Тетоважи

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
Баш обратно ,ако славните јадат гомна или се тетовираат јас правам обратно секогаш и баш ми гајле за нив .И не знам што е толку привлечно тетоважата затоа постои привремена трајна тетоважа инаку ќе се кае и нема враќање ;)


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
Аха... Мене ме убедуваш во ова или себеси?;)
 
H

HoT IcE

Гостин
Мачкај ја 3 дена со Гарамицин по 4-5 пати дневно, миј ја наутро и навечер со антибактериски сапун и биди нежен, не ја триј со пешкири и глупости. Пред секое мачкање (освен кога ја миеш нормално) избриши ја со антибактериски влажни марамчиња. Биди внимателен доколку ти се залепи за облеката, не ја корни насилно.
После 3 ден, мачкај со Пантексол 20 дена, исто така по 4-5 пати на ден и поминувај ја со антибактериски марамчиња.
Не ја изложувај на сонце/базени првиот месец, и при секое излегување на сонце мачкај се со 50 фактор (поготово ако е во боја).
Не ја чешај/греби/лупи и.... сакај си ја. :D
Фала многу. Мада баш ми се погоди сега да имам испити, ама ќе се снајдам до Скопје и назад да не се изложувам на сонце, не е страшно тоа, за другото ќе се снајдам без проблем.
 
S

sramezliviot blesavko

Гостин
Nikogas ne sum mislel deka ke sakam tetovaza ama sega mi dojde nesto sakas skorpija negde vo predelot nad poloviot organ da e okolu 3 cm i kolku bi me cinelo toa dali moze nekoj da mi odgovori fala vi
 
H

HoT IcE

Гостин
10609265_10202958199819597_1350908772_n.jpg
Еве како излезе мојата. Презадоволен сум.
Не е цела завршена, треба да се дошминка уште малце одложивме за друг пат. До сега како излезе сум многу задоволен и ми се свиѓа.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.033
Поени од реакции
21.788
Прегледај го приврзокот 100617
Еве како излезе мојата. Презадоволен сум.
Не е цела завршена, треба да се дошминка уште малце одложивме за друг пат. До сега како излезе сум многу задоволен и ми се свиѓа.
Ja другата недела идам да довршам тетоважа на истото место. Кога ке спадне црвенилото ке ја постирам тука ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom