Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
има дефинитивно. имам неколку другарки со кој шо се дружам веќе 4-5 години и никогаш не сум помислил да ми бидат женски, и си прајме отворен муабет за све ( не сум педер да не ме мислите за таков :):))
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
имаше едно моме... си се дружевме...
јас еднаш сакав да се случи нешто повеќе од тоа...
таа ме одби и ми кажа дека сака да го задржиме другарството...
сега сум и благодарен поради тоа и многу си ја сакам...
и иако сме сега разделени некои си 180 километри, сепак ми е најдобрата женска другарка...

тоа е мој пример... ваљда допринесов на темава...
можам да замислам, колку си се мачел за ова :). Односот ви е ист како од пред тоа кога и кажа, или се промени нешто ? Не ми се верува дека нејзе и било сеедно, од кога и го кажа тоа, мислам дека се губи и доверба...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
јас имав порано таква другарка во основно...и од толку шо се дружевме излегоја муабети дека сме фатени бла бла... и набрзо не комунициравме многу...
вервам дека можи да има дргураство... да не се јават нагони за нешто појше неможи :toe:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
па и јас имав една "другарка" за на озбилно... хах ама џабе не верувам во другарство меѓу машко и женско... но сепак има исклучоци, имам другарки јас кои ни на крај памет не ми паднало да завршам со нив... ама времето ќе покаже се.
 
Член од
27 април 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
најдобро да се одржи другарство помеѓу машко и женско е да се има секс на другарска база по потреба кога се треба и може.
онака е лабилна врската обавезно се доажа до љубомора кога ќе се појави друг дечко или девојка
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
Normalno deka ima ustbari poveke ima drugarstvo pomegu zensko i masko otkolku zensko i zensko.
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
најдобро да се одржи другарство помеѓу машко и женско е да се има секс на другарска база по потреба кога се треба и може.
онака е лабилна врската обавезно се доажа до љубомора кога ќе се појави друг дечко или девојка
како до тоа ?:icon_lol:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ne postoi drugarstvo megu masko i zensko, ili ne ja palis ko muz, ili ne te pali ko zena-treto nema!
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Абе можно е... ако ти се свиѓа а стануете другари онда кажи и уше на почеток на другарство... мој совет :smir:
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Абе јас мислам дека тука веќе станува збор за твојот карактер,каков ти е, како можеш да ја поднесеш таа љубов, дали другарски или вистински. Повеќето случаеви, барем тие што сум ги сретнал биле вистинска љубов меѓу двајца другари, што значи заклучок: "Не постои другарство меѓу машко и женско".
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
како до тоа ?:icon_lol:
Вака до тоа:

Си праите муабет и она ти кажуе као е напалена и сака секс ама ете раскинала со дечко и и нема кој да се најде.
Ти си добар другар и откако ќе ти плаче у прегратка неколку пати ке се понудиш и у тој поглед да и помогнеш :) Се разбира шо вика нихилиста ако си привлечен за неа ке ти дае а нема да идете... зашо така ке го расипете другаството... и после извесно време она па че посака коа ке нема дечко и ке станете СФФ (секс френдс форевр х))
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Има и тоа мислам дека тоа е најона реално. Најмногу се дружам со мушки ама она френдс баш.. И најбољи другари ми се и се. Така да веруем ептен у тоа.
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Има и тоа мислам дека тоа е најона реално. Најмногу се дружам со мушки ама она френдс баш.. И најбољи другари ми се и се. Така да веруем ептен у тоа.
Пххх...Се доек некој од тие френдои не посегне по тебе, ќе те видам тогаш дали ќе го викаш френд...Кад-тад ќе рикне тоа.. :)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Цел живот функционирам така.. Рикнало и тоа не еднаш ама пак.. Некои останале.. А другарка е љубоморна колку и да не признава.. Другар е друго.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
одкако ќе се деси тоа (да ти каже другар дека те свиѓа) ако го одбиеш он бира дали ќе останее другари...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom