Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Некој јувенташ нека си спрема вовед, ако не се отвори тема до 31ви јас отварам да знајте.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.077
Поени од реакции
17.831
Ќе пишев нешто за Тоти, ама ај при крај е темава ме мрзи пак да повторувам 100 пати кажани работи.

Ајде се бара кандидат за утре да ја отвори темата, јас имам слабо искуство со тие работи :icon_lol:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Пак за Тоти сте се запнале...се гледа дека ви е трн во око :icon_lol: факт е дека Тоти е во топ 5-те италиански играчи на сите времиња па вие можите да го негирате тоа колку сакате ;)
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
За овој играч ми велиш дека е топ 5 во Италија хм?o_O
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
Пак за Тоти сте се запнале...се гледа дека ви е трн во око :icon_lol: факт е дека Тоти е во топ 5-те италиански играчи на сите времиња па вие можите да го негирате тоа колку сакате ;)
не е ниту во првите 20 италијански играчи низ цела историја.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
За овој играч ми велиш дека е топ 5 во Италија хм?o_O
Кантона е еден од легендиде на Франција и Манчестер Јунајтед? Рој Кин? да не ги редам другите сите ги знаете. И сега нормално следи коментар „Тоа се играчи со дамка на кариерата бла бла бла...“ И? Зборуваме за фудбал не за тоа кој има помалце жолти и црвени.

не е ниту во првите 20 италијански играчи низ цела историја.
3тиот надобар стрелец во историјата на серија а не е во првите 20?
 
C

Castiel

Гостин
Пак за Тоти сте се запнале...се гледа дека ви е трн во око :icon_lol: факт е дека Тоти е во топ 5-те италиански играчи на сите времиња па вие можите да го негирате тоа колку сакате ;)
Малдини, Дел Пиеро, Неста, Барези, Баџо, Сциреа, Џани ривера, Буфон, Бергоми, Факети, Џузепе Меаца...Да продолжам?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.856
Поени од реакции
8.698
Да, никогаш нема да го достигне Меси во голови... Добар аргумент...
не зборев за голови ... реков дека е само добар, а никогаш не ги имал квалитетите на Младини на пример ... значи Малдини на неговата позиција е класа играч, Малдини оди во пакет со играчи како Бекенбауер, Кафу и др. кои се од таа класа што ќе ги памети историјата, тука Занети не припаѓа, исклучиво ради квалитетот .. како за Малдини, така и за Тоти на неговата позиција ќе си биде во друштво на класа играчи како Андри,Шевченко,Инзаги,Дел Пиеро, Роналдињо итн ..

сега се разбираме нели ? остај ги ти на страна головите и позицијата што ја играт на терен, зборував за квалитетот на играчот на неговата позиција ... кај Занети интересно е што човекот се разигра по својата 30-та година и почна да прикажува одлични партии, онака немој да ми го кажуваш оној Занети од пред 2007/08 год. ништо посебно од играч ;)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Прво кажи ми од кои 7 души што ти ги набројав е подобар па го рачунаш во топ 5 играч во историја на италија...
Дел Пиеро, Баџо, Бергоми ете 3 сега е во топ 5?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
абе како можете да се карате за вакви легенди на италијанскиот фудбал? :confused:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom