Вашиот најомразен фудбалер

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Нешто слично како темата за вашиот најомразен фудбалски клуб. Тука ќе дискутираме за нашите најомразени фудбалери.

Единствен фудбалер моментално што не можам да го гледам е Серхио Бускец. Зошто? Едноставно, поради неговиот лигав начин на играње на фудбал и подмуклото дајвање и глумење фаул при секој контакт со противнички играч.

 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.282
Поени од реакции
45.736
Матераци и Поулсен. Најгознатите никој и ништо во светскиот фудбал.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Ваљда Ибрахимович најмногу...шо знам, после него Самуел, Тоти, Кристина. На тие ми текнува во моментов. :D
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Лихштајнер. Неспорен квалитет како играч но ептен е подмолен и тој сурат кога ќе го видам ми се темни.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Нејмар - многу глуп фудбалер, нема компас едноставно и многу преценет.
Бонера - Да му ебам тоа лејката шугава скапана, ма што јасно е зошто го мразам мамицата негова.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Дрогба, не дека го мразам(лично не ми згрешил ништо) ама би рекол дека ми е прилично антипатичен, особено заради неговата ароганција што ја носеше сите сезони кои ги играше во премиер лигата и фала богу што си замина више од овде...
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Бане ивановиќ - пошто му даде на ливерпул два гола со глава у лш:D
Гери Невил - Не сум го можел никогаш
Миралас - гнаса, ќе му ја скршеше ногата на суарез
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.053
Поени од реакции
12.936
Мартин Тејлор - затоа што му уништи кариера на Едуардо со бруталниот старт пред 6 години. Разбирам човек и да глуми за фаул да му дадат, да глуми манекен место фудбалер се сфаќам, ама да уништиш една надежна кариера и да одсуствува човек скоро 1 година заради тебе...
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680

Највероватно најпрецениот футбалер на сите времиња, самобендисан, егоист, уништувач на тимска игра...
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Пепе и Марсело. Пепе нешто поќе, ама двајцата не можам да ги сварам органски. Веројатно најпоќе би го мразел тој шо им дозволи некогаш да облечат фудбалски дрес, ама не знам кој е тој. Го испоганија она кралски во кралски клуб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom