Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.
C

Castiel

Гостин
Некој се дрзнал да го оспорува квалитетот на Тоти. :vozbud:
:pos:
Иш, иш, иш, иш, иш...................... :LOL:
Кај виде некој да го оспори квалитетот на Тоти? али да кажеш дека е подобар од АДП, Баџо и да кажеш дека занети не го бива толку ....
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Глупости живи се изначитав :)
Навивачиве на Рома како си ги извртуваат зборовите на другиве...
Никој не го оспорил квалитетот на Тоти и тоа дека е играчина, АМА, субјективно право е некој да не го рачуна за легенда и да не го става на рангот на АДП, Малдини и ред други заради неговото однесување.
Исто како што е ваше субјективно право да сметате дека Тоти е подобар од истиве овие што ги спомнав погоре. :)
 
2

~2A

Гостин
Boom Shaka Lakka

Значи грев е да ги оспоруваш квалитетите на Занети. Пред се знаеме дека офанзивните играчи секогаш се ценат повеќе и на трансфер пазарот и општо во фудбалот. Поголемиот дел особено оние што помалку го разбираат фудбал, битно им е да клај фудбалерот гол, а колку ќе примат.. ;)


Занети изглеа малце си го гледал, најверојатно донесуваш заклучоци на последниве сезони како изиграл. Тој воопшто не изигра лошо, еве ќе ти кажам две причини: -Со оглед на тоа неговата возраст којашто е, печен е за во пензија, но тој сеуште е активен во фудбалот и добро му оди тоа. Тешко го дриблаат, има техника и брзина за да може комотно да се адаптира во кој било тим како бек.

-Како втора причина особено последниве 1-2 сезони игра далеку понеприродна позиција од неговата, а тоа е дека играше или средина или некојси измутиран :) бек во 3-5-2 формација. И пак, и пак воопшто лошо немаше изиграно на терен.
Класа играч постапува фер и коректно на терен и надвор од терен. Јас не се сеќавам кога последно Занети добил црвен картон, да се степа или нешто.

То е то..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.693
Глупости живи се изначитав :)
Навивачиве на Рома како си ги извртуваат зборовите на другиве...
Никој не го оспорил квалитетот на Тоти и тоа дека е играчина, АМА, субјективно право е некој да не го рачуна за легенда и да не го става на рангот на АДП, Малдини и ред други заради неговото однесување.
Исто како што е ваше субјективно право да сметате дека Тоти е подобар од истиве овие што ги спомнав погоре. :)

јас никаде не реков дека Тоти е подобар од Малдини или Дел Пиеро, како што кажа Mr. Mojo неможеш да ги мериш нив тројцата, секој по нешто е посебен ...

проблемот е друг ... сликата што некој ја беше поставил со Занети,Малдини и Дел Пиеро ... значи сите тројца одат во пакет, а не Тоти ради неговиот карактер .. епа сега доколку некој се фатил карактерот на Тоти, тогаш слободно може и Занети да се тргне на страна од Малдини и Дел Пиеро ради неговите квалитети, бидејќи Занети никогаш не бил квалитет како Малдини кога се во прашање дефанзивците .. затоа реков Тоти е еден од најдобрите на неговата позиција, додека Занети не баш ...

Чекичу друже кај сакаш стави го ти Занети, ама факт е дека никогаш не е бил онаа екстра класа дефанзивец што ќе биде запаметен како Малдини,Кафу итн ... и баш ради тоа што имам гледано фудбал од многу одамна не го ставам Занети во кош со Малдини(по квалитет), а како клубска легенда и легенда на Калчото,тоа може секако, светска легенда, тешко тоа ..
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
остајте нешто за дискутирање и во новата тема сите двоумици ке ги решите уште сега ако продолжите
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Споредба меѓу Тоти и Занети,е сеа можам на раат да умрам по секоја глупост што ја имам прочитано на форумов,оваа беше најголемата.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.693
Boom Shaka Lakka

Значи грев е да ги оспоруваш квалитетите на Занети. Пред се знаеме дека офанзивните играчи секогаш се ценат повеќе и на трансфер пазарот и општо во фудбалот. Поголемиот дел особено оние што помалку го разбираат фудбал, битно им е да клај фудбалерот гол, а колку ќе примат.. ;)


Занети изглеа малце си го гледал, најверојатно донесуваш заклучоци на последниве сезони како изиграл. Тој воопшто не изигра лошо, еве ќе ти кажам две причини: -Со оглед на тоа неговата возраст којашто е, печен е за во пензија, но тој сеуште е активен во фудбалот и добро му оди тоа. Тешко го дриблаат, има техника и брзина за да може комотно да се адаптира во кој било тим како бек.

-Како втора причина особено последниве 1-2 сезони игра далеку понеприродна позиција од неговата, а тоа е дека играше или средина или некојси измутиран :) бек во 3-5-2 формација. И пак, и пак воопшто лошо немаше изиграно на терен.
Класа играч постапува фер и коректно на терен и надвор од терен. Јас не се сеќавам кога последно Занети добил црвен картон, да се степа или нешто.

То е то..

епа грев е да ги ставиш Занети, Малдини и Дел Пиеро во еден кош, а Тоти не ..

јас добро ја знам разликата помеѓу напаѓач и дефанзивец, па затоа дадов пример на класа дефанзивци кои се пред Занети во кои тој неможе да се вброи ...
велиш малце сум го гледал или само последните сезони сум го гледал .. напротив, Занети го знам и сум го гледал уште од времето кога децата го мешаа со Кристијан Занети, оној италијанецот, многумина тогаш прашуваа кој Занети е подобар :) .. па затоа јас кога зборам за Занети ги земам во предвит неговите игри од почетокот 2000-та година, немој да мислиш дека донасам заклучоци од последните години .. и доколку зборуваме за последните 5-6 години, дури ќе го сметав и за појак, тој на стари години се повампири :D


ај да ја скратиме дискусијата, немав намера да се фаќам за ситници, но некои ме доведоа во таква ситуација кога ги ставија Дел Пиеро,Малдини и Занети во ист кош, а Тоти не, ради карактерот .. и кога веќе се фатија за ситница, во ист стил возвратив, кажав дека доколку Тоти не спаѓа меѓу тие тројца ради неговиот карактер,тогаш и Занети не спаѓа, ради неговиот квалитет кој не е никогаш бил на ниво како еден Малдини .. овие споредби што ги кажав сега, не се мој став, јас само одев по логиката на некои чланови кои го изоставија Тоти од Дел Пиеро,Малдини и Занети ...додека мое лично мислење е дека сите 4-ца одат во ист кош, ради тоа што лојалноста и љубота спрема еден клуб е нешто што треба да се цени, посебно на овие времиња, каде парата игра огромна улога, а тие карактеристики ги поседуваат 4-те легенди за кои дискутиравме ..

не сакав да се спуштам толку ниско, да правам глупи споредби, али бев приморан :)
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Линк да не ви се наоѓа за ждрепката?
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Ми сецка линкот.
Во трето коло со Јувентус?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom