Zamunda.net (официјална тема)

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
па и јас имав два пред некоја година ама појма немам дали поради неактивност (т.е на 1 недела вадев торенти) ми го избришаа едниот мислам тој со поголема репутација ми го избришаа

едит

а мислам дека е забрането два акунти
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Отворени се регистрациите...ПОБРЗАЈТЕ :helou:
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Фала за инфо конечно да си имам свој акаунт, доста беше 50 души еден ист акаунт користевме :vozbud:

значи имало на овој свет во оваа држава т.е на кајгана поштени луѓе (и тоа 50-мина кој не ја злоупотребија довербата на таа особа која им го дала пасот
:bravo:


регистрациите изгледа при крајот на месецот ги отвораат?
 
Член од
30 април 2010
Мислења
147
Поени од реакции
26
Кај мене моментално не ја отвара !!!
Кај вас ???
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
значи имало на овој свет во оваа држава т.е на кајгана поштени луѓе (и тоа 50-мина кој не ја злоупотребија довербата на таа особа која им го дала пасот
:bravo:


регистрациите изгледа при крајот на месецот ги отвораат?
и да сакаат - неможат, на оример не можам да си присвојам акаунт, да го сменам пасвордот, ќе ми бара валидација преку е-маил на оригиналниот корисник....
 
Член од
30 април 2010
Мислења
147
Поени од реакции
26
Нема врска. Треба само да го напишеш новиот мејл (твојот) и кај тебе ќе си стигне мејл за валидација.
Само треба да си (не) поштен
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Нема врска. Треба само да го напишеш новиот мејл (твојот) и кај тебе ќе си стигне мејл за валидација.
Само треба да си (не) поштен
Да и притоа, моментално стига порака е-маил на постоечкиот, во кој вели дека е променета е-маил адресата и ако кликниш на линкот за потврда се е океј, и има друг линк е точно за вакви ситоации, каде се променува е-маил без знаење на сопственикот.... си знаат тие чупе :)

--- надополнето ---

Riki_AMG/// напиша:
Да и притоа, моментално стига порака е-маил на постоечкиот, во кој вели дека е променета е-маил адресата и ако кликниш на линкот за потврда се е океј, и има друг линк е точно за вакви ситоации, каде се променува е-маил без знаење на сопственикот.... си знаат тие чупе :)
П.С...Малку се поштени во овој свет, многу малку....
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
и да сакаат - неможат, на оример не можам да си присвојам акаунт, да го сменам пасвордот, ќе ми бара валидација преку е-маил на оригиналниот корисник....
А зошто да се присвојува кога сите имаат корист од тоа, додуша се смени пасвордот неколку пати поради обид да се присвои ама сопственикот си ја среди работата. :pipi:
 
K

kalimer0

Гостин
На bugmenot кога ќе наидев на валиден замунда акаунт мислев сеа ќе го користиме повеќе лица и ќе биде супер.
Но некој веднаш си ја менуваше лозинката и го присвојуваше. Тоа се случи два пати и третиот пат бев решен доколку наидам на валиден акаунт да сменам лозинка, е-маил сето тоа и да биде само мој (подобро да биде само мој, одколку само на некој друг). Тоа и го сторив, сакам да ви кажам дека пробав да бидам чесен но некогаш едноставно мора да се прави споротивното. Сега истиот акаунт го користам со минимум 30 луѓе но сите ми се known персони на кои (мислам) дека можам да верувам.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
А зошто да се присвојува кога сите имаат корист од тоа, додуша се смени пасвордот неколку пати поради обид да се присвои ама сопственикот си ја среди работата. :pipi:
Оти има не поштени, затоа ама на кој да му кажеш, ти му даваш помош а тие пробуваат да сменат пасворд, сепак без согласност од реалниот сопственик акаунтот не може да биде преземен, тоа сакам да кажам....:smir:
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
сега можи или не можи?

како и да е ако му позајмиш на некој одма ќе ти се намали репутацијата оти нема да аплоадира

тоа е сигурно

затоа прајте си акаунти дури не заклучат
 
B

BooBojan

Гостин
Јас си направив акаунт.Малку чудно ми беше тоа што не бара да ја потврдиш регистрацијата на e-mail адресата.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
После 2+ месеца ссега денеска ми работи замундава на телеком.:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom