Вашиот најомразен фудбалер

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување
B

BooBojan

Гостин
Дефинитивно Робен, човекот ми го има скратено животот неколку години...
Прво досега во животот има погодено еден единствен волеј и тоа баш против Јунајтед, има шутнато преку сто такви шутеви тај му е можеби единствен гол.
Потоа во финалето со Шпанија на светското имав уште од почеток дека Холандија ке биде шампион, идиотот излезе еден на еден со Касилјас и си го погоди фино лепо нормално потоа Шпанците со голот на Иниеста си победија.
Во финалето со Челзи играв дека Баерн ке биде шампион после продолженија, му фатија пенал.
И капак на се последново финале со Дортмунд го имав пуштено 1:1 конечен резултат и мораше сречкото у 90 минута да даде срекен гол.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.989
Дефинитивно Робен, човекот ми го има скратено животот неколку години...
Прво досега во животот има погодено еден единствен волеј и тоа баш против Јунајтед, има шутнато преку сто такви шутеви тај му е можеби единствен гол.
Потоа во финалето со Шпанија на светското имав уште од почеток дека Холандија ке биде шампион, идиотот излезе еден на еден со Касилјас и си го погоди фино лепо нормално потоа Шпанците со голот на Иниеста си победија.
Во финалето со Челзи играв дека Баерн ке биде шампион после продолженија, му фатија пенал.
И капак на се последново финале со Дортмунд го имав пуштено 1:1 конечен резултат и мораше сречкото у 90 минута да даде срекен гол.
Ова прати го на Ripley's Believe It or Not! :pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Воглавно го мразам Камбиасо синдикалецот ака Крилин бидејќи веќе со години му ја упропастува играта на Интер а ни трча ни е од корист на теренот ..плус нема никаков фудбалски талент или пак визија за креирање и пас..катастрофа..одвај чекам кога ќе си замини од Интер

Видал бидејќи ми делува арогантен и има грда(селска) фризура
Гуркуф бидејќи е педер
сите играчи од Алмерија
Рамос бидејќи е дебил и морон во едно
Тоти бидејќи е лигајчар и се замислува некои си играчиште и бог каде треба сите да му ќутат
Шоукрос од Стоук бидејќи е многу гнасен и груб играч
Ме нервира Вилшир но не знам зошто
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.607
Еден и единствен Антонини гнасата!!!

Крв му пушти на Кралот бе гнасо една, крв да сереш :mad::mad::mad:


Прегледај го приврзокот 85055

БЕЛ ДЕН ДА НЕ ВИДИШ.
А најомилени фудбалери, Бонера и Ранокија.... животот ми го продолжија тие двајца :icon_lol:

Реков јас Бонера ми е еден од поомилените играчи... Сега знаете зошто :cuc:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.050
Ван Бомел не сум го можел од секогаш, какво прљаво копиле е само :facepalm:

Торес го хејтав кога беше кај скаузериве маме му ебаваше на Вида секоја утакмица :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Касано
Го излекуваа од болестите на срцето и му ја спасија кариерата, а тој побара трансфер во Интер.

Бонера
Кратко и јасно премногу е глуп за да игра во ваков тим. Секогаш е задоволен од минутажата а и сите тренери го сакаат. :pos:
8 години во тимот ќе го помине и Неста. :ROFLMAO:

Амброзини
Откако замина почна да се прави петел.

ambrosini.fiorentina-230x300.jpg
 
Член од
15 септември 2013
Мислења
104
Поени од реакции
186
Давид Луиз-има нешто идиотско во него,нешто што не може да се објасни со зборови
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Валдес, Алба, Дани Алвес, Бускетс, Педро, Роналдо, Видал, Манџукиќ, Шаќири,Торес, Алан Пердју и Вујошевиќ.
И да напомнеам не ги мразам, ниту спорам нивните фудбалски(тренерски) квалитети (роналдо е еден од најдобрите), туку ги мразам поради нивното понашање на терен и во јавноста, мразам плачопички и фенсери на фудбалски терен.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Серхи Роберто. Исфорсирано детиште. Некогаш како фан на Барса се чувствувам навреден кога ќе го видам моронов како игра во таква институција.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Пепе - грдотија, талибанец, терорист, дај му на овај калашников и нека оди во Иран нека пука, ова се, само фудбал НЕ !
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Копиљот, грдиот, еден и единствен СКАР ФЕЈС а.к.а Рибери !! Едноставно грд е, антипатичен, и дека кога славеа Баерн титулата нејќеше да слави со пиво ради тоа што бил муслиман .. Па јебем ти, имам другар муслиман па кога се слави се пие без мерка :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom