Економски факултет (reloaded)

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Бев два часа досега кај тој Баже, одлично покажува и задоволен сум, да се надеваме дека со вежбање ќе ги совладам уште повеќе и ќе има добри резултати. Патем тој демонстратор е така? И да не знае некој од кога почнуваат вежбите математика?

Еј и да, денеска економија прв пат не бев на предавања и прв пат пуштиле список, а знам дека во прва не пуштат баш списоци често, што е проблемот, или овој се има нешто налутено од некој па што дал? П.С Предраг ми е професор.
Помалку луѓе имаше на предавање, плус многу зборуваа тие од прва клупа, ги избрка малку покасно од часот, можно е затоа да го пуштил списокот.
 
Член од
13 август 2012
Мислења
21
Поени од реакции
0
350 ден час, во Автокоманда, кај Зегин аптеката негде.[/q
Ахам...епа супер...ќе пробаме и со тоа :)
--- надополнето: 28 септември 2012 во 15:35 ---
Кој е најлесен од еколошки менаџмент, деловна етика и е-бизнис?...јас избрав е-бизнис изборен ама ме плашат овие презентациве на zephyr што ги имаат ставено....Овај ке бидит материјалот за колкувиум?
Сега размислувам да се префрлам на еден од др два....Ке може некој да ми помогне?
--- надополнето: 28 септември 2012 во 15:55 ---
Јас ја купив Економија од Таки Фити и ја најдов пресликана Основи на сметководство, но ми требаат збирката, и сите три работи од математика (учебник/збирка/таблици). Исто така денеска ни кажаа дека Основи на е-бизнис ги имало електронски двата chapters.
Kaj ја најде економијата пресликана?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Spajalica-a

Преместувањето на друг изборен за прва година започнува од понеделник. Не се плаќа ништо, само од понеделник оди со индексот на студентски прашања и ќе ти го сменат во друг. Не знам кој е најлесен, многумина викаат дека е е-бизнис, но мене баш тие тимски работења ми го отежнуваат предметот, англискиот добро го совладувам и знам дека ќе немам проблем, но ќе одберам еколошки менаџмент, слушнав од познаници дека им дал скрипта од 20тина страни што е најбитно за учење, а и по тоа што го разгледав 50% е слично со економија, се спомнува за концепциите, па за партнерство, корпорација и сл.

(Иначе да, материјалот за колоквиум се двата чаптери што ги има на Зефир).

П.С Економијата ја купив оригинал од книжара, а пресликана сигурно ја има во Либро.
 
Член од
13 август 2012
Мислења
21
Поени од реакции
0
Spajalica-a

Преместувањето на друг изборен за прва година започнува од понеделник. Не се плаќа ништо, само од понеделник оди со индексот на студентски прашања и ќе ти го сменат во друг. Не знам кој е најлесен, многумина викаат дека е е-бизнис, но мене баш тие тимски работења ми го отежнуваат предметот, англискиот добро го совладувам и знам дека ќе немам проблем, но ќе одберам еколошки менаџмент, слушнав од познаници дека им дал скрипта од 20тина страни што е најбитно за учење, а и по тоа што го разгледав 50% е слично со економија, се спомнува за концепциите, па за партнерство, корпорација и сл.

(Иначе да, материјалот за колоквиум се двата чаптери што ги има на Зефир).

П.С Економијата ја купив оригинал од книжара, а пресликана сигурно ја има во Либро.
A за деловна етика сто мислите?
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
265
Поени од реакции
124
Колеги што имате изборен е-бизнис. дали се логиравте на таа страната сто ни ја кажа Мијалче goo.gl/1az3h? Мене не ми ја отвараа....:(
И мене не ми отвара...
Ни викаат идете на консултации. А што уствари се праи кога ќе отидам на консултација? :)
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
6
Поени од реакции
2
Колеги, дали кај таки фити треба да се учат дефиниции такви работи дали дава во прашањата или се прашањата се логички??
Дали е се со заокружување или како?
 
Член од
19 јануари 2012
Мислења
56
Поени од реакции
37
И мене не ми отвара...
Ни викаат идете на консултации. А што уствари се праи кога ќе отидам на консултација? :)
ќе се консултираш со професорот за нејаснотии во врска со материјалот, стручни трудови и сл. или па ќе се напраиш мутав и ќе отидеш и ќе излезеш со кафеавко на носето... патем еве ја страната што ја барате.
Колеги, дали кај таки фити треба да се учат дефиниции такви работи дали дава во прашањата или се прашањата се логички??
Дали е се со заокружување или како?
Сите прашања можеш да ги одговориш ако си го совладал материјалот, џабе ти е бубање на овој предмет. Со заокружување, мислам има 1 или 2 можни одговори.
 
Член од
13 август 2012
Мислења
21
Поени од реакции
0
ќе се консултираш со професорот за нејаснотии во врска со материјалот, стручни трудови и сл. или па ќе се напраиш мутав и ќе отидеш и ќе излезеш со кафеавко на носето... патем еве ја страната што ја барате.
Сите прашања можеш да ги одговориш ако си го совладал материјалот, џабе ти е бубање на овој предмет. Со заокружување, мислам има 1 или 2 можни одговори.
A како е за редовност на еколошки менаџмент, се пуштаат списоци?
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
Ве молам кој го има слушано предметот Економија на инвестиции да ми објасни како се формира оценката? Колку поени е колоквиум, има ли списоци, проекти, домашни и по колку поени носи секое...? Професорот 2 часа само непотребни глупости збори, а тоа што е битно човек неможе да разбере! Прво вика незадолжиетелно присуство, после дека ќе има и домашни проекти и незнам си што... Ништо неможам да разберам... Благодарам
И мене ме интересира истово , и сто треба да се уци во глобала.
И плус кај Блажо Недев како е? Може да се разговара со него или.... тешко и кога може да се најде? Меѓународно фин.известување нема некои дефиниции , туку некои општи работи околу смет.принципи. Тоа ли треба да се учи?
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги некој да не го има Промоција да ми каже од која книга се учи и какви веќжби дава на час?
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Колеги колку кредити минимум од предметите треба да имаме на семестар , а колку годишно?
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Колеги ај некој што бил на Е-бизнис да ми каже нешто околу предметите МЕБ 2 и Маркетинг Менаџмент. Има ли проект, доколку има дали е задолжително да го напраиш за да можеш да го положиш предметот, начин на бодување за оценка и слично. Фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom