Xbox360 гејмери

Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Контролерот од XBOX-от некако брзо ги троши батеривчињата...2 до 3 недели анасанааа...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Што е бре ова за Блек Опс 2 онлајн пас 4000 поени??? Ненормална работа, 42-3 евра треба да дадам за онлајн, па стварно не е фер, за сите игри е 800-1200 мање више, ова е претерано
--- надополнето: 15 ноември 2012 во 05:04 ---
Контролерот од XBOX-от некако брзо ги троши батеривчињата...2 до 3 недели анасанааа...
Купи си Сони или Varta полначи и терај си. Јас така правам
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Што е бре ова за Блек Опс 2 онлајн пас 4000 поени??? Ненормална работа, 42-3 евра треба да дадам за онлајн, па стварно не е фер, за сите игри е 800-1200 мање више, ова е претерано
--- надополнето: 15 ноември 2012 во 05:04 ---


Купи си Сони или Varta полначи и терај си. Јас така правам
оваа онлајн пас мислам дека е само за мапите и за длц мисиите за зомбис иначе, мултиплеер било бесплатно и секогаш ќе биде
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
оваа онлајн пас мислам дека е само за мапите и за длц мисиите за зомбис иначе, мултиплеер било бесплатно и секогаш ќе биде
Да, да, да у право си, леле кога видов ми се срушија сите бродови :) добро е вака...
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Да, да, да у право си, леле кога видов ми се срушија сите бродови :) добро е вака...
кутриот, јас веќе сум 55 левел ама нема да влегувам во престиж нема фајде.. Иначе ако си за Black Ops 2 пиши ми на гејмертагот wickedmorgan ме имаш во френдс и ќе ти пратам некој македонци што играме цело време заено блек опс
 
Член од
12 септември 2010
Мислења
17
Поени од реакции
17
Дали е безбедно да се играат XGD3 игри (ако воопште се старуваат, уште неам пробано :)), без ризик да се означи конзолата за банирање во следниов случај :
- двд-ромот флешуван со LT 2.0
- најновиот dashboard (од октомври)
- и ако игрите ги режам со iXtreme burner max без Truncate

и дали за стартување на игрите треба таа финтата со мп3 песни да ја користам или таа важи само за тие режени со truncate ?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дали е безбедно да се играат XGD3 игри (ако воопште се старуваат, уште неам пробано :)), без ризик да се означи конзолата за банирање во следниов случај :
- двд-ромот флешуван со LT 2.0
- најновиот dashboard (од октомври)
- и ако игрите ги режам со iXtreme burner max без Truncate

и дали за стартување на игрите треба таа финтата со мп3 песни да ја користам или таа важи само за тие режени со truncate ?
Без ризик да биде означена за бан - не.

Да се играат, т.е. да се пуштаат - да. Само ќе треба да ги пачуваш од LT3 на LT2.0, барај на нет туторијали. :)
 
Член од
12 септември 2010
Мислења
17
Поени од реакции
17
Да се играат, т.е. да се пуштаат - да. Само ќе треба да ги пачуваш од LT3 на LT2.0, барај на нет туторијали. :)
а ако ги пачувам за LT 2.0 (со xbox backup creator i topology data така?) дали ќе работат во иднина кога ќе ставам LT 3.0 или некој понов (доколку би излегол) ?

и дали со вака пачувани игри одма се означува конзолата за бан или треба неколку пати да се јави таа пораката "unsupported disc" ?
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
а ако ги пачувам за LT 2.0 (со xbox backup creator i topology data така?) дали ќе работат во иднина кога ќе ставам LT 3.0 или некој понов (доколку би излегол) ?

и дали со вака пачувани игри одма се означува конзолата за бан или треба неколку пати да се јави таа пораката "unsupported disc" ?
Нема да работат.

Таа порака нема врска со банување
 
Член од
19 март 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дали препорачувате backup на фајловите на харддискот на XBOX-от (.mp3, .jpg), пред да го однесам на update во ИДЦ или нема потреба?
 
Член од
11 август 2008
Мислења
36
Поени од реакции
6
Искрено не верувам дека некој би сакал да го прифати предлогов, ама немам друг начин.
Значи, голем фан сум на Хало серијалот. Како што знаете, хало 4 излезе пред некое време и сум прилично запален да ја свртам (хало 3 и нагоре ги иам глеано на youtube full gameplay-овите). Дали некој би сакал да ми го “позајми“ xbox-от на некојси недела дена (мислам би било доволно да ја свртам), за симболична компензација многу нормално.
Би сакал да пројде предлогов без мн мн тролање, а ако случајно има заинтересиран, нека ме контактира преку ПП.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom