Тетоважи

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Друже,колку чини изработката на една тетоважа да се покрие лузна на рамо сосе горен дел на рака ?А и колку е временскиот дел на изработка ? :)
Другар зависи колку е голем белегот - што очекуваш од тетоважата (100% покривање или 50% покривање) на сликава погоре видиш сликата е помала од белезите и не е се покриено.
Зависи исто така и каква е сликата колку време би требало за да се изработи,изработка на белег не е како на обична кожа временски малку е подолго.
За ова најубаво у студио да се разговара бидејки може да чини и 100 евра а може и 1000 евра,треба да се измери и да се нацрта убаво што покрива според твоето очекување!
 
Член од
9 јули 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Decki napraviv tetovaza pred nekolku dena. Sega pocnuva da me cesa i nekako bukvite bledeat. Dali toa e normalno?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Чешањето е нормално ама бледеењето незнам баш, зависи каква боја е користена - има различни компании со различен квалитет на бојата,затоа јас црната боја сам си ја правам веке 20 години и знам дека останува таква каква што треба :)


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
Член од
9 јули 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Чешањето е нормално ама бледеењето незнам баш, зависи каква боја е користена - има различни компании со различен квалитет на бојата,затоа јас црната боја сам си ја правам веке 20 години и знам дека останува таква каква што треба :)


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
Прашав една другарка (скорото се тетовираше) и ми кажа дека ќе почнува да ми се лупи кожата. Исто и се правело и на неа. :)
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Прашав една другарка (скорото се тетовираше) и ми кажа дека ќе почнува да ми се лупи кожата. Исто и се правело и на неа. :)
И тоа зависи каква крема користиш?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Хидроциклинот воопшто не е добар за бојата - затоа ти е избледена ете


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
Член од
9 јули 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Хидроциклинот воопшто не е добар за бојата - затоа ти е избледена ете


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
а што друго да ја мачкам. еве слика како ми е моментално
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Единствена крема у Македонија за тетоважа е MacedonianMagic ta2cream а покрај тоа може да користиш пантенол или јекодерм, ама веке мислам касно е за тоа


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
Член од
13 јули 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Направив тетоважа во понеделникот. Во среда заминувам на одмор. Дали ќе можам да се сончам и да се капам. Инаку тетоважата не е многу голема.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Може слободно и да се бањаш и да спортуваш и да се сончаш доколку ја користиш кремата која погоре ја напомнав. MacedonianMagic Ta2cream е единствената крема во Македонија која е произведена стриктно за тетоважи. Може да ја купиш кремата во било која аптека низ Македонија или пак да побараш по студијата за тетовирање но некои ја користат некои не


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
Член од
13 јули 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Може слободно и да се бањаш и да спортуваш и да се сончаш доколку ја користиш кремата која погоре ја напомнав. MacedonianMagic Ta2cream е единствената крема во Македонија која е произведена стриктно за тетоважи. Може да ја купиш кремата во било која аптека низ Македонија или пак да побараш по студијата за тетовирање но некои ја користат некои не


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
Користам пантексол
 

Kajgana Shop

На врв Bottom