Тетоважи

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Еве дојди кај нас у СКИН АРТ студио у Буњаковец, ке го бараш Игор и ке си закажеш со него еден термин, најверојатно Дуле или Анета ке се у студио да ти закажат пошто јас - Игор сеуште сум у Германија до средина на Јуни. Доаѓам 10 дена и ке правам 20 бесплатни тетоважи онака за забава, тетоважите ке ги припремам претходно, големина изглед нормално по мој вкус бидејки тетоважите ке ги пуштам во списанија за тетовирање за објава.


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
Гратис тетоважи е ретка појава секоја чест.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Работам за пари секој ден у Германија, знам дека у Македонија луѓето ретко можат да си дозволат артист како мене и материјали како што користиме во студиото кај нас. Оние кои ме познаваат знаат дека несакам никој да ме прави будала или па да ми ја потценуваат работата, тоа е моја работа и мој труд и ја знам колку вреди.
Затоа ваквите ситуации ги користам да бидам солодарен, да им покажам на луѓето дека за мене не е се до парите, дури и кога е бесплатно јас работата ке ја завршам како што треба а луѓето во Македонија ке видат и ке се потсетат како треба всушност една тетоважа да де направи и да трае. Има уште два слободни термини - ке потсетам сликите јас ги цртам значи ги правам по мој мерак само темата се избира од клиентот.


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.392
Ај потсетете ме, колку време после тетовирање не смеам на сонце?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
? Зошто не на сонце?


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Ептен ми се допаѓаат овие (silhouette, силуета) тетоважи во последно време. Еве една добра, без некое значење али добро изработена.
Ship-silhouette-tattoo-on-the-horizon.jpg
И сакам да ве прашам вас поактивните на темава. Како ви се допаѓаат ваквите тотално уметнички тетоважи ?
roxx_picks_02.jpg
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Мене обично ми прави кеиф секоја нова идеја. Ми се допаѓа кога ке видам инвентивност, фантазија и вкус кај клиентот. Пак ке повторам пишав на темата неколку пати работам(тетовирам) исклучиво мои слики и не поштувам не сметам дека е убава тетоважа кога идејата се повторува - за мене тоа е недостаток на знаење и воља за работа.


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
Член од
22 мај 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали и колку е дозволена физичка трансформација пред да се изобличи тетоважата, и дали има некаков начин да се спречи или да се среди тоа?
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Работам за пари секој ден у Германија, знам дека у Македонија луѓето ретко можат да си дозволат артист како мене и материјали како што користиме во студиото кај нас. Оние кои ме познаваат знаат дека несакам никој да ме прави будала или па да ми ја потценуваат работата, тоа е моја работа и мој труд и ја знам колку вреди.
Затоа ваквите ситуации ги користам да бидам солодарен, да им покажам на луѓето дека за мене не е се до парите, дури и кога е бесплатно јас работата ке ја завршам како што треба а луѓето во Македонија ке видат и ке се потсетат како треба всушност една тетоважа да де направи и да трае. Има уште два слободни термини - ке потсетам сликите јас ги цртам значи ги правам по мој мерак само темата се избира од клиентот.


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
Ова доаѓа после најавата на Пендева дека ќе прави бесплатни тетоважи на луѓето што ќе им помогнат на уличните кучиња со шуга. Чудна коинциденција :D
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Може за тебе чудна - ја не користам ништо за изговор тогаш доаѓав и тогаш објавив :)
Иначе јас овој проект на давање поклон го работам 20 год. Ај сега коинциденција :)


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
H

HoT IcE

Гостин
Ај потсетете ме, колку време после тетовирање не смеам на сонце?
Една недела, до две. Ама можеш да идеш и на сонце, само гледај увек да ти е намачкана и да не е сува, нема да имаш гајле.
Ја кога се тетовирав се шетав, дури бев и на Аквафест во Пробиштип цел ден на сонце со тазе тетоважа, само не се бањав, и цело време ја мачкав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom