Економски факултет (reloaded)

Член од
13 август 2012
Мислења
21
Поени од реакции
0
Има ли некој кој го земал за изборен Еколшки менаџмент, годинава?
љ
хахха јас ама денесс ке одам за прв пат :D
--- надополнето: 3 октомври 2012 во 10:02 ---
Spajalica-a

Преместувањето на друг изборен за прва година започнува од понеделник. Не се плаќа ништо, само од понеделник оди со индексот на студентски прашања и ќе ти го сменат во друг. Не знам кој е најлесен, многумина викаат дека е е-бизнис, но мене баш тие тимски работења ми го отежнуваат предметот, англискиот добро го совладувам и знам дека ќе немам проблем, но ќе одберам еколошки менаџмент, слушнав од познаници дека им дал скрипта од 20тина страни што е најбитно за учење, а и по тоа што го разгледав 50% е слично со економија, се спомнува за концепциите, па за партнерство, корпорација и сл.

(Иначе да, материјалот за колоквиум се двата чаптери што ги има на Зефир).

П.С Економијата ја купив оригинал од книжара, а пресликана сигурно ја има во Либро.
Kолега како е на еколошки, одиш ли на предавање? Се бара редовност? За книга што ви кажа?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
љ
хахха јас ама денесс ке одам за прв пат :D
--- надополнето: 3 октомври 2012 во 10:02 ---

Kолега како е на еколошки, одиш ли на предавање? Се бара редовност? За книга што ви кажа?
Од денес ќе одам и јас прв пат, во понеделникот го сменив. Не знам мислам не се бара, а за учење им дал скрипта некоја мала од таа да учат така слушнав.
 
Член од
3 октомври 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали некој има информации за аграрна политика дали се положува само со презентации?[/quote
Би ттребало да се положува само со презентации, барем така викаат, а ти ги имаш презентациите? Ги барав во Либро и Зоки ама џабе, ако ги имаш пиши ми да се договориме да ги ископирам итно ми требаат :)):)........
 
Член од
13 август 2012
Мислења
21
Поени од реакции
0
Од денес ќе одам и јас прв пат, во понеделникот го сменив. Не знам мислам не се бара, а за учење им дал скрипта некоја мала од таа да учат така слушнав.
Ајде ке видиме денес, добро е ако не се води редовност дека многу се 4 часа денес ....
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Трговско право избрав за изборен(слушнав дека бил најлесен). Уште немам отидено на предавање незнам ни како изгледа професорот, ни што книги да се купат...
Некој поупатен да ми каже? Пушта списоци тој?

И да ве прашам постариве. Треба да се иде на вежби, корисно е, или само губење време зошто слушнав дека студенти од 3-4 ги држеле вежбите? Се пуштаат списоци таму?
И иас сум на Трговско колега :D
Не пушта списоци, инаку асистентка ни предава. Книги имаш во Либро.
Вчера бев на вежби по Сметководство, ни држеше студентка од 4 -та година, а дали пушта списоци незнам, ама препорачливо е да се оди.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.932
Поени од реакции
12.431
Не пуштаат списоци на вежби, ама таму ќе научите многу повеќе отколку на предавања. Плус вежбате работи кои се паѓаат на колоквиуми, можете да прашате работи кои ви се нејасни итн.
 
G

grande-juve

Гостин
Ако треба да поднесеш молба до деканат, тоа се носи на студентски или на друго место?
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Дали можам да идам на вежби математика во група на друг смер...зашо моите вежби ми се поклопуваат со економија а на фин.менаџмент вежбите матеамтика се одма после економија. ?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Дали можам да идам на вежби математика во група на друг смер...зашо моите вежби ми се поклопуваат со економија а на фин.менаџмент вежбите матеамтика се одма после економија. ?
Оди кај сакаш нема евиденција, барем засега.

Него, некој шо има трговско право изборен, да ми кажи кои страници ги даде за прв колоквиум? Освен од презентациите, сакам убо и од книга да видам шо како:)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
http://www.eccf.ukim.edu.mk/studiranje/oglasna-tabla/sluchuvanja/193

Ајде аирлија колеги , биче жустро :D Мене ми е крш распоредот 29,30,2 и 9ти , ама што да се праи ... Сега кога ставиме во 5та брзина со учење има да биде лудница :D
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Оди кај сакаш нема евиденција, барем засега.

Него, некој шо има трговско право изборен, да ми кажи кои страници ги даде за прв колоквиум? Освен од презентациите, сакам убо и од книга да видам шо како:)
Од 7 до 24
Од 115 до 124
Од 137 до 139
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Дали има предавања за време на колоквиумските недели? Или слободни ни се?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Нема предавања за време на колоквиумските недели. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom