Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
паа..нема..не знам..мислам дека кога тогаш таа љубов од другарска ке се претвори во поинаква...:drk::pusk: :salut:
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас мислам дека другарство мегу зенско и маско не постоело а нема ни да постои ... можеби првите 2 недели докај да се подобро запознаеме.....
ЗНАЦИ ТОА НЕПОСТОИ!!!
еве несо и за оние кои велат дека опстои:drk:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Има како нема....се додека не почнат искри да се појавуваат.

Баш така...или поточно кажано, доколку другарка ти/другар ти ти е физички привлечен/а и карактерно (барем малку) сигурно ке искочи таа искра...:back::pipi:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
27
Поени од реакции
1
Јас тврдам дека постои...неколку години се дружам со другар со кој делам се...освен дечковците и девојките:pos2:и нема никаква искра помеѓу нас освен другарска, едноставно го чувствувам како брат, а он мене како сестра :baeh:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
11
Поени од реакции
1
Нема другарска Љубов меѓу машко и женско.А и дури да има потсвесно се размислува за мување барем од едната страна. имам искуство, се имам мувано со најдобрата другарка дури и таа имаше одено со мој добар другар.Сепак искористив поволен момент ја фатив вод епресија и се стори тоа што се стори и ич не ми бесе мака после тоа дури и уште повеке сакав
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
hmmm ne veruvam vo drugarska ljubov pomegju zensko i masko
Зашто?

Аман дај кога пишувате мислења, образложете ги. Сите “исцрпни“ одговори како овој цитираниов, ќе бидат избришани.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Некако баш верувам во другарска љубов....... Кога некое девојче ти е нумеро уно во животот, па и која женска да е до мене, знам дека сепак кај мојата другарка ќе се вратам и ќе и раскажувам како ми поминал денот, а она ќе ме гледа таков исполнет и ќе ме изгушка:kesa::kesa:
 
К

Кики.

Гостин
Некако баш верувам во другарска љубов....... Кога некое девојче ти е нумеро уно во животот, па и која женска да е до мене, знам дека сепак кај мојата другарка ќе се вратам и ќе и раскажувам како ми поминал денот, а она ќе ме гледа таков исполнет и ќе ме изгушка:kesa::kesa:
баш вака би одговорила и јас.
имам неколку најдобри другари кои повеќе си ги ценам од другарките и никогаш нема да има нешто поубаво од добар совет од другар или дружење со него. btw во никој случај не можам да го гледам поинаку другар ми, кој го знам 100 години и ми е како брат.:toe:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
i jas taka mislev porano,ama sekogas koga ke trebase da se smuvam so nekoja drugarka na NAJDOBRATA MOJA DRUGARKA,sekogas problem bese DRUGARKA MI.sigurno zasto zenskite navistina veruvaat deka mozat da bidat drugari so masko,samo sto ne davaat ni edna devojka da im se mesa vo toa "drugarstvo".
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Smetam deka moze da ima cisto drugarska ljubov megju masko i zensko no za toa treba da ne si se svigjaat fizicki. Ako e takov slucajot togas nema so da se javuvaat bludni misli. Jas iam nekolku dobri drugarki i mnogu cesto so niv pagja podobar muabet otkolku so drugarite
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
drugarstvo pomegu mashko i zensko postoi samo koga edniot od niv ne saka nisto ´´poveke´´ od drugiot
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
имаше едно моме... си се дружевме...
јас еднаш сакав да се случи нешто повеќе од тоа...
таа ме одби и ми кажа дека сака да го задржиме другарството...
сега сум и благодарен поради тоа и многу си ја сакам...
и иако сме сега разделени некои си 180 километри, сепак ми е најдобрата женска другарка...

тоа е мој пример... ваљда допринесов на темава...
 
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Е, па начинот на кој ги гледате вашите другарчиња е тотално неискрен! Како може да имате таков поглед кон некој кој ви е близок? И ја имам другар со кој сум ден и ноќ. Ни се има десено да преспиеме еден кај друг и тоа со мн. малку алишта на тело :vozbud:, притоа никакво ништо се нема десено, ниту па некава мисла или нагон ми се има јавено. Понекад го доживувам ко жена, со него може да зборам све и свашта, и мило ми е ко ке чујам како мажи гледаат на нас жените... :icon_roll ах....:eek:lee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom