Економски факултет (reloaded)

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.736
Поени од реакции
1.489
Колеги формулите од макроекономија сите треба или само оние со кои имаме решавано до сега ? И дали има задачи на колоквиумот финансиски пазари и ако има какви се ?
makroekonomija domasnite i prasnajta od libro i nemas gajle
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Колеги како можам да дојдам до задачите што ги дава Петар,нешто слушнав дека тој знаел какви на колоквиум се паѓаат,ве молам некој ако ги има нека ми ги прати на маил
Не иде тоа така.... Треба да одиш кај него на часови, он си има организирано групи и си држи редовни часови. А не дава прашања кои ќе паднат туку прашања какви што можат да паднат :) има голема разлика...
--- надополнето: Oct 23, 2011 12:11 PM ---
Колеги дали некој знае сметководство (прва година) и трговско право до каде треба да се учи за прв колоквиум?
Сметководство е до 157 до залихи... бар така разбрав. Ти провери си за секој случај.
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
Колеги кај се наоѓа кабинетот на асистентот Кирил по финансиски пазари? Знае некој нешто за стручниот труд, до кога треба да се пријави?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Колеги кај се наоѓа кабинетот на асистентот Кирил по финансиски пазари?
Ќе поминеш покрај студентски, па предавална 1 и после тоа веднаш лево.
Бар лани таму беше. :)
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
колеги едно прашање во врска со сметководствени информациони системи, минатата година неможев да го слушам бидејќи презапишав на негово место менаџмент, а пред некојси 2 недели се вратив од странство така да воопшто не сум присуствувал на предавање/вежби. дали по овој предмет се пушта некој список за оние кои сакаат да полагат преку колоквиуми или има услов да си присутен на неколку предавања за да можеш да полагаш на колоквиум? доколку има вакво нешто оваа година, ве молам да ми одговорите па од утре да го барам професорот да ми дозволи да полагам.
и од каде можам да набавам материјали, до која глава треба да се учи и дали може да се најдат некои комбинации/прашања?
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
15
Поени од реакции
2
Колеги од кај да учам МИС за прв колоквиум? Од прашањата што се после секоја тема или прашањата од Либро?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
@СтрумичанецО
Колега нема пуштено список професорот, сите полагаме на колоквиум.
За материјали има 5 теми на нет, а за прашања незнам, мислам имало во либро/зоки доста прашања, треба да се види изгледа паѓале мн од нив.
Еве ти ја прва и втора тема
http://www.mediafire.com/?mwv6osmbiwrm478
3, 4, 5 тема.
http://fyels.com/ZZQ
Колоквиумот е на 12 :)
 
Член од
18 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
5
Дозволува стручен труд, минатата година не презентиравме бидејќи немаше време, а за присуство не дава поени.

Имаку, да си прашам, на барања на еден мој многу драг колега, кој е многу срамежлив по природа, би ве замолила, совет за Методи на продажба , благодариме однапред :))
Дали ги имаш презентациите по Аграрна политика за да ми ги пратиш ако може. :)
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
21
Поени од реакции
2
Дали некој има информации за аграрна политика дали се положува само со презентации?
 
Член од
15 октомври 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Продава ли некој математика збирка и таблици за прва?
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
На Таки Фити примено време кога му е да не знае некој?
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Иде ли некој на методи на продажба???
Јас не сум била до сега на ни едно предавање и сега разбрав демек дека до 20 октомври требало да се пријави семинарска. Дали ако идам утре можам да пријавам и кога треба да ја предадам???
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
Колеги, имам неколку прашања:

1. Дали треба да се земаат потписи од предметите што се презапишани?
2. Кога даваат Маркетинг и англиски 1 потписи?
3. Англиски 1 подобро е испит или колоквиум? И какви се прашањата, на заокружување, на раскажување?
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Колеги, дали некој знае до која стр или тема е трговско право 1 кол ? И дали некако може да се презакаже колоквиумот?
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
27
Поени од реакции
1
Zdravo , vo vrska so predmetot AGRARNA POLITIKA, kakvi se tie prezentacii i ako gi ima nekoj ako moze da mi gi prati., i na sto treba da se obrati vnimanie za polaganje Blagodaram i pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom