Тетоважи

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Infinity-Tattoo-Wrist.jpg
Infinity Tattoo Meaning_02.jpg
8381b817db08e162d39ee6d5b1cc2ff8.jpg
Boogie колку би коштале овие тетоважи со оваа големина ? Знам дека точно не можеш да кажеш, ти треба мерка али онака од искуство грубо од око... ?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Хахаха не работам ја вакви тетоважи. Копи пасте не е мој домеин пишав претходно само мои цртежи изработувам.


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
https://vimeo.com/140070791

Вака сакам ја повеке. Олдскул е техниката ама има приказна и е уживање кога се креира нешто според приказна :)
Ова е иначе само почеток понатака како се движи ке постирам уште - бродчево е дел од цел ракав кој наскоро ке биде :)


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
H

HoT IcE

Гостин
Прегледај го приврзокот 129029
Прегледај го приврзокот 129030
Прегледај го приврзокот 129031
Boogie колку би коштале овие тетоважи со оваа големина ? Знам дека точно не можеш да кажеш, ти треба мерка али онака од искуство грубо од око... ?
Бивша ми се тетовираше со другарки како првата слика што ти е, на исто место, не знам точно колку ги кошташе околу 1000 би требало да е.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Jas planiram da nacrtam neso ednostavno, kako "crktanica", ignorant style mislam deka go vikaat. Kako lucky you tetovazata na skarlet johanson.

Se zanimava nekoj so takvi tetovazi vo mk?


Sent from my D2403 using Tapatalk
 
L

Lu

Гостин
Прегледај го приврзокот 129029
Прегледај го приврзокот 129030
Прегледај го приврзокот 129031
Boogie колку би коштале овие тетоважи со оваа големина ? Знам дека точно не можеш да кажеш, ти треба мерка али онака од искуство грубо од око... ?


Еве ја мојата, ја направив на 14 јули, пред 2 месеца ... ти ваква нешто големина сакаш, мада тука на сликава мојата тетоважа изгледа малце поголема од што е, зашто сликава е од истата вечер кога се тетовирав, по само неколку часа, и самата кожа е набабрена и зголемена (отечена на некој начин), така е секогаш кога ќе се истетовираш.

Сега е излечена кожата и е одлична, и е малце помала од на сликава, на сликава не е доловена баш така како што е во реалноста.

Тетоважата ја правев кај Емилија Пендева, и ме кошташе 2.000 денари :)

Сега имам уште една тетоважа, на 3 септември исто кај Пендева ја направив (од март имав закажано термин, 6 месеца чекав), и е ептем профи изработена, сите детали се прекрасно доловени, голема е, на левото рамо ;)
 
Последно уредено од модератор:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504


Еве ја мојата, ја направив на 14 јули, пред 2 месеца ... ти ваква нешто големина сакаш, мада тука на сликава мојата тетоважа изгледа малце поголема од што е, зашто сликава е од истата вечер кога се тетовирав, по само неколку часа, и самата кожа е набабрена и зголемена (отечена на некој начин), така е секогаш кога ќе се истетовираш.

Сега е излечена кожата и е одлична, и е малце помала од на сликава, на сликава не е доловена баш така како што е во реалноста.

Тетоважата ја правев кај Емилија Пендева, и ме кошташе 2.000 денари :)

Сега имам уште една тетоважа, на 3 септември исто кај Пендева ја направив (од март имав закажано термин, 6 месеца чекав), и е ептем профи изработена, сите детали се прекрасно доловени, голема е, на левото рамо ;)
Стави слика де од новата тетоважа:D

Иначе боли ли додека ти ја прават тетоважата? Какво е чувството?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860


Еве ја мојата, ја направив на 14 јули, пред 2 месеца ... ти ваква нешто големина сакаш, мада тука на сликава мојата тетоважа изгледа малце поголема од што е, зашто сликава е од истата вечер кога се тетовирав, по само неколку часа, и самата кожа е набабрена и зголемена (отечена на некој начин), така е секогаш кога ќе се истетовираш.

Сега е излечена кожата и е одлична, и е малце помала од на сликава, на сликава не е доловена баш така како што е во реалноста.

Тетоважата ја правев кај Емилија Пендева, и ме кошташе 2.000 денари :)

Сега имам уште една тетоважа, на 3 септември исто кај Пендева ја направив (од март имав закажано термин, 6 месеца чекав), и е ептем профи изработена, сите детали се прекрасно доловени, голема е, на левото рамо ;)
Одлично изработена и одлична ти е идејата. Би сакал и јас да ја видам втората тетоважа твоја.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
H

HoT IcE

Гостин
Стави слика де од новата тетоважа:D

Иначе боли ли додека ти ја прават тетоважата? Какво е чувството?
На тоа место не би требало да боли.
Ја се тетовирав на грб и не ме болеше воопшто, само кога ставаше бела боја болеше и то е то. Ја пред да се тетовирам отидев исплашен дека кожа ќе ми дерат затоа што сите ми збореа како боли, ама воопшто не боли. Плус многу зависи и од тату мајсторот и како тетовира.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Kaj sto e tetovirana Lu boli jezivo posto e tenka kozata isto i na lakt boli.
Koleno pozadi koleno isto boli, vrat takvi stvari odnosno kaj sto nema muskul i kaj sto e tenka kozata no ne e nesto neizdrzlivo.
Imase slika na temava, na koi delovi od teloto najmalku i najvekhe boli.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544

Ај и ја да се пофалам со мојата тетоважа. Ми ја правеше еден колега у Германија но уште како што се гледа не е завршено. Се е направено за 3 саати и право да кажам не ме болеше воопшто може мајсторот беше нежен пошто гледате не е ни набабрена ниту пак разранета а ја сликав вечерта откако се прибрав. Може е и до кремата што ја користам и таа многу придонесува. Сега во ноември ми е следниот термин па ке завршувам ова и ке почнеме да ги составуваме горниот дел од раката и долниот па да изгледа како ракав :)


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Прашање до @Boogie, а и до сите останати на темава.............. Што ако тетоважата се прави на место на кое има силно изразени вени? Зар иглата нема да удри во вената и да почне многу крв да тече?

Друго.........., колку длабоко влегува иглата под кожа?:)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Прашање до @Boogie, а и до сите останати на темава.............. Што ако тетоважата се прави на место на кое има силно изразени вени? Зар иглата нема да удри во вената и да почне многу крв да тече?
+1 , сакам да ги цртам нозете ама имам веништа ко патна мрежа на маќедонија, па ме занима истото.


Друго.........., колку длабоко влегува иглата под кожа?:)
Не сум сигурен , мислам околлу 2-3мм, ама нека одговорат стручите лица сепак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom