Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.083
Дечки имам Самсунг С4 али не е стандардна верзија него некој си Лтр Блек едишн С4
Имав на камераѕа Fisheye mode сеа наеднаш ми го снема од опцијете во камерата
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.398
Поени од реакции
21.971
Која верзија ја имаш моментално? веројатно имаш 4,1 па имаш надградба за 4,2,2 ... прочитај коментари за новиот софтвер, мада на тие телефони може и да се успори
Го ажурирав и сега имам андроид 4,2,2,сега ми стигна порака за ново ажурирање и тоа ли да го инсталирам???
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Го ажурирав и сега имам андроид 4,2,2,сега ми стигна порака за ново ажурирање и тоа ли да го инсталирам???
Па сега тоа се поправени багови, стави го и тоа
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.083
Дечки имам Самсунг С4 али не е стандардна верзија него некој си Лтр Блек едишн С4
Имав на камераѕа Fisheye mode сеа наеднаш ми го снема од опцијете во камерата
Некој дан знае чаре ??
 
T

The Blob

Гостин
Денес ми се случи една заебанција на мојот LG Optimus L4 II.
Секогаш кога правам разговор (без разлика дали дојдовен или појдовен), автоматски ми се вклучува GPS, и си стои цело време понатаму вклучено. И да го исклучам рачно (Settings -> Location access), при наредниот разговор сам се вклучува и седи вклучен, додека пак рачно не го исклучам.
Барав по Интернет некое чаре, иста ваква работа се случува кај LG телефони кај американски оператори (АТ&Т) со кодирани телефони (да работат на таа мрежа, исто како што е мојот само на VIP), проблемот е дефиниран како постоење на некој багнат Carrier I.Q., но таа постапка опишана таму не работи во МК (барем кај мене нема I.Q.Agent сервис во Android System).
На некој да не му се има случено истата работа? Чаре?
п.с. Не верувам дека е од некоја инсталирана апликација или апдејт, бидејќи немам инсталирано нови апликации неколку месеци, а сите апдејти ми се исклучени (и на Андроид и на засебни апликации)
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.646
Поени од реакции
1.895

Малку да ви одвлечам внимание.

Препорачајте навигација за iphone.
Што е подобро: TomTom, Igo, Navigon...
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.075
Поени од реакции
11.063
да купам ајфон 6 , да се среди тоа со ајклауд се , дали е можно да го пријави за изгубен или украден и да се блокира ајфонот д останам со куро в рака ??
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Дечки понудава на т-мобиле за 5с пишува 1058 денари на 24 месеци. Сеа тоа е со претплата + телефон или телефонот 1058 денари + претплата од 799 денари? Благодарам
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Може некој да ми каже која верзија на NOTE 4 го даваат во Т-Мобиле.Дали е со Снапдрагон или со Ексинос процесор?
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Има некој купувано од ледиком? Планирам деновиве да зимам 5S од нив па дали има некој искуство да ми каже , да не се некои преваранти
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Купувај слободно.
Нема никаква превара.
Понекоаш ги немаат кутиите од телефоните али даваат нивни-Ледиком кутии,телефоните се 100% нови/неупотребувани.

Sent from my TCL S720 using Tapatalk
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Се согласувам со членот над мене. Имам купено 3-4 ајфони и се покажаа како одлични со ледиком кутија, гланц нови со полнач и слушалки. Голем + за нив.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Koлку пари одат отприлика батерии за телефони во Македонија? Конкретно прашувам за Samsung Galaxy N 7000. Почна да трепка екранов кога вртам пример слики или кога батеријата иди до половина и потоа се гаси телефонов и морам наново да го вклучам по некоја минута, не веднаш. Најдов на нетов дека проблемот е во батеријата, 18 месеци си траела оригиналната што оди со телефонот, и потоа се јавува овој проблем, па се решава со смена на батерија. Че одам деновиве да прашам во One, али дур појдам да не е запознаен некој да кажи.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Koлку пари одат отприлика батерии за телефони во Македонија? Конкретно прашувам за Samsung Galaxy N 7000. Почна да трепка екранов кога вртам пример слики или кога батеријата иди до половина и потоа се гаси телефонов и морам наново да го вклучам по некоја минута, не веднаш. Најдов на нетов дека проблемот е во батеријата, 18 месеци си траела оригиналната што оди со телефонот, и потоа се јавува овој проблем, па се решава со смена на батерија. Че одам деновиве да прашам во One, али дур појдам да не е запознаен некој да кажи.
Имаш цена за квалитетна батерија од мене на ПП
 

Kajgana Shop

На врв Bottom