Тетоважи

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Kakvo e vaseto mislenje za tetovazite?? Imate li nekoja i kade ??

Jas deneska se istetovirav ke gi stavam sega slikite vo mojot album pa ke mozete da ja vidite :) bese malku bolno ali normalno,traese 2 ipol saati .... inace imam uste edna mala tetovaza koja ja napraviv pred okolu 8 godini se naoga na desnata noga dolu nisko crna ruza ....
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Јас немам тетоважи, но не сум против нив.
Ги сакам.
Но пред тетовирање треба да се размисли добро, дали тоа што си го истетовирал ќе ти се допаѓа по едно 10 години.
Затоа ако би се истетовирал, би ставил нешто апстрактно, кое нема привремено значење.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
humanoid напиша:
дали тоа што си го истетовирал ќе ти се допаѓа по едно 10 години.
На пример, девојката со која што одиш две недели :D

После ако раскинете ќе ја шкртнеш... и готово

:lazgo:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Јас немам ништо против тетоважите. Просто ги обожавам!!! :love1: :love1: :love1:
Сеуште немам ниту една тетоважа на мене.. :place:
Ама, за една-две години.. има секој дел од телово да го истетовирам! :mrgreen: :wink:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ko pomala se karaf doma za tatovaza , sakaf edni zvedicki na gaznik eptem uba forma imase tatovazata ko napolnaf 18 i ko mi bese dozvoleno mi pomina nekako merakot , ubavi se na drugi luge i obozavam plaknam oci koga e zgodno bate so ubava tetovaza primer na plaza
 
V

VirtualA

Гостин
gerard напиша:
humanoid напиша:
дали тоа што си го истетовирал ќе ти се допаѓа по едно 10 години.
На пример, девојката со која што одиш две недели :D

После ако раскинете ќе ја шкртнеш... и готово

:lazgo:
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Една бивша ги имаше истетовирано името од нејзиниот бивш со кој оделе 9 месеци :pos: :pos: :pos: сакаше да ја препрај со моето има ама јас ја убедув да си го напрај срце, чути, по недела се скаравме :pos: :pos: :pos: :pos:
 
V

VirtualA

Гостин
А за тетоважи ептен сакам и планирам да си напраам една со сонце+анк во средината, мој дизајн да биди, уникатно
Сеа ќе ја праам брзо... :pos:
 
Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
Jas obozavam i znam sto ke tetoviram, no baram koj da me tetovira???

Tuka vo Germanija e uzasno skapo, no dobro, a vo Makedonija mnogu eftino ... no nikako da steknam poverenje.

Kade vie se tetoviravte, mislam kaj kogo?
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Немам изградено некој посебен став окоулу тетоважте, ама ништо чудно да се истетовирам. Ми се свиѓа нешто како таа што ја даде за пример How1TzeR или аватарот на рагаца :wink:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Не би се истетовирал, Не дека не сакам body art, ама што ако се предомислам после?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.168
Поени од реакции
34.279
Не, сакам да гледам тетовирани - ама јас никогаш не би ставил.
Заедно со обетките (пирсовите), тетоважите спаѓаат во работите што никогаш не би ги направил.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.313
Поени од реакции
7.358
Јас имаф пирс на јазикот ама го извадив пред да одам во војска, летово не го ставив, не знам зш, можда нареднава недела, ќе видам. А за тетоважа ако иам пари зимово ке идам у Велес има еден добар тату артист и ке истетовирам еден Пегаз на десната страна од стомакот.
 
Член од
7 септември 2005
Мислења
24
Поени од реакции
1
tattoo

Za onie koj ne me poznavaat, jas sum toj koj pishuva za custom bike scenata, inaku bidejki tetoviranjeto i motrive se mnogu srodni samo eden mal sovet sakam da dada: Onie koj mozat da se tetoviraat vo stranstvo (germanija na primer beshe gore spomnata) neka go napravat toa tamu, iako e poskapo.
Vo makedonija e poeftino ama zatoa kje naletata ne mnogu "kadsapi" koj ke ve upropastat do krajot na zivotot. Tetovazite mnogu teshko se odstranuvaat.
Kremi za odstranuvanje se samo mit, sepak ostanuvaat tragi i posle tretmanot so kremi. Plasticnata operacija e skapa rabota, poskapa od samata tetovaza.

Za da ne pravite po 10-tina godini "cover up" podobro izakazete kaj proveren i dobar majstorm, ako sakate da imate rezultat i po mnogu dodini.

Na se treba da se vnimava, na sterilizacija na igli i gripovi od mashinka (ako ne sakate zoltica na primer), na boite so koj kje se raboti vrz vas (dali tie kje izbledat po nekolku godini i dali se organski ili koristat tush)....

Nemojte da nasednuvate na nekakvi si sertifikati i diplomi na tattoo majstori...toa se lazni diplomi koj gi ima vo sekoe Tattoo spisanie.

Vo Makedonija edvaj dalii trojca edvaj gi zadovoluvaat standardite.
Dokolku ima zainteresirani, pratete mi lichna poraka kje ve preporacham na edno od trite sigurni mesta vo Makedonia ili mnogite mesta vo Germanija

Ako se razvie temava moze i da vi postiuvam po nekoja fotka od tetovazi?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom