Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не е баш за телефон ама не знам каде на друго место да го пишам.
Најдов мемориска картичка ама заклучена е со пасворд, а пасвордот не го знам. Има некој начин како да ја форматирам картичката без пасворд или можам слободно да ја фрлам ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Не е баш за телефон ама не знам каде на друго место да го пишам.
Најдов мемориска картичка ама заклучена е со пасворд, а пасвордот не го знам. Има некој начин како да ја форматирам картичката без пасворд или можам слободно да ја фрлам ?
Па има опција со декодер за мемориски ... што мемориска картичка е и колку гигИ :) ?
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Денеска од нигде никаде почна при палење да ми се појавува Бел Екран на ХТЦ Десире 310.. има некој лек или мора у мобилара... пробував со вадење батерија,не ни покажува опција за хард ресет.... го ставив на пуњач околу 4-5 саата после пробав пак нејке. ја извадив батеријата околу 1 саат пак нејке... има некој лек или мора мобилара и ако треба у мобилара нека каже некој со вакво искуство колку го коштало да не испадне поскапо од телефонот боље нов ке се купам ....
 
Член од
14 август 2010
Мислења
104
Поени од реакции
22
Здраво. земав LG THRILL 4G P925 и имам проблем со интернетот... бев во вип и девојчето демек ги среди сетинзите... има интернет али премногу е спор... кога ќе го пуштам интернетот горе се појавува ознака Е а едно другарче ми кажа дека требало да има ознака H или H+... знае ли некој до што може да биде, има ли некое чаре или да лета низ прозор? фала многу
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво. земав LG THRILL 4G P925 и имам проблем со интернетот... бев во вип и девојчето демек ги среди сетинзите... има интернет али премногу е спор... кога ќе го пуштам интернетот горе се појавува ознака Е а едно другарче ми кажа дека требало да има ознака H или H+... знае ли некој до што може да биде, има ли некое чаре или да лета низ прозор? фала многу
Оди во мрежите и види дали ти е на 2г или на 3г поставена
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Имам С4-ка,има паднато во вода и работеше едно време,сега не работи...имам слики видеа во телефонот,се приклучува преку кабел во компјутер,ама не дава ништо,празен е фолдерот...

има некој начин да ги извадам сликите ?

телефонот не се уклучува,односно екранот,црн е цел.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
проблемот е што нема таква опција...
Мислам дека на Вип нема да можеш (не ја фаќа нивната френфекција за 3г), пробај на Т или Оне

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам С4-ка,има паднато во вода и работеше едно време,сега не работи...имам слики видеа во телефонот,се приклучува преку кабел во компјутер,ама не дава ништо,празен е фолдерот...

има некој начин да ги извадам сликите ?

телефонот не се уклучува,односно екранот,црн е цел.
Мора да се провери друже, мокрен фон е мачка во вреќа
Ќе те контактирам на ПП
 
Член од
27 септември 2012
Мислења
19
Поени од реакции
7
Имам LG G2 , verizon американска верзија..ми падна се пукна екранот и тачот не функционира..има ли некој што знае како да ми ги извади контактите(пошто не ми биле на сим:)))) и сликите...зашто кога го поврзувам со компјутер ми бара да потврдам на телефон а не можам да стиснам ок зашто тачот не работи...
Совети се добредојдени..поздрав
п.с и ако има некој екран и тач..нека каже која цена се движат..
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам LG G2 , verizon американска верзија..ми падна се пукна екранот и тачот не функционира..има ли некој што знае како да ми ги извади контактите(пошто не ми биле на сим:)))) и сликите...зашто кога го поврзувам со компјутер ми бара да потврдам на телефон а не можам да стиснам ок зашто тачот не работи...
Совети се добредојдени..поздрав
п.с и ако има некој екран и тач..нека каже која цена се движат..
Кој модел е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom