Тетоважи

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Каква тематика? Текст, tribal?
Ја преферирам нешто вакво на пример.
Па размислував нешто да истетовирам на подлактицата....... се мислам дали да ставам кинески букви или некоја шара. Дајте предлог:)
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Па размислував нешто да истетовирам на подлактицата....... се мислам дали да ставам кинески букви или некоја шара. Дајте предлог:)
Стај шара некоја tribal или steampunk тематика. Многу покул изгледа. Кинеските канџи(буквите се викаат така) прво се клише, второ после некое време ќе ти биде многу лејм пошто имаш уствари истетовирано нешо као "ВОДА" или "ЅВЕЗДА".
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Кремава е мој производ - поправо рецепт од татко ми кој го користиме во студиото скоро 25 год. Не можам да откривам тајни што како е но кремата е микс од пантенол и неколку најпотребни витамини кои ја зацелуваат кожата у најможен брз рок, галафарм ни помогна да ја комерцијализираме пред година дена, значи тие ја изработуваат по наша лиценца. Инаку да под објаснам татко ми тетовира од 76год па навака, војнички, аматерски се до 88 год кога за прв пат заминува за Америка каде заедно работи со Џо каплан еден од најпознатите тату мајстори во тоа време. Таму витаминските креми се користеле во најголем оптег за заздравување на тетоважата но кај нас нешто такво не постои така да татко ми ја приготвувал кремата сам со помош на пријател фармацевт, јас рецептот го преземав и еве пред една година го комерцијализирав и го пуштив во широка продажба секаде низ европа(сега за сега)
Кремата загарантирано ја заздравува тетоважата во најбрз можен рок а бојата останува неверојатно свежа и јака. На времето сите се чудеа каква боја користам но на никој не му текнуваше дека не е до бојата туку до кремата и правилното одржување, ете сега може сите да ја користат кремата не само моите муштерии :)
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Кремава е мој производ - поправо рецепт од татко ми кој го користиме во студиото скоро 25 год. Не можам да откривам тајни што како е но кремата е микс од пантенол и неколку најпотребни витамини кои ја зацелуваат кожата у најможен брз рок, галафарм ни помогна да ја комерцијализираме пред година дена, значи тие ја изработуваат по наша лиценца. Инаку да под објаснам татко ми тетовира од 76год па навака, војнички, аматерски се до 88 год кога за прв пат заминува за Америка каде заедно работи со Џо каплан еден од најпознатите тату мајстори во тоа време. Таму витаминските креми се користеле во најголем оптег за заздравување на тетоважата но кај нас нешто такво не постои така да татко ми ја приготвувал кремата сам со помош на пријател фармацевт, јас рецептот го преземав и еве пред една година го комерцијализирав и го пуштив во широка продажба секаде низ европа(сега за сега)
Кремата загарантирано ја заздравува тетоважата во најбрз можен рок а бојата останува неверојатно свежа и јака. На времето сите се чудеа каква боја користам но на никој не му текнуваше дека не е до бојата туку до кремата и правилното одржување, ете сега може сите да ја користат кремата не само моите муштерии :)
Фала многу другар и секоја чест :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Ме интересира колку ќе ме чини ваква тетоважа? Од Куманово сум, и ако имате добри препораки пишете. Ме интересира, цена, совети и слично. Сакам да се тетовирам на грб кај под тилот. Ouroboros_and_Omkar_by_crookedwings.jpg Ouroboros_by_TestingPointDesign.jpg
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Ме интересира колку ќе ме чини ваква тетоважа? Од Куманово сум, и ако имате добри препораки пишете. Ме интересира, цена, совети и слично. Сакам да се тетовирам на грб кај под тилот.Прегледај го приврзокот 99825 Прегледај го приврзокот 99826
Ти препорачувам да си ставиш привремена трајна тетоважа и ако ти се допаѓа или мислења од твоите другари и ќе знаеш што понатаму
 
П

Пепси_

Гостин
Ти препорачувам да си ставиш привремена трајна тетоважа и ако ти се допаѓа или мислења од твоите другари и ќе знаеш што понатаму
Ова ти е у стилот келнер дај др јадење на ова не ми стиснаја многу лајкови.

Ако веќе решил шо сака и каде сака тетовирање и чао пријатно. Не ме интересира туѓо мислење дали им е убава нив тетоважата (у смисла на значење не квалитет) .
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Ова ти е у стилот келнер дај др јадење на ова не ми стиснаја многу лајкови.

Ако веќе решил шо сака и каде сака тетовирање и чао пријатно. Не ме интересира туѓо мислење дали им е убава нив тетоважата (у смисла на значење не квалитет) .
А бе во ред е тоа што кажа и јас се согласувам ,но сакав да им отворам очите дека тетоважата веќе е демоде затоа им предложив привремена трајна тетоважа за да почувствува туѓото мислење и згора на тоа славните глумци и некои пејачи ставаат привремена тетоважа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom