Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Прајте шо ќе праите ама не му давајте на Бомбастичен да отвара тема за наредната сезона

Спремен ми е воведот и само чекам новиот распоред да излезе.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.015
Поени од реакции
6.041
Каморанези и да беше 100х Тоти, ќе беше небитен. Аргентинец е, тоа што играше за Италија не го прави Италијанец.

Да речеме дека Тоти > АДП.
Што го прави подобар Тоти од Дел Пиеро?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Коа ќе дискутирате за квалитети на играчи не заборавајте да го тргнете она лошо мислење за Тоти поради некои негови испади.

А ако и тоа не помага, земете отворете Ју Туб и видете шо праи чоекот. Pure class e.

Многу пати сум го ругал пошо имал катастрофа постапки ама квалитето не можам да го оспорам пошо неам аргументи таму.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
За овој играч ми велиш дека е топ 5 во Италија хм?o_O
Не е тој, за овој ти зборам :cool:
--- надополнето: 29 јули 2013 во 01:59 ---
Коа ќе дискутирате за квалитети на играчи не заборавајте да го тргнете она лошо мислење за Тоти поради некои негови испади.

А ако и тоа не помага, земете отворете Ју Туб и видете шо праи чоекот. Pure class e.

Многу пати сум го ругал пошо имал катастрофа постапки ама квалитето не можам да го оспорам пошо неам аргументи таму.
џабе му е се кога гнаса и копиле ;)

ејј буквално секогаш кога и да се постира нешто добро за Тоти, одма ќе се јави некој падобранец да напомене дека Тоти лош карактер ..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
џабе му е се кога гнаса и копиле ;)

ејј буквално секогаш кога и да се постира нешто добро за Тоти, одма ќе се јави некој падобранец да напомене дека Тоти лош карактер ..
Малце е удрен коа станува збор за некои ситуации ама да го оспоруваш квалитетот е аматерски.
Значи дека не се разбираш од фудбал.

Исто ко да речеш дека Балотели не поседува никакви квалитети поради тоа што праел пиздарии.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Малце е удрен коа станува збор за некои ситуации ама да го оспоруваш квалитетот е аматерски.
Значи дека не се разбираш од фудбал.

Исто ко да речеш дека Балотели не поседува никакви квалитети поради тоа што праел пиздарии.
исто и јас сакав да го земам примерот со Балотели .. на моменти можеби ме нервирал, ама квалитетот неможам да му го оспорам и ради тоа и го ценам и на крај сигурно доколку некој тука постира евро гол од него, нема да почнам да го мрчам за тоа каков карактер бил ..
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Oд каморанези до АДП , Баџо и Бергоми има огромна разлика... ;)
Зборувам за темава не мора да е Каморанези земи рандом играч кој изиграл само 1 професионален меч во некој чкљ тим одземиму 1 нога и ете го Тоти. Секогаш кога ќе му се спомне името го правите како да е најлош фудбалер на светот а фактите говорат друго.

Каморанези и да беше 100х Тоти, ќе беше небитен. Аргентинец е, тоа што играше за Италија не го прави Италијанец.
Да речеме дека Тоти > АДП.
Што го прави подобар Тоти од Дел Пиеро?
А што го прави Дел Пиеро подобар од Тоти? И двајцата се легенди, но за одредени членови на форумов едниот е легенда а другиот не затоа што тој другиот бил груб играч.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.995
Поени од реакции
6.275
Не е тој, за овој ти зборам :cool:
--- надополнето: 29 јули 2013 во 01:59 ---


џабе му е се кога гнаса и копиле ;)

ејј буквално секогаш кога и да се постира нешто добро за Тоти, одма ќе се јави некој падобранец да напомене дека Тоти лош карактер ..
не тоти нема лош карактер тоти нема никаков карактер. затоа и ќе си остане исфрустрирано нереализирано човече до крајот на кариерата.
иначе никој не ги оспорува квалитетите на тоти ни неговата лојалност ни неговата големина ... ама да го ставиш занети на ниво на ди бјаџо или томази или некоја друга треторазредна легенда во италија треба стварно да се преиспиташ што си правел сето ова време и дали си гледал снукер наместо фудбал.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.068
Поени од реакции
17.786
Прајте шо ќе праите ама не му давајте на Бомбастичен да отвара тема за наредната сезона

Спремен ми е воведот и само чекам новиот распоред да излезе.
Зошто бе да не му дадеме на човекот?
Всушност кога ти стана навивач на Јуве?:cautious:

Се зафркавам, само напред отварај тема (y)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.158
Поени од реакции
21.114
Некој се дрзнал да го оспорува квалитетот на Тоти. :vozbud:
:pos:
Иш, иш, иш, иш, иш...................... :LOL:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.068
Поени од реакции
17.786
Некој се дрзнал да го оспорува квалитетот на Тоти. :vozbud:
:pos:
Иш, иш, иш, иш, иш...................... :LOL:
Повеќе би рекол дека некој се дрзна да го оспорува квалитетот на Занети.

Никој не го оспори квалитетот на Тоти.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Некој се дрзна да каже дека Тоти е подобар играч од Дел Пиеро и Баџо... Тој нека се преиспита прво дали може воопшто да се прави ваква споредба...
Кога сите тројца се можеби и најдоброто нешто што го дала Италија во фудбалот. Секој си ги има своите квалитети и класа. Тука понашањето на терен би го тргнал.. Мое мислење е дека секој што ќе се обиде да издвои еден од овие тројца како подобар е дрзок и нема респект за Италијанскиот фудбал. Па вие како сакате.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Прајте шо ќе праите ама не му давајте на Бомбастичен да отвара тема за наредната сезона

Спремен ми е воведот и само чекам новиот распоред да излезе.

Уживај братче опушти се малце јас ако сакав да отворам тема за новата сезона веќе ќе се имаа испишено страници и страници таму али го оставив тоа на Јувенташите како што е редот!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom