Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Еве сум јас, на одмор бев. Ќе бидам тука сега неколку дена, па пак одам. Таман дебито на Коста да го видам :D
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Po site izjavi na specijalniot, izgleda deka DD se vrakja doma. :)
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
1.923
Се вратив и јас. Ќе бидам тука до понеделник па ќе се потрудам да ги погледам претходните пријателски бидејќи не сум во тек со ништо.
Гледам сме го официјализирале трансферот на Коста и Луис.

Според мене паметно купувавме ова лето, никој од овие играчи не ги преплативме (освен Луис малце), ама не е ништо претерано.
Се засиливме на клучните позиции каде што бевме слаби или тенки.
Ба сме го откачиле. Супер потег, се гледаше од самиот почеток дека не е квалитетен матрејал за Челзи, иако постигна неколку важни и убави голови за Челзи.
Иако не беше константен со формата цело време ќе го паметам како играч кој има придонесено многу за Челзи и солиден трансфер.
Френк во Њујорк. Нека му е со среќа, криво ми е што ни замина еден од највлијателните играчи во историјата на Челзи, ама и тоа мораше да се случи некогаш никој не може да игра вечно. Нека му е со среќа па за некоја година нека се врати дома како дел од стручниот штаб. Можеби помошник тренер на Мурињо кој знае.

За пријателските немам коментар немам гледано ништо, ама мило ми е што Мурињо им дава шанса на младите нешто што не беше пример за останатите менаџери, па сега резултатите кој ги ебе, битно да билдаат искуство младите.

Со Мекехрен што се случува не го видов ниту еднаш да бидне во составот, повреден ли е или Мурињо не рачуна на него?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Имате некој стрим за Челзи ТВ? Не ми работат тие што ги имав.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
1.923
Јас немам ништо Донев, со компјутер се немам составено цел месец. :)

Нешто сте слабо активни, Зорица ја нема никаде... :icon_lol:

Стварно Мурињо планира да го враќа Дрогба во Челзи или се е тоа медимуска шпекулација?
 
H

HoT IcE

Гостин
Ја само сопкаст користам Донев, нишчо друго.
За Дидие, да. Мурињо изјави дека се преговара, и дека му понудиле договор на Дрогба ама не рече каков, туку дека може да се врати и како играч, и како тренер, и дека Абрамович лично се вклучил во преговорите да го донесе Дидие на Стемфорд.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Јас немам ништо Донев, со компјутер се немам составено цел месец. :)

Нешто сте слабо активни, Зорица ја нема никаде... :icon_lol:

Стварно Мурињо планира да го враќа Дрогба во Челзи или се е тоа медимуска шпекулација?
Па и мене ќе ми се фати околу еден месец, еве сега само неколку дена сум дома измеѓу одмори. @dragonsky уште нејќе изгледа да се врати во фан клуб. За Дрогба изгледа е стварно озбилна работата затоа што и Мурињо даде изјава дека сака да се врати како играч/тренер. Веќе имам кажано дека не сакам да се враќа како играч само поради тоа што веќе замина откако со последниот шут ни донесе ЛШ. Ама во секој случај ќе биде огромно засилување, не како играч него како голем мотиватор во соблекувалната. Плус ако останува Лукаку, нека го научи малце како треба да се однесува и да си го заслужува своето место во тимот во кој игра, а секако и на Коста очекувам доста да му помогне. За играње, може да изигра околу 10 натпревари, најчесто од клупа и секако на двете против Арсенал заедно со Лукаку во напад :icon_lol:
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Ако останеме со Коста, Лукаку и Торес мислам дека ќе има улога играч-тренер а доколку го шитнеме Торес или Лукаку мислам дека ќе дојде како играч.[DOUBLEPOST=1406295663][/DOUBLEPOST]Иначе и јас не сакам да се врати како играч поради причините што ги наведе Донев...
 
H

HoT IcE

Гостин
A што е работа со Зорица, зошто нејќе да се врати у фан клуб, сум пропуштил ли ја нешто?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
1.923
Донев што ја имаш налутено толку да избега од фан клубов?

За трансфер на Дрогба сум за. Сигурен сум дека ќе има поголем придонес за клубов од Торес. Секако дека нема да биде 100% физички спремен за секоја утакмица, ама за оние побитните може да изигра 60-тина минути фудбал на високо ниво. Плус ќе биде од големо значење неговото присуство во Челзи како мотиватор, бидејќи сезонава останавме без Лампард кој беше лидер на тимот, заедно со Тери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom