Тетоважи

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
Мислења, искуства, споредба - Мичич и Симон?
 
S

staycalm

Гостин
Дали знае некој колку игли се користат при тетовирање на текст без сенки ?
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Пред да го напишам прашањето го изгледав видеово, пошо во видеото викаат зависи може да се 3, 5 или повеќе па затоа овде прашав колку би се користиле .. :D
Колку што разбрав и знам се 5 или 7, зависи од контурите што ти ги нанесуваат.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Дали знае некој колку игли се користат при тетовирање на текст без сенки ?
Колку што разбрав и знам се 5 или 7, зависи од контурите што ти ги нанесуваат.
:pos: За греови сте. Зошто? ......... Кога ќе пораснете, ќе ви стане јасно. Вака само си го покажувате сопствениот простатлук. Видела жабата дека коњот се потковува, па дигнала нога и она.
Тетовирањето не е за вас!!!
 

Lil Lamb

Сакам да се родам одново.
Член од
7 април 2014
Мислења
258
Поени од реакции
282
:pos: За греови сте. Зошто? ......... Кога ќе пораснете, ќе ви стане јасно. Вака само си го покажувате сопствениот простатлук. Видела жабата дека коњот се потковува, па дигнала нога и она.
Тетовирањето не е за вас!!!
Зошто си олку дрзок, имбецилно се понашаш у секоја тема вака. Се смееш за ништо. Ги сметаш сите други за смотани, прости, а себеси за нешто што не си. А тоа е дека си сезнајко, препаметен, способен... Зошто?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Зошто си олку дрзок, имбецилно се понашаш у секоја тема вака. Се смееш за ништо. Ги сметаш сите други за смотани, прости, а себеси за нешто што не си. А тоа е дека си сезнајко, препаметен, способен... Зошто?
Дете, ај размисли, ама искрено размисли ..................... колкав е дијаметарот на една игла. Па потоа размисли колку дебели сакаш да ти бидат буквите. И на крај замисли дека ако тоа го правиш на лист хартија кога би било полесно за боење? Ако се тенки буквите, тогаш со тенка боичка. Ако се подебели тогаш со пошурока (тапа) боичка. Аналогно на тоа тапата е повеќе игли.
И сега јасно е колку беше лесно сама да си размислеше? Сега сфати зошто сум таков? Самата се бламираш со такви глупи прашања, и после друг ти е крив.[DOUBLEPOST=1411854980][/DOUBLEPOST]П.С. Мене ми се боени букви и со 9-10-11 игли (y)
 

Lil Lamb

Сакам да се родам одново.
Член од
7 април 2014
Мислења
258
Поени од реакции
282
Дете, ај размисли, ама искрено размисли ..................... колкав е дијаметарот на една игла. Па потоа размисли колку дебели сакаш да ти бидат буквите. И на крај замисли дека ако тоа го правиш на лист хартија кога би било полесно за боење? Ако се тенки буквите, тогаш со тенка боичка. Ако се подебели тогаш со пошурока (тапа) боичка. Аналогно на тоа тапата е повеќе игли.
И сега јасно е колку беше лесно сама да си размислеше? Сега сфати зошто сум таков? Самата се бламираш со такви глупи прашања, и после друг ти е крив.[DOUBLEPOST=1411854980][/DOUBLEPOST]П.С. Мене ми се боени букви и со 9-10-11 игли (y)
Не сум фатила сеуште, мрсулко си. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom