Вашиот најомразен фудбалер

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
Роналдо, оти е нарцис и геј и мисли дека е најјак.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.173
Поени од реакции
15.984

Највероватно најпрецениот футбалер на сите времиња, самобендисан, егоист, уништувач на тимска игра...
Големинава на сликава е правопропорционално со твојата омраза кон него, нели?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Робен ќељавицата..уште одамна ама вчера коа го ркна Сања ги помина сите граници..
Не го ркна. Плукна на страна ама заради поставеноста на камерата така изгледаше.
 
B

Beck's

Гостин
Беше Пепе на времето ама Арбелоа го надмина и сега овој последниот ми е најомразен. Од нигде никаде стана најпрљавиот играч на Реал, гнаса невидена. Тука некаде се Рамос и Чаби, Карваљо
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Рајан Шаукрос

Не е можно дуел против него,нога крши.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.463
Пф, Алан Ширер, Мортен Гамст-Педерсен, Тери не можеш да го мразиш, Дрогба, Стиви Џи(и него не можеш), Пепе и секој фудбалер на кој намера му е да повреди намерно противнички противник.
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Ако ја има оваа омраза во фудбалот , нема да видеме утакмица со очи.

Никој :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Нема играч што го мразам ама има играч што никако не можам да го поднесам,а тоа е Нани.Немам ништо против него ама имам впечаток дека премногу сака да го глуми Роналдо и заради тоа како играч ми е одвратен.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147


Ова лиглево пред Суарез кој мава јака пропорција на мало дете што цело време се лигави, урла, писка, плаче пред сите, па затоа поголемите му маваат заушки. Кога тоа ќе се деси иде кај мама и плаче пред неа, за кога мајка му ќе се сретне со другите родители да разговара за проблемите на нејзиното синче, оно седи поштено ко невино мало детенце, а позади грб им криви јазик на децата што му мавале заушки.

Башка е глуп и дајвер, а и за кур не го бива у последно време такада бар не ме нервира пошто ништо не прави, поише штетник е. Гнида.

Едит: Забораив, и за manure игра.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Демикелис, неможам да го гледам повеќе во тоа суратот неспособен. Да му речат да си даде автогол, нема да успее пошто е неспособен. :mad:
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Преќинав да гледам фудбал пред година дена, но од паметење:
1. Дрогба - го почитувам за способноста но мислам дека идентична фама и со глумење би постигнал.
2. Кристијано Роналдо - уште од кога го напушти Манчестер ја изгубив почитта спрема него, преголемо его, непотребна фама, overrated. МанИкен пред фудбалер (Бекам се проаноѓа во ова).

Од тренерите, едино Мурињо ме нервира во понашањето, али настрана од тоа, океј е. Да не се разбереме погрешно, никој не мразам од наведените погоре, само не ми се допаѓа нешто во врска со нив. :)
 
Член од
26 ноември 2013
Мислења
153
Поени од реакции
181
o-LUIS-SUAREZ-facebook.jpg
Неговите фудбалски квалитети се неоспорни, феноменален играч, еден од најдобри напаѓачи во моментов. Но неговиот темперамент, и карактер кој го покажува на терен ме тера да го мразам фудбалеров. Такво арогантно однесување, па лигавење по терен, до одгризување на уво на противнички играч, или апење кај стигне на противнички играчи, па се до смешно симулирање.
За вон терен сум читал дека е мирна и фамилијарна личност, ама на теренот е копиле гнасно, и го мразам невидено.

sergio-busquets.jpg
За овај па не знам од кај да почнам, и баш затоа ќе бидам кус. Примадона, форсирано детиште склоно на глума без никаков талент. Фудбалски Николас Кејџ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom