Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
не можеш да направеш downgrade на ајфон 4с ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Неможам да ставам послаб сотвер ? дури и ако најдам некој на нет не од apple страната? и имам 4s a iam ios 8.3 мн е тоа
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
Неможам да ставам послаб сотвер ? дури и ако најдам некој на нет не од apple страната? и имам 4s a iam ios 8.3 мн е тоа
Непостое начин за downgrade. Downgrade може само до ајфон 4 и тоа со зачувани Shsh blobs и валиден apticket. Од 4с па нагоре нема начин, ке си чекаш иос 9


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Непостое начин за downgrade. Downgrade може само до ајфон 4 и тоа со зачувани Shsh blobs и валиден apticket. Од 4с па нагоре нема начин, ке си чекаш иос 9


Sent from my iPhone using Tapatalk
Финтата е да ставам послаб совтвер не уште појак а зошто сакам и ја незнам дали е добро цело време да имам најнов? нели ке ми коче повеќе телефонот?
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
Финтата е да ставам послаб совтвер не уште појак а зошто сакам и ја незнам дали е добро цело време да имам најнов? нели ке ми коче повеќе телефонот?
Downgrade е кога сакаш од иос 8.3 да одеш на иос 8.2. за ајфон 4с непостое downgrade


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Финтата е да ставам послаб совтвер не уште појак а зошто сакам и ја незнам дали е добро цело време да имам најнов? нели ке ми коче повеќе телефонот?
Apple политика и логика.
4 години стар телефон нормално е да кочи на најнов фирмвер.

Apple никогаш немал "легален" даунгрејд на фирмвер.

Има хакови/финти за даунгрејд ама за жал последниот даунгрејд е за ајфон 4 и тоа само ако се има SHSH блобови за верзијата на која сакаш да праиш даунгрејд.

За 4Ѕ,5ка,5Ѕ,6ка,6 плус не постои даунгрејд а нема ни да постои.

Со "два-три" збора....
Купи си нов ајфон ако сакаш да ти работи мазно на iOS 8.3

(Совет за apple update...секогаш пред апдејт,провери/гледај ревјуа дали апдејтот работи мазно или напротив ги "убива" перформансите на уредот)

Последен иос на кој 4Ѕ работи ОК е 7.1.2,за жал тебе ти поминал возот.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Член од
20 август 2014
Мислења
8
Поени од реакции
1
Vlegov u bazen so samsung S4 okolu 15tina sekundi bev u voda so nego, odma izvadiv baterija i sim go izbrisav so suv peskir i sea koa ke ja staam baterijata samo Led diodata sveti crveno. Dali moze da se popravi i kolku odprilika bi kostala opravkata?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Vlegov u bazen so samsung S4 okolu 15tina sekundi bev u voda so nego, odma izvadiv baterija i sim go izbrisav so suv peskir i sea koa ke ja staam baterijata samo Led diodata sveti crveno. Dali moze da se popravi i kolku odprilika bi kostala opravkata?
Не си требал да ја враќаш батеријата, додека не се исуши добро
сега треба да се отвори и да се види, можеби може да се спаси, мокрен телефон е
пиши на ПП донеси го
 
Член од
20 март 2014
Мислења
10
Поени од реакции
0
Го има некој htc desire 626 ? Мислење за телефонот? Сакам да го земам..
 
H

HoT IcE

Гостин
Дај кажете како да го средам багов со камерата на Samsung Galaxy S3, ептен ме нервира кога ќе се избагира морам factory reset да правам на две недели -_-
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дај кажете како да го средам багов со камерата на Samsung Galaxy S3, ептен ме нервира кога ќе се избагира морам factory reset да правам на две недели -_-
Каков баг? што ти прави?
 
H

HoT IcE

Гостин
Каков баг? што ти прави?
Samsung I9301I Galaxy S3 Neo
Ваков ми е, користи Андроид 4.4.2 :)
mm-qcamera-daemon за овој баг зборам, не е до телефонот мислам дека е до самиот Андроид, ама неможам да користам било каква third part апликација како Инстаграм, Снеп што користи камера, веднаш се појавува ова и прегрева процесорот и ми зима 60% батерија за половина час. Пробувам со вклучување - исклучување, рестарт ништо не помага освен све да вратам на фабрички и после пак да се мачам све да инсталирам.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Samsung I9301I Galaxy S3 Neo
Ваков ми е, користи Андроид 4.4.2 :)
mm-qcamera-daemon за овој баг зборам, не е до телефонот мислам дека е до самиот Андроид, ама неможам да користам било каква third part апликација како Инстаграм, Снеп што користи камера, веднаш се појавува ова и прегрева процесорот и ми зима 60% батерија за половина час. Пробувам со вклучување - исклучување, рестарт ништо не помага освен све да вратам на фабрички и после пак да се мачам све да инсталирам.
Хмм нема некое решение, демек чекајте апдејт, не користете апп поврзани со камерата бла бла ...
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Samsung I9301I Galaxy S3 Neo
Ваков ми е, користи Андроид 4.4.2 :)
mm-qcamera-daemon за овој баг зборам, не е до телефонот мислам дека е до самиот Андроид, ама неможам да користам било каква third part апликација како Инстаграм, Снеп што користи камера, веднаш се појавува ова и прегрева процесорот и ми зима 60% батерија за половина час. Пробувам со вклучување - исклучување, рестарт ништо не помага освен све да вратам на фабрички и после пак да се мачам све да инсталирам.
Нема спас за qcamera-daemon и јас го имав истиот проблем се додека не добив апдејт на Lollipop 5.0 и сега се е во ред, еве веќе неколку месеци. Пред тоа што не пробав, factory ресет, бришев апликации кои користат камера, бришев cache од recovery, проблемот се решаваше привремено и пак се појавуваше после недела дена. Се додека си на 4.4.2, ќе имаш проблем со qcamera-daemon, баг e во софтверот.
Мислам дека твојот телефон нема да добие официјален апгрејд на андроид 5.0. Затоа барај спас во некој custom rom на XDA форумот.
 

Özil <3 PP

Pass Master
Член од
8 мај 2013
Мислења
245
Поени од реакции
750
Дечки се двоумам дали да земам LG G3 , ама досега не сум користел LG и незнам што телефони се ако имал некој искуство со G3 нека каже што предности/недостатоци има..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom