Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
25 ноември 2014
Мислења
71
Поени од реакции
10
Sony Xperia E4G
Sony Xperia E4
Samsung Galaxy Trend Plus
Кој е најдобар од овие? :)

 
Член од
14 мај 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки ако може совет да ми дадете пошо гледам дека се разбирате поприлично а јас сум тапа за телефониве. Сакам да зеам Galaxy s6 али од мобилариве негде. Пошо превари се праат реално и башка сегде по мобилариве се отпаковани овие телефони со изговор дека морале да проверат шо има внатре или дека требало да се удри печат на гаранцијата. Па ако знае некој да ме упати у муабетов што е работава. ФАЛА :)
 
Член од
25 август 2008
Мислења
160
Поени од реакции
9
Sony Xperia E4G
Sony Xperia E4
Samsung Galaxy Trend Plus
Кој е најдобар од овие? :)

Xperia e4g е мојот предлог.Самсунг иако е самсунг е послаба класа хардвер од сонито.е4г има подобар хардвер од е4 ама и за малку помал екран,ама тоа не е битно пошто имаш 4г конекција.ако зимаш од вип на special тарифа сите ти се 0 денари.така да сони е4г.позз
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
На ќерка ми пред три месеци и го украдова новиот мобилен по 1 недела,Самсунг галакси( цена беше 600 Е)
Го пријави тој случај во МВР но и се опрости од него, си купи друг 10 пати поевтин-поскромен,што не се крадат.
Вчера се јавуват од МВР, да дојдете да си го земете мобилниот. Отиде ќерка ми и и го дадоа(и си го позна,ставила некој знак,една точка отпозади)
Не и кажале кој е крадецот ( само купувачот се знае 100% и го платил 300 Е, отишле јабана тие пари)
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
имам alcatel idol 2 и не сака да се уклучи. полна беше батеријата, а ни ми паднал ни ништо.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
имам alcatel idol 2 и не сака да се уклучи. полна беше батеријата, а ни ми паднал ни ништо.
Извади батеријата и пак стави ја, стави го на полнач и нека стои пола саат па пробај

Sent from my Galaxy Note 4 [SM-N910F]
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Здраво...
Вчера ми падна телефонот и го скршив стаклото на екранот.. па ме инетресира кај можам најефтино да го сменам. Се работи Note 2 ... до сега прашав во и бутик и таму ми бараат 2500 . Пооефтина варијанта ?
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Извади батеријата и пак стави ја, стави го на полнач и нека стои пола саат па пробај

Sent from my Galaxy Note 4 [SM-N910F]
пробав го ставив на полнач. иначе не се вади бареријата фабрички затворен е. на сервис треба изгледа
 
Член од
25 јули 2008
Мислења
28
Поени од реакции
2
Здраво дечки...иам 2 линии на телефонот и кога зборам на 1-ва линија у меѓувреме ми ѕвони 2-ра линија, но кога сакам да се јавам на 2-ра линија ми гаси и на 1-ва и на 2-ра, а некогаш се дешава да не гаси, некој да не знае што е проб.?...се работи за Алкател Идол.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво...
Вчера ми падна телефонот и го скршив стаклото на екранот.. па ме инетресира кај можам најефтино да го сменам. Се работи Note 2 ... до сега прашав во и бутик и таму ми бараат 2500 . Пооефтина варијанта ?
Ако сакаш квалитетна промена таа е цената, се работи со ув лепак како фабрички што се лепени

Кој сакал да помине поефтино, или гледал пробал сам, ќе го оштети екранот па ќе си плати екран со тач, тоа е 8500 денари[DOUBLEPOST=1431793788][/DOUBLEPOST]
пробав го ставив на полнач. иначе не се вади бареријата фабрички затворен е. на сервис треба изгледа
Алкателите знаат да рикнат оддеднаш, треба да се отвори да се види
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Некој искуство со LG G3?
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ми треба дисплеј за хтц м7. Кој можи да ми помогни и да ми кажи колку пари оди од прилика, со се куќиште да биди. Поздрав
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.408
Поени од реакции
22.001
Достапно е ново системско ажурирање...одамна ми стои и не сум го ажурирал , да го ажурирам или не , сеплашам да не ми го закочи телефонот инаку станува збор за Sony Xperia L??
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Достапно е ново системско ажурирање...одамна ми стои и не сум го ажурирал , да го ажурирам или не , сеплашам да не ми го закочи телефонот инаку станува збор за Sony Xperia L??
Која верзија ја имаш моментално? веројатно имаш 4,1 па имаш надградба за 4,2,2 ... прочитај коментари за новиот софтвер, мада на тие телефони може и да се успори
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.408
Поени од реакции
22.001
Која верзија ја имаш моментално? веројатно имаш 4,1 па имаш надградба за 4,2,2 ... прочитај коментари за новиот софтвер, мада на тие телефони може и да се успори
Ажурирав сега имам 4,1 одма после ми стигна ново ажурирање да го инсталирам или не ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom