Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
A zasto da dokupuvas polnac celo vreme ako toj doma ne ti raboti za stariot telefon sekako ke trebalo da kupis polnac a ne da smenis telefon.
Cisto za info istiot polnac go kortistam od 2015 godina (duri ednas smeniv kabel za toj period)


kolku od ovie raboti gi iskoristi? da ti olesnam niedna, ako ne se korisni koja e poentata za da gi dobivas dopolnitelno gjubre da pravis?
Nisto gjubre ne e toa. Marketinshki trik na kompanii samo za da zeznat korisnik kolku mozat. A ona papirot nepotreben u kutijata koj nikoj ne go Cita ne e gjubre. Nego muabetot mi bese, pred dve godini zemav realme 9 pro plus. A be ziv merak vo kutija maska i polnac 67 vati niven. Nisto ne morav da se zamaram a za ovie dve godini zakluciv deka nema nesto podobro od toa da Napolnis Telefon za eve 40 minuti neka e zboram od 0 do 100 i da si imas maska. Ednostavno ne otidov nikade nisto da dokupuvsm i da se zamaram a osobeno ne da se zamaram tamu so nekoj polnac od 25 35 45 vati i da cekam saat i pol da Napolni. Muabetot mi e za 400 500 evra ima kompanii kako realme izgleda sto stvarno te pravat srekjen sto si kupil mobilen. Sekoj so svoeto.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.331
Поени од реакции
4.756
Nisto gjubre ne e toa. Marketinshki trik na kompanii samo za da zeznat korisnik kolku mozat. A ona papirot nepotreben u kutijata koj nikoj ne go Cita ne e gjubre. Nego muabetot mi bese, pred dve godini zemav realme 9 pro plus. A be ziv merak vo kutija maska i polnac 67 vati niven. Nisto ne morav da se zamaram a za ovie dve godini zakluciv deka nema nesto podobro od toa da Napolnis Telefon za eve 40 minuti neka e zboram od 0 do 100 i da si imas maska. Ednostavno ne otidov nikade nisto da dokupuvsm i da se zamaram a osobeno ne da se zamaram tamu so nekoj polnac od 25 35 45 vati i da cekam saat i pol da Napolni. Muabetot mi e za 400 500 evra ima kompanii kako realme izgleda sto stvarno te pravat srekjen sto si kupil mobilen. Sekoj so svoeto.
potpolno se slozuvam so toa hartiite vo kutijata nikad ne sum gi otvoril da vidam sto se, ama eve be drugar od 2015 do sega istiot punac, ne mi e problem dur rabotam 8-9 saati sekako ne mrdam da go stavam telefonot da se polni, dali ke bide 40 min ili ke bide 2 saati ne mi menuva.
po fioki imam barem 4-5 originalni kabelcinja za polnenje sto nikogas ne se upotrebeni edno mi e poveke od dosta, koga ke rikne ke go snemam

Da za maskata se slagam, ona za maskata sto uste poveke mene me nervira e sto ke napravat nekoja glupa promena samo za da ne mozes da ja iskoristis starata a na telefonot realno smenile 1mm vo debelina ili sirina nadvoresno, poveke bi se bunel za vakvite mizerni "promeni" koi mi pravat dopolnitelni trosoci odkolku za polnacot sto realno mozes da go reiskoristis, ete cim si dobil so realmi-to polnac koj k da ides da kupuvas nov cim imas veke?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.947
Поени од реакции
6.234
Nisto gjubre ne e toa. Marketinshki trik na kompanii samo za da zeznat korisnik kolku mozat. A ona papirot nepotreben u kutijata koj nikoj ne go Cita ne e gjubre. Nego muabetot mi bese, pred dve godini zemav realme 9 pro plus. A be ziv merak vo kutija maska i polnac 67 vati niven. Nisto ne morav da se zamaram a za ovie dve godini zakluciv deka nema nesto podobro od toa da Napolnis Telefon za eve 40 minuti neka e zboram od 0 do 100 i da si imas maska. Ednostavno ne otidov nikade nisto da dokupuvsm i da se zamaram a osobeno ne da se zamaram tamu so nekoj polnac od 25 35 45 vati i da cekam saat i pol da Napolni. Muabetot mi e za 400 500 evra ima kompanii kako realme izgleda sto stvarno te pravat srekjen sto si kupil mobilen. Sekoj so svoeto.
Abe koja glupost ja pishuvash be !
1. Ako ti stavat polnach i ce ti go naplatat, treba baajagi glup da si da mislish deka gratis e staven vo kutijata.

2. Turbo Charge e shtetno za baterijata.

3. Maska, koja maska be? Golem kur e toa .
Podobro na Bit Pazar za 100-200 denari po moja zhelba da si odberam odkolku toa prozirniot kondom shto go stavile vo kutijata.

I den denes posle 2 Godini ete go stoi vo kutijata neupotreben.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.983
Поени од реакции
7.619
Јас имав стар полнач ми цркна и морав нов да купам за новиот полнач. Сега поновите кабелчиња а и полначите се се со USB C и од страната кај што се приклучува на адаптерот.

А дали полначите се исти квалитет како кога ни биле нови? Зарем не ослабнува полначот со текот на времето?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.947
Поени од реакции
6.234
Јас имав стар полнач ми цркна и морав нов да купам за новиот полнач. Сега поновите кабелчиња а и полначите се се со USB C и од страната кај што се приклучува на адаптерот.

А дали полначите се исти квалитет како кога ни биле нови? Зарем не ослабнува полначот со текот на времето?
Oslabuvanje polnachot kako i oslabuvanje na motorot od Pravoshmukalkata se belosvetski gluposti.
Ili raboti ili ne!
A kvalitetot zavisi shto si kupil. Sigurno nekoj 1€ polnach od Aliexpress ne e podobar od Samsung za 10-20€

Makar shto i tie od Aliexpress ako kupish pametno ce ti traat so godini!

Jas za v Kola si go kupiv ovaj polnach pred 1 Mesec od Aliexpress.
odlichno funkcionira i gi poddrzhuva site Tipovi na polnenje(Normal, Fast,Ultra fast Charge) i mozhish do 5 Telefoni odednash da polnish. Ama ne preporachuvam!

 
Последно уредено:
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Abe koja glupost ja pishuvash be !
1. Ako ti stavat polnach i ce ti go naplatat, treba baajagi glup da si da mislish deka gratis e staven vo kutijata.

2. Turbo Charge e shtetno za baterijata.

3. Maska, koja maska be? Golem kur e toa .
Podobro na Bit Pazar za 100-200 denari po moja zhelba da si odberam odkolku toa prozirniot kondom shto go stavile vo kutijata.

I den denes posle 2 Godini ete go stoi vo kutijata neupotreben.
Aj poleka smiri se prvo pa praj muabet. Samsung i apple lupaat ceni po 1000 evra a vnatre nema punjac. Sto ti naplakjaat povekje?
Toa so turbo charge e laga i mit a i samata komosnija sto ti dava vnatre vo kutijata znae toest sozdala punjac od istite lugje sto go napravile Telefonot a ne da trcam ja i da kupuvam drug adapter sto ne e napraven od proizvoditelot.
Maska ko maska, nisto tragicno, posto e kondom vrz Telefonot zosto uopste da odam nekade da kupuvam, zosto da ne si dobijam vo kutijata?

Mnogu be nekako se zadovoluvate so malku raboti?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.331
Поени од реакции
4.756
Aj poleka smiri se prvo pa praj muabet. Samsung i apple lupaat ceni po 1000 evra a vnatre nema punjac. Sto ti naplakjaat povekje?
Toa so turbo charge e laga i mit a i samata komosnija sto ti dava vnatre vo kutijata znae toest sozdala punjac od istite lugje sto go napravile Telefonot a ne da trcam ja i da kupuvam drug adapter sto ne e napraven od proizvoditelot.
Maska ko maska, nisto tragicno, posto e kondom vrz Telefonot zosto uopste da odam nekade da kupuvam, zosto da ne si dobijam vo kutijata?

Mnogu be nekako se zadovoluvate so malku raboti?
Бриии полначот го направиле истите луѓе што го направиле телефонот, абе друже полнач е не е спејсшатл. Технологија што не се сменила барем 50 години, дали си земал адаптер од нинтендо или од најнов Самсунг таа им е технологијата
Намали доживљај

пак ќе те прашам што те кошта да го реискотостиш стариот?

работава не купувам нова кола не ми даваат нафтена платформа со неа ќе треба сам да идам бензин да си купувам.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.947
Поени од реакции
6.234
Aj poleka smiri se prvo pa praj muabet. Samsung i apple lupaat ceni po 1000 evra a vnatre nema punjac. Sto ti naplakjaat povekje?
Toa so turbo charge e laga i mit a i samata komosnija sto ti dava vnatre vo kutijata znae toest sozdala punjac od istite lugje sto go napravile Telefonot a ne da trcam ja i da kupuvam drug adapter sto ne e napraven od proizvoditelot.
Maska ko maska, nisto tragicno, posto e kondom vrz Telefonot zosto uopste da odam nekade da kupuvam, zosto da ne si dobijam vo kutijata?

Mnogu be nekako se zadovoluvate so malku raboti?
Abe kolku si letnat po fantaziive.
I zamisli najde na Elektronicar da mu objasnuvas elektronika.

1. Zatoa ce pojdish vo A1, T-Mobile ili sl i ce si kupish originalen polnach za 30€ od Samsung ili 50€ od iPhone i zavrshena rabota. Origial extra za tebe. I toj Original ce si go koristish so narednite 2-5 Telefoni dodeka ne crkni. Ama polnach vo kutiite pak nema da dobijash.

A nie budalive ce si kupuvame za 5-10€ od AliExpress i ce si uzhivame.

2. Baraj na YouTube Unboxing Samsung, ili Unboxing iPhone ili sl. I gledaj videa

S24

iPhone 15
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.015
Поени од реакции
14.864
Prijatele kako pomina?
Ќерката ќе оди во сабота низ Европа.....моето време за шетање заврши. Планирам да купам е сим, мислам дека англиска фирма

 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.947
Поени од реакции
6.234
Ќерката ќе оди во сабота низ Европа.....моето време за шетање заврши. Планирам да купам е сим, мислам дека англиска фирма

Jas pa si mislev vejche se vratila :D
Ovaj linkov e preskap ! Zoshto ne si zemish avstriski?
Ovie se preskapi i premalce internet dobivash!
Samo sepak ti si znaesh!;)

Screenshot 2024-05-20 at 21-50-00 Europe eSIM - EU Travel SIM Cards - Prepaid & Unlimited Maya...png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom