Фан Клуб: Челзи

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Абе, Филипе Луис и Давид Луис да не се у роднинска врска? Од сликата погоре многу си личат у суратот.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Марио Пашалиќ денес дебитираше во тимот на Елче каде што ќе помине1 година на позајмица
10446674_805203232831318_78394466823645583_n.jpg
Интервју со Фабрегас

Соланке, Свифт и Браон(Brown) денеска пееле пред првиот тим на Челзи како ритуал за влегување во истиот.[DOUBLEPOST=1406065475][/DOUBLEPOST]Каде отидовте @dragonsky и @Донев, на одмор да не сте? Ова е прв пат откако сум на форумов да бидат испишани повеќе од 9 страни без ваши мислења, се загрижив... :confused:
 
Последно уредено:

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Грмат дресовиве, иако увек коа играме со 3 дрес тешко победуваме.:D
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
10354609_752710031448371_7510325265426594032_n.jpg [DOUBLEPOST=1406123995][/DOUBLEPOST]Лукаку тренира со поранешниот клуб Андерлехт со цел побрзо да ја врати формата
1662554_805497409468567_5532256551180794848_n.jpg
 
Последно уредено:
H

HoT IcE

Гостин
Третиве дресови ич не ми се свиѓаат.
Од 19:30 на СК2, така?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Cech, Ivanovic, Zouma, JT, Felipe Luis, Van Ginkel, Matic, Salah, Baker, Brown, Bamford

Прилично јак тим. Сигурно во второ полувреме и Диего Коста ќе влезе.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Нешто слаб интерес за пријателските утакмици, ги гледа некој? Оно и не се интересни де...
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ја лично не сум задоволен со нерешената, ама па децата нека се протрчаат, солидни беа. Иаме добри младинци бе :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Абе добро пријателска е, ќе има вакви резултати, битно е младите да добијат шанса да осетат фудбал и меч под Мурињо. Вчера Зума многу лошо покриваше кога го примивме голот и иде на негова душа, ама дали ќе го повтори ова? Сумњам. Сега дупла работа на man-marking, zone defending ќе му удрат, и ќе му чури таа црна глава. :D

Иначе Френки деновиве потпишува за Њујорк Сити. Нека му е со среќа и нека си доаѓа побрзо како директор/тренер.
http://www1.skysports.com/football/news/12040/9392461/transfer-news-frank-lampard-to-be-unveiled-as-a-new-york-city-player
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277

Лукас Пиазон на едногодишна позајмица во Франкфурт.

Наште на вожња у Австрија[DOUBLEPOST=1406214662][/DOUBLEPOST]Прво интервју на Диего Коста

Здраво Диего, добродошол во клубот. Какво е чувството да бидеш играч на Челзи?

-Како прво благодарам многу за добродојдето. Конечно, после долго време, голема ќе биде честа да го облечам дресот на Челзи, дрес на толку голем клуб. Едвај чекам да почнам да играм што е можно побрзо.

Вашиот прв ангажман со екипата беше на европската турнеја. Како се снајдовте првите неколку денови?

-Веднаш бев во можност да видам дека екипата е многу вклопена, атмосферата е одлична меѓу играчите. Поради јазичните бариери не разбирам се, но јас сум овде да го работам она во што уживам, тоа е тренингот, подготовката за сезонатра и обидот да се вратам во најдобра физичка состојба пред нашата прва утакмица со Барнли.

Бевте на Светското првенство со Торес и Азпиликуета. Дали ви дадоа совети што можете да очекувате овде?

-Секако, разговарав со нив неколку пати за време на Светското првенство. Кога дознав дека сум на чекор од премин овде прашав за совети и што да очекувам. Ми рекоа дека е извонреден клуб со голема структура. Ми рекоа дека тоа е место каде што ќе можам да уживам во својот фудбал и да ја подобрам својата игра.

Од играчите на патувањето, освен Торес и Азпиликуета, вие го познавате и Фабрегас а и соиграчот од Атлетико Мадрид Фелипе Луис. Тие ви помогнаа да се прилагодите брзо?

-Дефинитивно, важно е за мене што се тие тука, но имаме и 3 бразилски играчи - Оскар, Вилиан и Рамирес - да се вратат, а јас играв и со нив и ги прашав околу клубот. Кога разговарав со нив за Челзи тие имаа само добри зборови, па кога ќе стасат на подготовките ќе биде голема група на играчи со кои можам да комуницирам, без да имам никакви проблеми.

Што пресуди да се одлучите за Челзи?

-Тоа беше толку лесна одлука за мене. Имаме некои од најдобрите играчи на светот и најдобриот менаџер на светото и ова е клуб со голема историја(wtf). Сакам да напредувам, не само како играч, туку и како личност, а јас верувам дека ова е идеално место за мене. Тоа е причината поради која го избрав Челзи и зашто сакам да го носам овој дрес.

Дали разговавте со менаџерот за тоа што очекува од тебе?

-Да, секако, тој разговараше со мене, но една од главните работи што ми ги кажа е дека не сака да се променам. Тоа беше одлука одлука на Мурињо а и на клубот да ме доведат и причината за моето доаѓање е начинот на кој играв во Атлетико. Не чувствувам дека морам да променам многу околу тоа, само морам да подобрам одредени детали за да станам подобар играч. Се надевам дека ќе имам слична сезона како претходната.

Дали сте љубител на Премиер лигата и дали ве радува што ќе имате можност да играте во неа?

-Од секогаш сум ја гледал Премиер лигата како една од најдобрите лиги во светот, а ко не и најдобра. Чувствувам дека моите особини ќе ми овозможат добро да се вклопам, јас не можам да го дочекам почетокот на сезоната, за да им покажам на луѓето што можам да направам и да играм против едни од најдобрите дефанзивци во Европа.

Светското првенство беше големо разочарување за Шпанија, дали сте одлучни да го покажете најдоброто од вас за Челзи?

-Светското првенство не беше добро за Шпанија, но тоа е нешто што мораме да го заборавиме, играчите мораат да гледаат напред. Отидов на првенството откако пропуштив еден месец поради повреда на задната ложа, но имав прилика за добар одмор и се чувствувам многу подобро. Се радувам на новото поглавје во кариерата, сакам да напредувам како играч

Како напаѓач мора да се радувате што имате толку талентирани играчи позади вас?

-Тоа е многу важно, дојдов овде да водам професионална борба со Торес, за да се најдам во првиот состав. Работата со соиграчите е ми помогне а јас знам дека ќе добијам шанса. Се радувам што ќе играм со нив, но најважната работа е што екипата однапред не е одредена.

Дали сте сигурни дека Челзи може да ги освои сите трофеи оваа сезона?

-Ни имаме извонредна екипа, ако се држиме заедно не видим ниедна причина зошто не би биле во борба за сите трофеи.

Се извинувам ако има некои правописни грешки. :)[DOUBLEPOST=1406214795][/DOUBLEPOST]И нека му е со среќа на Лампард во новиот клуб, се надевам дека ќе се врати за неколку сезони со некоја улога во тимот.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom