Zamunda.net (официјална тема)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Сега пробав преку Internet Explorer и таму ме пушта на замунда,али не си го знам пас и јузерот :( ама како и да е,нема шанса преку него да симињам,многу е спор... преку Google Chrome незнам зашто несака..
И јас го користам Хром од навика ама факт е дека овој прелистувач како што кажа еден јузер на некоја тема, како цело време да е во некоја бета верзија иако е стигнат до 18.Х.Х Симни го торентот од ИЕ, нема да трае тоа цела вечност, 30-40 КБ се негде. Или па преинсталирај го хромот, се багира често.
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
зашто не ми го регистрира аплоадот на замунда?? правам уплоад секој ден, ама тоа исто си стои.
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
шо му е на замундата бе браааттттт.....:mad:
--- надополнето: 25 мај 2012 во 21:58 ---
шо му е на замундата бе браааттттт.....:mad:
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
цел ден не го отвара сајтот,и вчера беше исто.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
749
Поени од реакции
507
Дечки ке може еден акаунт, не менувам ништо
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ај едно прашање, зошто нејќат да ми се сидуваат торентире од Замунда? Еве на пр. од TPB кога и да симнам има аплоад константен од 40-60kbps, ама од Замунда нејќат да мрднат Ratio-то ми е катастрофа, 30 пати помалце аплоад него даунлоад.
Има/имал ли некој ваков проблем?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.595
Поени од реакции
8.014
Ај едно прашање, зошто нејќат да ми се сидуваат торентире од Замунда? Еве на пр. од TPB кога и да симнам има аплоад константен од 40-60kbps, ама од Замунда нејќат да мрднат Ratio-то ми е катастрофа, 30 пати помалце аплоад него даунлоад.
Има/имал ли некој ваков проблем?
За да ти се сиијдуваат торентите на замунда треба некој друг да ги симнува во тој момент, а ако си симнал некој стар фајл многу е мала веројатноста да има некој друг да сака да го симне истиот и да "зема" од твојот сиид фајл.

Друго е што треба да имаш и брз интернет за да бидеш поголем сиидер.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
Ај едно прашање, зошто нејќат да ми се сидуваат торентире од Замунда? Еве на пр. од TPB кога и да симнам има аплоад константен од 40-60kbps, ама од Замунда нејќат да мрднат Ratio-то ми е катастрофа, 30 пати помалце аплоад него даунлоад.
Има/имал ли некој ваков проблем?
1.jpg

До тебе е зависи шо имаш сметнато и колкава ти е брзината на upload.
За да крениш рејтинг треба голем уплоад да имаш еве како мене
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ок Kadaif фала на објаснувањето, zxcvb имам мал аплоад али не е проблем и онака ми работи цел ден компјутерот нека сида макар и со 40-60kbps.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom