Xbox360 гејмери

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
539
Поени од реакции
325
decki edno prasanje laik sum za ovie raboti,mi stigna od amerika xbox360 ,nemam igri spustiv nesto od internet,nekoj da mi kaze nacina so kako treba da napravam,imam nadvoresen hard disk,dali na hardot da ke treba da ja instaliram i preku nego da ja krenam igrata ili nesto drugo,fala odnapred
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
decki edno prasanje laik sum za ovie raboti,mi stigna od amerika xbox360 ,nemam igri spustiv nesto od internet,nekoj da mi kaze nacina so kako treba da napravam,imam nadvoresen hard disk,dali na hardot da ke treba da ja instaliram i preku nego da ja krenam igrata ili nesto drugo,fala odnapred
Прво треба да го однесеш за да ти го направат да прима пиратски игри. Нов Xbox, немодификуван, не прима пиратски игри.

Потоа, игрите си ги режеш на ДВД со метод кој го имаш на 8ма страна од темава. Види кај idc.com.mk за повеќе инфо...
 
Член од
20 јуни 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
имам чипуван xbox360 и зосо ако играм мп кје ми ја банираат конзолата...епа сеа дали мозам на чипуван да играм оргинални игри?:)
--- надополнето: 20 јуни 2012 во 15:17 ---
имам чипуван xbox360 и зосо ако играм мп кје ми ја банираат конзолата...епа сеа дали мозам на чипуван да играм оргинални игри?:)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
имам чипуван xbox360 и зосо ако играм мп кје ми ја банираат конзолата...епа сеа дали мозам на чипуван да играм оргинални игри?:)
--- надополнето: 20 јуни 2012 во 15:17 ---
имам чипуван xbox360 и зосо ако играм мп кје ми ја банираат конзолата...епа сеа дали мозам на чипуван да играм оргинални игри?:)
Оригинал игри на чипуван Xbox онлајн?

Пак ризикуваш бан.

Него, да ве прашам, отварал некој Xbox360 gamepad?
Ме заебава аналогот нешто, некогаш заглавува и оди на лево полека, во игри како тенис станува проблем. :)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Оригинал игри на чипуван Xbox онлајн?

Пак ризикуваш бан.

Него, да ве прашам, отварал некој Xbox360 gamepad?
Ме заебава аналогот нешто, некогаш заглавува и оди на лево полека, во игри како тенис станува проблем. :)
Исто и кај мене е проблем на двата џојстици. Ако го решиш проблемот, те молам пингај да знам што да правам. Плус на постариот џојстик ми отиде гумата на левиот аналог и се мислам како да го решам и тој проблем, дали може да се смени тоа комплет, дали да му ставам нешто силикон, гумичка, незнам што да правам...
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Исто и кај мене е проблем на двата џојстици. Ако го решиш проблемот, те молам пингај да знам што да правам. Плус на постариот џојстик ми отиде гумата на левиот аналог и се мислам како да го решам и тој проблем, дали може да се смени тоа комплет, дали да му ставам нешто силикон, гумичка, незнам што да правам...
control freaks http://www.kontrolfreek.com/
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Moze da mi predlozite nekoja dobra igra za xbox :D gi izigrav gow3 tom clancy assassin creed ja igram kingdom of amalur mi e tinja samo trcam navamu natamu ;D gta 4 i forza use malce iam : D i halo mi e tapa ;D pa ako znaete nekoja dobra pisete da ja igram :D
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Исто и кај мене е проблем на двата џојстици. Ако го решиш проблемот, те молам пингај да знам што да правам. Плус на постариот џојстик ми отиде гумата на левиот аналог и се мислам како да го решам и тој проблем, дали може да се смени тоа комплет, дали да му ставам нешто силикон, гумичка, незнам што да правам...
За гумичката можеш да купиш нови од dealextreme ако најдеш некој со Paypal, а за ова со гејмпадов ќе прогуглам и ќе видам да го отворам па ќе пишам.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дечки, да ве прашам - можам со LT 2.0 да се конектирам на Live?

Го направив апдејтот од Max Payne 3, но кога пробав да се конектирам ми бараше уште некој системски апдејт.
Игра некој од вас со LT 2.0 онлајн?
 
Член од
21 април 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
Zdravo na site,

Samo edno prasanje....
Dali da se pravi noviot update sto go nudi XBOX. Za da igram onlin e mi bara da napravam update.
Dali ke prodolzam da igram piratski igri online/?


Fala
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Decki ja kupiv gta 4 pred nekoe vreme ama grafikata e nekako temna oblacno e celo vreme maglivo e :D a na net citav epten jako neso vikaat kaj drugarce na pc ja igram 10x e podobra ? :D kaj site e vaka i ima razlika nekoja golema od 720p vs 1080p na plazma?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom