Швалери

Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Да бидеш швалер/ка...

Ste probale, sakate ?

Jas imav ova leto dosta iskustvo :D , nekolku puti ne fatija, no ne beshe nishto strashno, ovaa dobro go polirashe posle toa, kao demek neli pomal sum bil od nea celi 4 god i sme bile samo drugarchinja, ili pa na ovoj mu e sve jasno ama dozvoluva zaso sum tuka samo letoto, pa ke mu bide mirna glaata koa ke si idam :lol:

Vashe iskustvo ?! 8)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
kako svaler da.kao svalerka neam iskustvo....... :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
86
Поени од реакции
4
I jas nemam nikakvo iskustvo 8)

P.S. stavete mu na VeGaS title SHVALERISHTE! :lol:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Сум бил и швалер, сум имал и швалерка. Ајде сега искодошете ме да се видам на насловна во "SVET"! :)

Всушност и сегашната девојка на почетокот ми беше "швалерка", па ми постави ултиматум, и ете - ја одбрав неа.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Sum bila shvalerka ednas, ama nikad poveke,bidejki mrzam da sum vtora na lista :lol:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Зашо бе втора, почни така па можеби ќе станеш и прва лејди по заслуги, не по стаж.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Da, ama za da se stane number one, treba izvesno vreme da se deli nesto sto ti e milo i ti znaci so druga osoba,hm koga bi razmislila vtorpat pak bi bilo ne,ednostavno egoista sum nejkam da delam nekogo :lol:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Амам бе па и ти, зарем од одма некој ти станува толку мил и драг?
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Ај и ја, на стари години, да научам нешто. Изгледа стварно имам проблем со терминиве. :?
У мое време шваца беше издржавана особа, на диспоузал у секое време. Пошто на шваца стално малце и е времето поминато со инвеститорот, све нешто цимолка и он се почесто е со нејзе и она почнуе да заперуе по некоја гаќа и замотуе по некоја сарма и тука тотално го осваја и така се дешаваа браколомства. Не би претпоставувала како изгледа мушката варијанта на прикаскаа, заш ние знаеме сами да скрчкаме сарми, а све друго - се намира фор фри.
И сеа, кој паметен ќе биде љубезен да ми подобјасни што точно значи швалер/ка и по што се разликува од Ф-френд, а?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
ovaka sea Aceva shvalerka spored mene ti e drugarka za ozbino :) inache toa mi se deshava na mene sea u momentot sum shvaler i mi se deshava nekoe podolgo vreme i ubavo mi e ne se zamaram koga mi tekne se zamaram a koga ne mi teknuva nikoj ne mi se luti a kako sho kazha mistik mozhe i da stanam numero uno u nekoe idno vreme nikogash ne se znae :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Anonymus1 напиша:
a kako sho kazha mistik mozhe i da stanam numero uno u nekoe idno vreme nikogash ne se znae :)
E сега има уште една финта околу станувањето "нумеро уно" или "прва дама". Доколку не станеш за недела или две - нема да станеш никогаш.
 
Член од
28 февруари 2005
Мислења
33
Поени од реакции
1
мислам секој кога тогаш пробал да биде швалер и да има швалерка, еве јас на пример имав девојка година и кусур(пред 4-5 години),на АлармХ у немногу свесна состојба се смував со една(по 2 дена раскинав со оваа смуванава) и тука дојде до непотребно раскинување(со тогашната долгичка врска), иако после таа девојка имав некои кратки романсички со не врзани девојки(учи на грешки),сега сум у скоро 2 годишна врска и не мислам на повторување на истата грешка,просто речено,педерски е да ја расипуваш довербата на партнерот,иако за времето на романсите малецки имав намера да се смирам со бившата, самиот начин на раскинување што го изведов у несвесна состојба беше голема пречка и сеуште би било пречка да немав девојка,мада сега чак пат се гледаме онака на кафе само,другарски, али глупо е самото чуство кога ке се сетам што сум направил тогаш.

Ок,доста филозофирав,против тоа сум!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Швалер не сум имала никогаш, а швалерка бев два пати. На тој едниот не знаев дека сум му швалерка (малку подоцна дознав за тоа), а на другиот знаев дека сум му :P
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Не знам ни јас зошто прифатив, ајде сега осуди ме :D
Па еднаш и јас сакав да почувствувам како е да си со некој кој не е твој. Тоа беше еднаш колку да видам како е и не ми се случило повторно. Како што кажа Злобница и јас не сакам да сум втора, не сакам да сум резерва. А тоа што кажа ти демек труди се да станеш "прва дама" - многу ретко се случува тоа да успее :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom