Фан Клуб: Челзи

Член од
4 јуни 2016
Мислења
443
Поени од реакции
367
Дуелот се дешава пред очите на судијата, на 5 метри од него со непречен поглед, не досудува никаков прекршок. После гледа ВАР и ја мења одлуката. Колко се лоши и неконстантни судиите не е можно.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.974
Поени од реакции
84.449
Боље што не победивме, ќе имавме реални шанси за Конференциска Лига, а тоа ни на душман не би му посакал, добро на Јунајтед им посакувам.
Уште имаме for better or worse :D

Јас добро на Вила им посакувам, еве да ги зезнеме Спарс у следно коло би било добро, заслужија Вила ЛШ иако се посраа денес :D

Инаку, мислам Јунајтед ќе играат ЛЕ, иако не се на ниво, мислам Њукасл се бетер, ваљда Јунајтед би биле 6 место, Њукасл седмо...или евентуално ние, ако Њукасл се посерат :D
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
503
Поени од реакции
218
Mora da se priznae deka onoj odglumi perfektno otkako go oseti kontaktot. Odlicen rezultat se osven pobeda I da mu presudat na krajot.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.958
Поени од реакции
1.928
12 играчи и младинци ни е составот моментално, да игравме плус и европа ќе немаше кој да игра. Страшна работа што се дешава со играчите.

Искрено не очекував дека на крајот една глупа судиска одлука што да беше некој друг тим во прашање немаше да се суди не делеше од пресврт.
Покажаа нешто играчите особено Мадуеке, за пофалба и Каиседо и Галагер супер функционираат заедно.
Мудрик изгледа ќе си го шетаме по позајмици.
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
443
Поени од реакции
367
12 играчи и младинци ни е составот моментално, да игравме плус и европа ќе немаше кој да игра. Страшна работа што се дешава со играчите.

Искрено не очекував дека на крајот една глупа судиска одлука што да беше некој друг тим во прашање немаше да се суди не делеше од пресврт.
Покажаа нешто играчите особено Мадуеке, за пофалба и Каиседо и Галагер супер функционираат заедно.
Мудрик изгледа ќе си го шетаме по позајмици.
Галагер се извади со голот, но премногу го оставаше сам Каиседо на средина. Затоа и во второ Кукуреља се придружуваше во средината.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
374
Поени од реакции
1.231
Галагер се извади со голот, но премногу го оставаше сам Каиседо на средина. Затоа и во второ Кукуреља се придружуваше во средината.
Памтам имаше еден момент кај баш го забележив ова, беше скроз напред, му прави пресинг на Олсен при избацивање топка а Каиседо сам во средина.
Истото му го прави и Енцо, Каиседо е буквално сам на средина ама ова е повеќе до тренерот отколку играчите, едноставно немаат фиксна позиција, оставени се да роамаат по терен и не знаат што да прават, еве цела година, Покетино уште бара систем и игра.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.575
Поени од реакции
52.387
Чистењето заврши. Треба стабилизирање.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.958
Поени од реакции
1.928
Галагер се извади со голот, но премногу го оставаше сам Каиседо на средина. Затоа и во второ Кукуреља се придружуваше во средината.
Бркаа резултат, затоа можеби и беше толку офанзивен, со Евертон играше поназад.
За Кукуреља и јас приметив тактичка замисла што беше океј барем за мене, нека покаже нешто вон класичен шаблон и Покетино.

Донев стабилизирање ќе биде само доколку се решиме од овој пех со повредени играчи инаку треба да се зачисти.
Според мене Бадијашил, Стерлинг, Џексон и овие по позајмици треба да се шитнат.
Донесување на искусен штопер и напаѓач мора.
Е тек нареднава да се види што се случува со овие играчи што имаа долги повреди а ги има еден куп ако продолжи нареднава сезона со вака чести и долги повреди мора продажба.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
704
Поени од реакции
503
Бркаа резултат, затоа можеби и беше толку офанзивен, со Евертон играше поназад.
За Кукуреља и јас приметив тактичка замисла што беше океј барем за мене, нека покаже нешто вон класичен шаблон и Покетино.

Донев стабилизирање ќе биде само доколку се решиме од овој пех со повредени играчи инаку треба да се зачисти.
Според мене Бадијашил, Стерлинг, Џексон и овие по позајмици треба да се шитнат.
Донесување на искусен штопер и напаѓач мора.
Е тек нареднава да се види што се случува со овие играчи што имаа долги повреди а ги има еден куп ако продолжи нареднава сезона со вака чести и долги повреди мора продажба.
Играчите што имаа долги повреди ги продадовме во Милан, сега ги играат скоро сите минути.

Како да не е до нив?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.575
Поени од реакции
52.387


Каква фудбалска легенда е Силва :cuc::cuc::cuc::cuc:
Кога дојде немав високи очекувања од него. Мислев дека ќе му биде тешко да се прилагоди во ПЛ на тие години и ќе биде играч за ротација една сезона па ќе си оди. И самиот си кажува дека планот бил да биде тука една сезона. А он инстантно го крена нивото на тимот и остана цели четири сезони. Во четирите сезони, буквално два подпросечни натпревари има, двата против ВБА. Се друго изигра на високо ниво. Јас искрено секое лето го потценував и си мислев дека следната сезона нема да игра често и ќе седи на клупа и секоја сезона ме демантираше и ги изигра најголемиот дел од натпреварите. Не ми текнува друг дефанзивец да играл на неговото ниво на тие години во Пл последниве дваесет години. Тери на 36 изигра цела шампионска сезона, ама толку му беше. Изгради и неверојатна конекција со фановите, а го немаме слушнато ни еден збор на англиски да каже. Иако беше тука само четири сезони, ќе остане подобро запаметен од играчи кои поминале доста подолго време во клубот. Штета што не дојде порано.


1714412725679.png
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.891
Поени од реакции
11.508
Ajde sea ke se gleda dali e offside, faul, raka, dali ovoj od VAR soba ima dobieno i slicno...
Автоматски споено мислење:

Голов на Палмер да му се препише. :icon_lol:
 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.093
Поени од реакции
11.450
Палмер е зверка, слободни, пенали, глава, лева десна. Со кур ќе да почне да дава голови.
Редно е да се купи дрес од детево наредна сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom