Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
23 септември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
1
My Best Friend Is A Guy...И не го привлекувам сексуално...И Тоа не мора да значи ниту дека е геј, ниту дека сум грда...Едноставно, другарството ни е побитно отколку да се залетаме у врска, која вечно сигурно нема да опстане, и после да не сакаме очи да си видиме...:smir:
Колку си само во право.... за жал стварно е така на крај :) затоа другарството пред се :)
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
4
Ima..kako nema ? Jas imam mnogu drugarki so koi ne pomisluvam nishto..ali ima i drugarki so koi mi idat ludi misli vo glava.taka da mislam deka sekogash edniot ke saka poveke.Na primer jas so edno devoj4e demek drugarka a se iznalizavme edna ve4er kaj mene :D i na kraj opravduvanje ni beshe takva bila drugarskata milost LOL :) .ko so ni trgna rabotava i drugarski seks ke ima :DDDDd
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Можда има, не викам дека не... Јас лично не сум во ситуација да тврдам дека постои, не памтам до сега да сум имала некој вистински другар, кој би ме гледал само како другарка, ништо повише...
А има примери кога и јас не сум била "само другарка" :kesa:
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
2
има.можам да ви дадам реален пример-симон(зеус)ми е најдобар другар и не го менувам ни за 3 женски:wink::wink:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
има.можам да ви дадам реален пример-симон(зеус)ми е најдобар другар и не го менувам ни за 3 женски:wink::wink:
А ја тебе Мај не те мењавам ни за свите мушки на светот :wink::back::wink:
 
А

Александра Д.

Гостин
Има како не, да признаеме дека ни поминуваат луди мисли низ главата...„што ако........“:) ама сепак постои но не многу
 

Illusionist

Осквернатор
Член од
15 јануари 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
постои бре луѓе, ја иам другарка за која НИКАД неам ни помислено нешо поише од таа другарска љубов, али па и све зависи од чоекот и карактерот... ајт:salut:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Има како нема....се додека не почнат искри да се појавуваат.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Има, зошто да не? Тоа за лудите мисли не треба да се смета бидејки за секој/ја ни поминуваат луди мисли барем еднаш.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
па многу нормално дека има :) мислам дека е поубаво да се има најдобар другар од спротивниот пол бидејќи може да ти даде многу подобри совети околу многу нешта т.е. да ти ги објасни нештата и од друг аспект (како спротивниот пол размислува).
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Не умри магаре до зелена трева. Јас ќе косам, ти ќе ме глеаш...

Ако е за подобри совети, тогаш напрај го то со рандом девојка на кафе и пак да си останеш мистериозен.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Не умри магаре до зелена трева. Јас ќе косам, ти ќе ме глеаш...

Ако е за подобри совети, тогаш напрај го то со рандом девојка на кафе и пак да си останеш мистериозен.
абе треба особата на која и се доверуваш да те познава и да ја знае целата ситуација и состојба за да ти помогне. мора мнооогу добро да знае кои ти се предностите а кои маните.
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Ти прашај ја конкретно за тоа и тоа...нејзина гледна точка, опширна, после тоа ти прај си филм. Ја мислам ако не се откриеш, ќе го добиеш очекуваниот совет, значи советот би бил толку широк што ваљда ќе ги опфати и твојте мани и предности, освен ако не си феномен на мајката природа...

Зборам без да се довериш.

Ако се доверам на некоја, тогаш нешто проблемот е со мене или стварно таа за служува да ме знае од А до Ш, таа да ми биде прибежиште. Интимата е појќе од вкревет.

П.С: Ми се брза, иначе уште би пишал.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Ти прашај ја конкретно за тоа и тоа...нејзина гледна точка, опширна, после тоа ти прај си филм. Ја мислам ако не се откриеш, ќе го добиеш очекуваниот совет, значи советот би бил толку широк што ваљда ќе ги опфати и твојте мани и предности, освен ако не си феномен на мајката природа...
абе до некаде ти држи вода теоријава али сепак не си комплитли у право :) мое мислење е дека е поубаво ако целосно се отвориш :) него ај да не ја трупаме темава со муабетчиња, остај ги и другиве нека кажат нешо :) :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom