Економски факултет (reloaded)

Член од
19 септември 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ако може некој од вас што го положил основи на менаџмент на колоквиум да ми даде совет некој, зашто многу работи се, не се учи, има скрипта или ќе мора од учебник....
 
Член од
18 август 2012
Мислења
8
Поени од реакции
1
Ако може некој од вас што го положил основи на менаџмент на колоквиум да ми даде совет некој, зашто многу работи се, не се учи, има скрипта или ќе мора од учебник....
Учи табели и набројуванки.
Иначе можда има во Либро нешто,ама тоа само извадени ти се сите набројуванки - ништо посебно.Земи си прашања што паѓале претходни години.(можда ќе имаш среќа) ;)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.131
Поени од реакции
15.966
Ќе може ли некој да ми објасни каква е таа семинарска за Економија на инвестиции?!?
Слушнав дека била во Ексел ко демек, али тоа само од колеги, професорот ништо не слушнав да спомне.
Воедно и збор-два за предметот, како што прашаа и колешки погоре нема да биде на одмет. :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Учи табели и набројуванки.
Иначе можда има во Либро нешто,ама тоа само извадени ти се сите набројуванки - ништо посебно.Земи си прашања што паѓале претходни години.(можда ќе имаш среќа) ;)
A DO KOJA TEMA E ZA PRV KOLOKVIUM?
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
49
Поени од реакции
2
UPRAVUVANJE SO PROIZVODOT KADE SE ODRZUVAAT PREDAVANJATA,VO RASPOREDOT PISUVA VO MEMFES?KAJ E TOA ZNAE NEKOJ?FALA ODNAPRED
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
31
Колеги да не има некој прашања по Европски Економски Интеграции кај Љубица Костовска или некој совет за положување и што најмногу бара конкретни или поопширни одговори?
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Трговско право избрав за изборен(слушнав дека бил најлесен). Уште немам отидено на предавање незнам ни како изгледа професорот, ни што книги да се купат...
Некој поупатен да ми каже? Пушта списоци тој?

И да ве прашам постариве. Треба да се иде на вежби, корисно е, или само губење време зошто слушнав дека студенти од 3-4 ги држеле вежбите? Се пуштаат списоци таму?
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Има ли некој кој го земал за изборен Еколшки менаџмент, годинава?
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
управувачко сметководство , која книга се користи? ми дадоа во копирница Зоки книга сметководство на менаџмент. Дали е таа книга?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.968
Поени од реакции
5.563
управувачко сметководство , која книга се користи? ми дадоа во копирница Зоки книга сметководство на менаџмент. Дали е таа книга?
Tаа е книгата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom