Нинтендо игри

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.390
Поени од реакции
58.588
Пробајте ја и Ghostbusters







Ве лажам бе.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.335
Поени од реакции
86.464
Не, туку ваков:


Игрите беа вакви:



Е сега дека вакви игри тешко се наоѓаа тука во Македонија, и беа прилично скапи, имав купено, т.е. стариот мој ми имаше купено конвертер за да можам да ги играм и тие игрите како на сликата што си ги поставил, кои тоа време беа подостапни и поефтини. Знам дека имав отприлика едно 20 касети тогаш.

Еве го како изгледа тоа чудо:

Ова што си го имал е Американското нинтендо... Само кај нив се произведувал овој модел. Нема шанси да најдеш вакво нинтендо и вакви дискети во земјава :)

Пробајте ја и Ghostbusters







Ве лажам бе.
Леле човек Angry Video Game Nerd, еден од најдобрите јутубери кога станува збор за игри... Легенда е човеков :)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.346
Поени од реакции
17.349
Ова што си го имал е Американското нинтендо... Само кај нив се произведувал овој модел. Нема шанси да најдеш вакво нинтендо и вакви дискети во земјава :)



Леле човек Angry Video Game Nerd, еден од најдобрите јутубери кога станува збор за игри... Легенда е човеков :)
Мислам, но не сум стопосто сигурен, дека од местото каде што го купив конвертерот, продаваа и такви касети, ама беа изгор. Не знам колку точно за тоа време ( зборам за време пред 20 години ) ама знам дека немаше теоретска шанса да го натерам татко ми да ми купи игрица.

Инаку нинтендово го имаше добиено поклон од некој роднина од Германија, заедно со се игрите.

И да, имаше америчка и уште една, дали јапанска или европска верзија на нинтендото, не сум сигурен. Знам зашо една игрица нејќеше да ми ја пушти.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.555
Поени од реакции
2.518
коа ќе ми текне дека на времето за викенд одев до Вучко позади универзална да изнајмувам касети... и ќе се погодеше некоја расипана и само што си дошол дома ајде назад пак по автобусине мкни се да ја смениш :lolzz:..... У Вучко имаа едно нинтендо како кола беше направено, гуглав сега ама не можев да го најдам... слично на ова беше -

од игриве - Robocop 3, Duck Tales 2, TMNT 3, Flintstones 2, Chip & Dale 2..,.Darkwing Duck, Mighty Final Fight, Battletoads, Jurassic Park, Mechanized Attack, Panic Restaurant, Capcom Gold Challenge '92, Aladdin (кој да знае тогаш дека е СНЕС порт и дека фали последната борба со Џафар :) https://www.youtube.com/watch?v=2_zvc6y1vGY ), Tecmo NBA (ова највеќе се играше, сите НБА тимови/играчи сосе резерви, имаш Ол Стар опција Исток вс Запад, тајмаут, измени, бираш акции, слободни, детаљна статистика за све,...и оваа искочи дека била порт, у оригиналната верзија за СНЕС има и намерен фаул).
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
23
Поени од реакции
0
Дали знае некој ако ставам емулатор со старите Нинтендо игри на македонски веб сајт ќе имам ли проблем ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.764
Штотуку ја свртев Code Name S.T.E.A.M.. Ѕрцките ми ги извади дур ја свртев.
Една од најподценетите игри за DS/2DS/3DS/New3DS.
Во 3d ефектите (управувањето и друго) има голема разлика помеѓу 3DS и New3DS.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom