Вашиот најомразен фудбалер

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Прегледај го приврзокот 84989
Неговите фудбалски квалитети се неоспорни, феноменален играч, еден од најдобри напаѓачи во моментов. Но неговиот темперамент, и карактер кој го покажува на терен ме тера да го мразам фудбалеров. Такво арогантно однесување, па лигавење по терен, до одгризување на уво на противнички играч, или апење кај стигне на противнички играчи, па се до смешно симулирање.
За вон терен сум читал дека е мирна и фамилијарна личност, ама на теренот е копиле гнасно, и го мразам невидено..
Да не си ги измешал Суарез и Мајк Тајсон случајно?
 
Член од
26 ноември 2013
Мислења
153
Поени од реакции
181
Да не си ги измешал Суарез и Мајк Тајсон случајно?
Не бе. Во Ајакс имаше таква случка пред да дојде во Ливерпул. Мислам дека имаше и едно време суспензија од 10+ меча плус.
Еве на шо мислев. Ама далеку од одгризување уво. Грешка сум бил, у право си.:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Пепе и Арбелоа се едни од најгнасните фудбалери. Ја користат секоја прилика за да вршат притисок врз противникот, удираат на подмолен начин.
Пепе освен што ги тепа другите туку знае и да глуми и да паѓа како да го удреле со бејзбол палка.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Не е точни ова,Суки е мирно дете:pos:,не кине он уши,он ко Заев е, живи луѓе јаде.[DOUBLEPOST=1393031892][/DOUBLEPOST]Инаку Бартон ме нервира највише,таков сељак одамна немам видено на фудбалските терени.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
По мене, да мразиш некого е исто со и да му ја посакуваш смртта, или некоја тешка несреќа да го снајде. Затоа, не можам да кажам дека мразам некој играч, ама па има некои шо ич не ги симпатишам.
Редоследот е случаен:
Бакари Сања (црн лешпер, грозен црнчуга), Казорла (на изглед ми е антипатичен, иначе си е ок), Бендтнер (колку објаснување треба?:)) Озил (лигле шо се занаса мн мн и со очите е у офсајд)
Торес (скапо гомно, некорисен до дупка, кариерата ќе ја заврши во Сабадел како резерва), Демба Ба (црн клањатор, кур го боли дали ќе игра или не, битно пари да има), Салах (Арап и фудбал, шо не иде, не иде, требе да оде там у Египет да дига востанија)
Џолеон Лескот (ради тоа главата ми е антипатичен, чернобилски сурат има)
Видич, Фердинанд, Рафаел (него го рачунам за тешко циганче и посебно лајно), Ешли Јанг (неталентиран фудбалер, а и глумец), Евра, Ван Перси (пичка)
Бускетс (пичка, шо глуме безвезално), Меси (талентирано копиленце е, ама карактер има лајнарски, егоцентрик невиден, само добар пи-ар му прават дека е поштеначина и невина жртва)
Пепе (ашлак и дивјак), Коентрао (глуп е)
Диего Коста (не го знам мн мн ама гадно карактерче е)
Рибери (глоба грозна)
Левандовски (антипатичен ми е), Мктиријан (антипатичен ми е плус има шашаво име)
Хунтелар (шугле)
Тевез (грозен е), Џовинко (кепец е)
Балотели (удрен е у главата превише)
Анелка (нелојален платеник)
Од тренерите и поранешните фудбалери:
Гвардиола (келавица шо има среќа и до сега начекува готова работа), Бенитез (пошто е д фет спениш уејтер :)), Магат (искомплексиран чичко садист), Фергусон (џвакатор и масон), Рој Кин (смрдљо, и како фудбалер и како тренер), Ди Канио (фашизоиден ашлак шо нема три чисти у тоа главата), Рејмонд Доменех (на Франција шо беше селектор, појма нема дека е и шо е), Алегри (местач)...

Да напоменам само дека не ги оспорувам квалитетите на наведените особи, они сите са си мајстори у тоа што го прават (освен Торес, ама и он е мајстор у промашување зицери)

П.С. Џои Бартон, пошто е идиот.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Ова исто кога ќе земеш да го подвлечуваш најважното, а кога ќе видиш, се си подвлекол. :D

Иначе на темата, прв е Хајнце (покрена судски процес за да оди во Ливерпул, му ебам тоа рунтавиот..), втор Суарез (поради истите причини што и другите го мразат, мислам очигледно е), за други ме мрзи да мислам у 3 саат сабајле, ако ми текне ќе допишам некој друг пат :icon_mrgr:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Марко Матераци - Дефиниција за тоа како НЕ треба да "изгледа" еден професионален фудбалер. Искомплексирано говедо што и после завршувањето на фудбалската кариера не престана со јадењето гомна по медиумите за некои тимови (добро де знаете кои) и автоматски непочитување на играчи, што до вчера заедно освоиле Светско Првенство. Ваков играч само Интерашите можат да почитуваат и никој друг
Гомно Карактер
Гомно како играч
Гомно и надвор од терените
(Се молат Интерашите да не го споредуваат со Келини, дека овој барем не се однесува како издрогирано копиле надвор од терените, што тоа НЕ е случајност на Кралот на Гомната, Марко Матераци...)

Самир Насри - Ме нервира бе, прва прилика, и одма го натрти газот кај шеицине. Знам трансверот се случи за два дена, без многу тегнавење кај медиумите... го гледаш една ден на тренинг со Арсенал, следната ден пред Етихад е сликан.

Емануел Адебајор - За овој можам да кажам дека му беше под чест да игра за Арсенал. Башка тоа како се радува кога ќе даде гол против нив... :facepalm:. Пред некоја недела гледав интервју со него, и кажа нешто во стилот "Кога ми јавија дека брат ми починал, почнав да се смеам" :гик:. Е што очекувате од таков фудбалер?

Бускетс - Несакам да ја арчам тастатурава заради него

Арјен Робен - Има нешто што ме нервира кај овој играч, само незнам дали е тоа поради неговата себичност, или пак прославата на голови кога прави ептен глупави фаци :icon_lol: (Посебно таа фаца кога даде гол во финалето во ЛШ)

Герет Бејл - Герет Бејл + Тотенхем = :гомце: (Матераци)

Евра - Провокатор, не мислам само на дуелите со Суарез, туку општо, се има срчкано со многу фудбалери

Марек Хамшик - The Last Of The Mohicans

__________________________________________________________________________________

А најомилени фудбалери, Бонера и Ранокија.... животот ми го продолжија тие двајца :icon_lol:
 
Последно уредено:

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Луис Енрике без конкуренција - гомцето од Мадрид и Барса...ако има некој човек што ептен ми бил антипатичен, што сум сакал метеор на глава да му падни, мора да е Енрике.


Вреди да се спомнат:

Ривалдо можда еден од подобрите играчи во последниве 20години, али кој гаден карактер го има, страшно нешто

Матераци не треба објаснување

Недвед беше страшно добар играч, за мене секогаш ќе биде еден од најдобрите што сум ги гледал, али екцентричност повеќе од Бартез...

Барса :D + фанатици на Барса

Реал :D + фанатици на Реал

Видал
Киелини
Мексес
Робен
Ван Дер Варт
Бартон
Евра
Вилшер
Агер
.......
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.206
Поени од реакции
5.056
Кој ми го избриши мислењето е многу :cool:
НАЈВЕЌЕ НА ЦЕЛИОТ ОВОЈ СВЕТ ГО МРАЗАМ ЛИОНЕЛ МЕСИ и цела барселона
факин пусис
Секогаш кога играат ги викам пусис
Ама најмногу што ме боли тоа што Bayern Munich почнаа да играат како нив
Смрт за барселона смрт
 
Последно уредено:

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.133
Поени од реакции
4.959
Бускетс зошо е пичка крадлива неопишлива се најлошо да прати и да заврши каериера ради тешка повреда, и Бонера смрдлето пошо колку он што има право да игра за Милан и ја имам.
 
Последно уредено:

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Много ги има куме...

Воглавном оние фосили, што дремат секоја утакмица на клупа, а лапаат огромни пари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom