po moite vrednosti toa ;)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Сигурно дека швалерај ќе има ако нешто не штима во врската/бракот. И зашто сте сите против? Повеќето признавте дека е тоа една интересна игра нели? Е сега, нормално дека еден ќе излезе повреден од тоа, ама па нити ќе е прв нити последен. А и да е повреден сигурно заслужил некако ... можеби е поферски да се откачи истиот пред таква дешаванка, ама па кој може да бира време и место кога ќе наиде швалерот/ката? Ако е швалер/ка испаднал некако случајно од небо, да бил планиран ќе се средела постоечката врска ...
И тоа дека би се осеќале како втори секогаш ... тоа можеби да ... ама вниманието ќе е секогаш поголемо, многу јасно ... убаво си напиша schtranga ... :pos:
Затоа не се замарајте правете си што ве прави вас среќни ... нема друг да мисли за вас нели? :pos: :P
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Da se bide shvaler/ka...... hm...hm....
Toa tie kako sosema svesen (za sopstvena zabava) da izigruvash klovn.
Na primer..... soprugata so soprugot go minuva vremeto, spie do nego sekoja vecer, zaedno se na odmori, svadbi, praznici, novi godini, kaj rodnini, prijateli, planirame semeen budzet, imaat deca, gi vospituvaat, im se raduvaat zaedno, se poznavaat mnogu dobro megju sebe, se razbiraat so pogled.........
A shvalerot e nekoj koj kje ja zabavuva koga i e dosadno, koga i treba razonoda, malku adrenalin, igra i relaksiracko glupiranje.......neshto kako dvorski shut (ili kako shto rekov - klovn)

Isto e i obratno (pishuvav od zenska gledna tocka) :wink: :pos:
E sega....poentata e vo smisolot za zabava i balansot pomegju igrata i serioznite situacii.

:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
venera001 напиша:
A shvalerot e nekoj koj kje ja zabavuva koga i e dosadno, koga i treba razonoda, malku adrenalin, igra i relaksiracko glupiranje.......neshto kako dvorski shut (ili kako shto rekov - klovn)
:D :D :D :D :D Интересна компарација, ме насмеа :D

Јас по природа сум малце (повеќе) посесивна и ич не сакам да делам личност која ми значи со некоја друга, па макар јас да сум швалерката. Не ми се допаѓа многу таа особина кај мене, ама што да правам кога не можам да се сменам :cry:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
А во случај да згусни ситуација, што мислите кој би се откажал прв ... т.е. кој има повеќе г'з да продолжи, жените или мажите?
Јас мислам дека мажите се поголеми пи*** :pos: :pos: :P
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
divine напиша:
А во случај да згусни ситуација, што мислите кој би се откажал прв ... т.е. кој има повеќе г'з да продолжи, жените или мажите?
Јас мислам дека мажите се поголеми пи*** :pos: :pos: :P
Ааа, јок, мажите прекинуваат први затоа што сакаат да ја зачуваат хармонијата. Не се работи за страв :) :)

Цитирам од „Вариола Вера“ (може некој се сеќава на филмот) : „Пи*ка је полов орган, пизда је карактерна особина!“
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
А во случај да згусни ситуација, што мислите кој би се откажал прв ... т.е. кој има повеќе г'з да продолжи, жените или мажите?
јас ќе бидам секогаш искрен, така да нема што да ми згусни.
Ако швалерката знае, зошто и девојката не би ми знаела?
жално е што девојките не ја ценат искреноста, па сме приморани да ги лажеме.
не е тоа убаво.
почитувам девојки кои се ок со тоа.
 
Член од
10 март 2005
Мислења
567
Поени од реакции
10
zs da ne be ako e seksot jak ke bidam shvalerka :))))))))
ne sum bila do sega, ama mlada sum ke prezivejam i to.. zivotot e poln so iznenaduvanja od kaj znajsh na sho ke naletash :))))))
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
Заморна тема :pos: А и како ми е тргнато само со некои постари од мене само ме лажат овие поголемиве чупиња :pos: така се вели.....која скоро скарана,која скоро сака да се разведи,аууу комедии особено ко ќе се дознае се.....мислам за нив де....
 
Член од
2 август 2005
Мислења
6
Поени од реакции
0
_ZlObNiCa напиша:
Da, ama za da se stane number one, treba izvesno vreme da se deli nesto sto ti e milo i ti znaci so druga osoba,hm koga bi razmislila vtorpat pak bi bilo ne,ednostavno egoista sum nejkam da delam nekogo :lol:

Jas mislam deka za se sto go sakas vo zivotot treba da se boris.
Mozebi i ne e taka tesko od vtora da stanes prva,
samo treba da mu go svrtis pametot :roll: :D
 
Член од
7 септември 2005
Мислења
1
Поени од реакции
0
Мистичен напиша:
Cool_Cat напиша:
samo treba da mu go svrtis pametot :roll: :D
Или тоа, или тој навистина да ти го види паметот.
Tocno,ako si dovolno pametna
ili pak imas dobra taktika
lesno mozes da go imas za sebe:)
Vi kazuvam od iskustvo,
devojkata so koja sto sum sega mi bese
prvo svalerka...
Taka da...Ako ne probas nikogas nema da znaes...
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
значи да седиш на два, три, па и повеќе стола, но секогаш треба да внимаваш со кого седиш на маса за да не ја платиш целата сметка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom