Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Според мене не.

Мислам, не е фер: со некого си ја делиш душата, а не телото!?!?!? Тоа е исто како да кажете дека е во ред со некого само да имате секс за една вечер, а воопшто да не го/ја сакате. Така, вашето тело го давате на една личност, а вашата душа/психа/емоции на друга.

Па после се чудите зошто немате потполна врска. Како и ќе имате, кога вие самите ја цепкате на сто страни.

(секоја чест на царевите што ја имаат и пак имаат и другарки/другари)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Има една граница помеѓу другарка и нешто повеќе ако ја поминиш останува другарка ... имам многу другарки ама не викам дека не би им го ***** :drk:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Ima....tri devojki so koi ne bi go spasil ni coveckiot rod,da treba da go spasam...od respekt,od pocituvanje od drugrastvo..!!!!ama samo so niv tri tie mi se pravi drugarki!
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
102
Поени од реакции
6
Abe kako mozete da kazete deka nema. Pa sekako deka ima. Jas sum ziv primer za toa. Samo treba da si gi razgranicis rabotite, koj ti e drugar, koj ti e decko i koj ti e samo jebac. I rabotite ke ti bidat jasni i nema da doaga do zabuni i site ke bidat srekni i zadovolni :wink:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
Drugarstvo medju decko i devojka postoi samo vo prvite 3 meseci posle toa ti veke ne se drugari ili se decko i devojka ili se muvaat ili ne zborat taka da ne postoi pogolemo drugarstvo i da postoi ke gledaat sekoj od sekogo da se odaleci posto si se omrznuvaat ako nisto ne bide izmedju niv
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
A drugarstva posle vrska ? Mislite deka postojat vistinski ili nikogas ne uspevaat ?
Spored mene nema da mozes da bides drugar/ka so nekoj/a KOJA STO DO VCERA TI BIL/A NESTO POVEKE OD TOA.Ne veruvam u vakvi raboti, od iskustvo zboram.
A inace za drugarstvo pomegu masko i zensko nz so da kazam zaso koga i da bidat drugari sepak ima nekoi misli sto im letaat niz pametot, ama sepak se zavisi od licnostite iako ne veruvam ni deka postoi drugarstvo ona vistinsko drugarstvo pomegu masko i zensko.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Можно е. Ама се потешко и потешко вакви случаеви.
Повеке мислам оти машкото ке попушти и ке се заљуби во другарката, отколку таа во него
 
Член од
21 август 2008
Мислења
101
Поени од реакции
7
drugarstvo megu maskoi zensko definitivno moze da ima.e sega treba da rascistime deka nisto ne e vecno pa taka ni drugarstvoto ne e vecno.a vo vrska so bludnite misli koi ponekogas ni pominuvaat niz glava mislam deka otkoga ke se spodelat ako e pravo i iskreno drugarstvoto se ke si prodolzi isto duri i pogolemo ke bide ako ne jebi ga tolku vredelo drugarstvoto
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
ПРИЈАТЕЛ (КА):Личност од спротивниот пол со некоја очигледна физичка мана поради која сексот со неа не е интересен, а тоа ја прави личноста особено погодна за муабет и заедничко опивање.:)
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
povekje neveruvam deka ima no sepak 10% veruvam vo vistinsko priajtelstvo pomegu momce i devojka
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
1
НЕмаааа ако постои тоа е само онака како пријатели нешто не многу блиски а другари ептен другари меѓу маШко и женско не не нема тоа ...:pipi:секогаш има нешто повеќе.... :smir:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
My Best Friend Is A Guy...И не го привлекувам сексуално...И Тоа не мора да значи ниту дека е геј, ниту дека сум грда...Едноставно, другарството ни е побитно отколку да се залетаме у врска, која вечно сигурно нема да опстане, и после да не сакаме очи да си видиме...:smir:
 
V

[vladimir]

Гостин
My Best Friend Is A Guy...И не го привлекувам сексуално...И Тоа не мора да значи ниту дека е геј, ниту дека сум грда...Едноставно, другарството ни е побитно отколку да се залетаме у врска, која вечно сигурно нема да опстане, и после да не сакаме очи да си видиме...:smir:
За тебе со сигурност можеш да кажеш дека не го гледаш поинаку туку само како најдобар другар, а за него неможеш да кажеш што тој навистина чувствува за тебе и со какви очи те гледа...и мислам дека такво другарство не постои, имало али сепак не завршило славно или онака како што треба, да остане другарство
 

Kajgana Shop

На врв Bottom