Xbox360 гејмери

Член од
31 октомври 2011
Мислења
85
Поени од реакции
22
Докторе да ти поедноставам jtag e mod за супербрзо пронаоѓање на xbox live(доколку играш online) и уште побрзо банирање од истиот сервис,тоа е што се однесува до негативната страна доколку сакаш да го чиповаш иксбоксот со jtag,значи збогувај се со играње онлине нема upgrade на дашбордот нема ништо,е сега позитивното е што можеш да ги играш овие аркадните игри како alan wake american nightmare само си ја префрлаш преку usb на хард диск и си фураш,потоа новоизрежаните игри исто така можеш да ги играш
на начин само ја инсталираш играта на хард диск и го забораваш двд-то значи не ти треба повеќе двд-то за верификација доколку ти е jtag-nat иксбоскот,понатаму можеш да си го уредуваш аватарот така што си спушташ од нет најразлични облеки или гаџети за аватарот, ги префрлаш исто преку usb на хард диск и тоа го правиш бесплатно без да трошиш пари на илјадници поени за купување на истите што е донекаде исплатливо посебно за веќе банираните или отпишаните од xbox live:)
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Докторе да ти поедноставам jtag e mod за супербрзо пронаоѓање на xbox live(доколку играш online) и уште побрзо банирање од истиот сервис,тоа е што се однесува до негативната страна доколку сакаш да го чиповаш иксбоксот со jtag,значи збогувај се со играње онлине нема upgrade на дашбордот нема ништо,е сега позитивното е што можеш да ги играш овие аркадните игри како alan wake american nightmare само си ја префрлаш преку usb на хард диск и си фураш,потоа новоизрежаните игри исто така можеш да ги играш
на начин само ја инсталираш играта на хард диск и го забораваш двд-то значи не ти треба повеќе двд-то за верификација доколку ти е jtag-nat иксбоскот,понатаму можеш да си го уредуваш аватарот така што си спушташ од нет најразлични облеки или гаџети за аватарот, ги префрлаш исто преку usb на хард диск и тоа го правиш бесплатно без да трошиш пари на илјадници поени за купување на истите што е донекаде исплатливо посебно за веќе банираните или отпишаните од xbox live:)
Фала ти :) само што ја сум редовен на лајв..
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
На Џои ке му послужи ова, он е баниран од лајв :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
На Џои ке му послужи ова, он е баниран од лајв :)
Да и тоа како, уште некој да кажи кај го прават или некој добар туторијал како јас да го направам. И почнувам уште вечер :)
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Да и тоа како, уште некој да кажи кај го прават или некој добар туторијал како јас да го направам. И почнувам уште вечер :)
6500 во IDC. Сам тешко е да го направиш.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Малце офф топик но да ве прашам

Да не има некој тука студент случајно ми треба да му ја искористам ајсик картицата ако дозволи секако :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076

Иако нема никаков гемплеј прикажано знаеме дека доаѓа играва некаде при крајот на годинава.
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Дај бе слушалкиве некој? Никој ли не е заинтересиран или пак цената ве плаши, што е проблемот? Слушалките се топ, еднаш не се искористени... ги нарачав кога играв на Live ама се плашам од бан и не сум се уклучил некое време затоа ги продавам.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Mass effect 3 бара да биде со лт 3 или може на старово да го играм?
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
12
decki , fala vi na site za reklamata :)
imate po 1 igra gratis cim se pojavite tuka :)
Inace stiga slednovo ( utre bi trebalo da se tuka)
Original igri za xbox360, PS3, Wii i 3DS, link na: http://www.idc.com.mk/ORIGINALNI_IGRI.zip
Nintendo 3DS consoli , Xbox360 250 GB bundle + kinect ( neznam dali ke se hakuva ke vidime)
Xbox360 Wireless Speed Wheel
Xbox360 Licensed MadCatz Wheel Force feedback (solenko ke bide ali top)
Xbox360 Saitek joystick
3 months LIVE card
2100 points Microsoft ( za pazaranje na LIVE)
PSP konzoli, Wii consoli, Wii balance board, Wii accessories pack

:)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
decki , fala vi na site za reklamata :)
imate po 1 igra gratis cim se pojavite tuka :)
Inace stiga slednovo ( utre bi trebalo da se tuka)
Original igri za xbox360, PS3, Wii i 3DS, link na: http://www.idc.com.mk/ORIGINALNI_IGRI.zip
Nintendo 3DS consoli , Xbox360 250 GB bundle + kinect ( neznam dali ke se hakuva ke vidime)
Xbox360 Wireless Speed Wheel
Xbox360 Licensed MadCatz Wheel Force feedback (solenko ke bide ali top)
Xbox360 Saitek joystick
3 months LIVE card
2100 points Microsoft ( za pazaranje na LIVE)
PSP konzoli, Wii consoli, Wii balance board, Wii accessories pack

:)
Секоја чест што се реши да донесеш волан со Force Feedback, се надевам ќе успееш да го продадеш. Јас би го купил, ама веќе си земал лиценциран мајкрософт-ов на старо. Forza 4 вреди за тоа!

Иначе, за Mass Effect 3, пачувајте си ја со Backup Creator-от и ќе си работи перфектно и на LT 2.0, за оние кои не одат на Live.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Ја играте FIFA Street? Не играм никад фифа, али ова е многу јака ствар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom