Xbox360 гејмери

IleYOOO

Врховен владетел
Член од
11 ноември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
1
Може ќе ви звучи глупо што сумирам, извинете што не сум навлезен доволно во консоливе. Единствена вистинска конзола што сум ја имал била ПС1 (и нинтенда секако). Значи, денешниве конзоли поблиски се до компјутерот? Мораш да инсталираш, за разлика од мојата драга конзола кога ставаш цеде и играш? Инаку, прашувам затоа што наоѓам на идц xbox-ови што имаат исти цени а различни вредности за хард диск. Од каде излезе хард диск по ѓаволите. До душа тоа може од секад било. Може ли некој детално да се нафати да ми објасни се` за xbox и колку е исплатливо да се купи со чипови, да се хакува, да се чипува (незнам дали е исто), и слично.


Патем видов пред некој месец дека можно е пролетва на саем да пуштат нови конзоли xbox. И за тоа пишете дали се исплати да чекам. ФАЛА МНОГУ :cuc:
без потсмевање ве молам.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Ако може некој да ми каже кај да најдам слушалки за хбох(не онакви само за зборење туку и за во игра), видов во анхоч во лептокарија али многу скапи од 4000 до 10 000.. Претходно имав 2 пати тритон слушалици едните беа 60 евра другите 80 али повеќе од 80евра не ми се даваат, ако има некаде turtle beach,steel series, tritton пишете или од странство да нарачам ..
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Абе на аренабг има alan wake nightmare ама како што паметам такви игри аркадни се префрлаа на усб па се играа. Пробал некој работи, може на банираниве или мора да менувам акантуи со лајф?
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Ако може некој да ми каже кај да најдам слушалки за хбох(не онакви само за зборење туку и за во игра), видов во анхоч во лептокарија али многу скапи од 4000 до 10 000.. Претходно имав 2 пати тритон слушалици едните беа 60 евра другите 80 али повеќе од 80евра не ми се даваат, ако има некаде turtle beach,steel series, tritton пишете или од странство да нарачам ..
Јас имам нарачано добри слушалици а ми истече и Gold периодот и немам намера пак да играм па кога ќе стигнат, ќе ти пишам. Инаку не знам што се дешава со форумов, самиот едноставно ме одпретплатил и не добивам никакви известувања за нови мислења. :S
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Абе на аренабг има alan wake nightmare ама како што паметам такви игри аркадни се префрлаа на усб па се играа. Пробал некој работи, може на банираниве или мора да менувам акантуи со лајф?
Тоа работи само на ЈТАГ конзоли, имам проверено.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Јас имам нарачано добри слушалици а ми истече и Gold периодот и немам намера пак да играм па кога ќе стигнат, ќе ти пишам. Инаку не знам што се дешава со форумов, самиот едноставно ме одпретплатил и не добивам никакви известувања за нови мислења. :S
Какви слушалки нарача ?
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
Ако може некој да ми каже кај да најдам слушалки за хбох(не онакви само за зборење туку и за во игра), видов во анхоч во лептокарија али многу скапи од 4000 до 10 000.. Претходно имав 2 пати тритон слушалици едните беа 60 евра другите 80 али повеќе од 80евра не ми се даваат, ако има некаде turtle beach,steel series, tritton пишете или од странство да нарачам ..
Јас нареден пат ке нарачам Тurtle Beach x12 па ти ги препорачувам и на тебе ако можеш да ги најдеш тука во европа.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Јас нареден пат ке нарачам Тurtle Beach x12 па ти ги препорачувам и на тебе ако можеш да ги најдеш тука во европа.
од каде ќе ги зимаш ? и колку пари се, ако одговара дај заедно да нарачаме или нешто така..
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Сега за сега ништо не е сигурно а ако излезе нешто ке ти кажам !
Важи ако не ќе се искомуницираме на лајв.. Ти беше mk storm нели? Ајде ќе се договориме само не заборавај :)
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
12
decki
RGH(jtag) praime :)
bujrum koj saka, malce e solenko, ama vredi
pipava e cela stvar, ali raboti
Alan Wake Nightmare, isprobano, cepa ( se instalira od stikce )
zakon :)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
decki
RGH(jtag) praime :)
bujrum koj saka, malce e solenko, ama vredi
pipava e cela stvar, ali raboti
Alan Wake Nightmare, isprobano, cepa ( se instalira od stikce )
zakon :)
Колку е солено? :) Ќе може да се закачи после и екстерен хард за игри така?
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
85
Поени од реакции
22
decki
RGH(jtag) praime :)
bujrum koj saka, malce e solenko, ama vredi
pipava e cela stvar, ali raboti
Alan Wake Nightmare, isprobano, cepa ( se instalira od stikce )
zakon :)
Колку ќе кошта тоа?дали после тоа ќе може да ги играме сите игри на нашите конзоли или само оние игри што се означени како jtag(за jtag конзоли)?...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom