Xbox360 гејмери

D

Deleted member 53418

Гостин
Da prasam neoj da pomogne igrav most wanted 2 i naednas se ukoci xbox svel izvadiv igrata i pak stoese slikata od sto moze da e problemot ?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Вчера сакав да играм со уште еден и го пробав неговиот џојстик и не сакаше да уклучи. Светеа сите страни на кругчето. Џојстикот во ред му бил. Кај мене нејќе. Што е проблемот?
-Исто го вклучував како што го направив со мојот.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
cek cek lt 3.0 mi rekoa deka ponov nema momentalno xD pred 1 nedela bev tamu xD zimav igra moze da e do hackot ? ako moes pisi mi pp podetalno fala odnapred
Кај е тоа таму? Кај флешуваше? Јас мислам дека играта не ти е флешувана за lt 3.0, затоа треба со abgx да се помине пред да се сними. Прашај таму кај што си ја купил
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Му стегнав апдејт на Xbox-от на интернет. Ќе има ли скоро декодирање за него?

А и прашањето од озгоре доколку знае некој да ми одговори зошто не фаќа друг џојстик???
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.631
Поени од реакции
52.502
А и прашањето од озгоре доколку знае некој да ми одговори зошто не фаќа друг џојстик???
Мора да фаќа, барем кај мене немало проблем. Нешто не си направил како што треба.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Вчера сакав да играм со уште еден и го пробав неговиот џојстик и не сакаше да уклучи. Светеа сите страни на кругчето. Џојстикот во ред му бил. Кај мене нејќе. Што е проблемот?
-Исто го вклучував како што го направив со мојот.
Оо ти голем познавачу на технологијата, на гејмпадот позади (не се вика џојстик) имаш мало копче за синхронизирање со Xbox-от, а истото го имаш на Xbox-от напред до портовите за меморија ако имаш од постарите модели.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.631
Поени од реакции
52.502
Оо ти голем познавачу на технологијата, на гејмпадот позади (не се вика џојстик) имаш мало копче за синхронизирање со Xbox-от, а истото го имаш на Xbox-от напред до портовите за меморија ако имаш од постарите модели.
Знае за тоа, го поврзуваше неговиот. Сигурно не ги стискал како што треба, а и мене неколку пати не ми се поврзувале од прва.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Знае за тоа, го поврзуваше неговиот. Сигурно не ги стискал како што треба, а и мене неколку пати не ми се поврзувале од прва.
Нема шанса да не се поврзе од прва, ако тоа се случува има проблем со Xbox-от или гејмпадот...

Кај мене не се поврзува од прва на PC преку неоригиналниот Wireless receiver што го имам, кинески е. :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Знае за тоа, го поврзуваше неговиот. Сигурно не ги стискал како што треба, а и мене неколку пати не ми се поврзувале од прва.
Џабе е, што све не пробав. И тоа малото копче го држев. Сите истовремено светат. Нели треба само едно да светне. Али кај мене не сака.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Џабе е, што све не пробав. И тоа малото копче го држев. Сите истовремено светат. Нели треба само едно да светне. Али кај мене не сака.
Само држи ги во исто време додрка не почнат да трепкаат. Аи другиот xboх да не е во близина па него да го фаќа цело време? Мене ова ми се има десено
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Знае некој да ја работи USBXTAF програмата?
 

T0M

Член од
13 ноември 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
Поздрав до Xbox360 заедницата во Македонија. Пред 2 дена го дознав форумот и дознав прилично интересни ствари, имам Конзола веке 2 години се убив фрлање пари за игрици :D Може некој накратко да ми објасни
1. процедурата за домашно режење на пиратки
2. Дали е возможно и што треба да се направи за да се игра на LIVE со пиратски игрици (а воедно да е намален ризикот од бан)
3. Предлог за некој webpage на кој се објаснати хакерските ствари поврзани со Xbox360 кој се во корист на секој гејмер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom