Xbox360 гејмери

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Дечки, да ве прашам - можам со LT 2.0 да се конектирам на Live?

Го направив апдејтот од Max Payne 3, но кога пробав да се конектирам ми бараше уште некој системски апдејт.
Игра некој од вас со LT 2.0 онлајн?
Банираат :) Можеш да се заебеш, неможам точно да ти кажам пошто не се ставав пред да апдејтувам на 3.0 ама знам луѓе што ги банираа
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Zdravo na site,

Samo edno prasanje....
Dali da se pravi noviot update sto go nudi XBOX. Za da igram onlin e mi bara da napravam update.
Dali ke prodolzam da igram piratski igri online/?


Fala
Безбедно е да го направиш апдејтот, односно нема да ти го сјебе двд-ромот и да не можеш да играш пиратски игри.

Е сега, тоа не значи дека нема да добиеш бан по некое време, зашто сеуште е нов апдејтот и не се знае дали има скриени финти за банирање. :)
--- надополнето: 22 јуни 2012 во 06:34 ---
Банираат :) Можеш да се заебеш, неможам точно да ти кажам пошто не се ставав пред да апдејтувам на 3.0 ама знам луѓе што ги банираа
Знам за банирањето, тоа е секогаш ризик - прашањево ми беше дали ќе го врати драјвот на stock и да не можам ни пиратски да играм.

Ама ете, нема гајле за апдејтирање, а утре ќе активирам бесплатен месечен јузер од кај другарче и ќе си играм на раат пак. Само на LT 2.0+ сум, не ми се даваат пари за тројката, а и така не планирам да играм XGD3 наслови онлајн...PES, Top Spin. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Најнова епизода од You know what's bullshit од Microsoft.

Сите на темава, порано или подоцна, сте регистрирале јузер на Xbox Live и сте добиле гратис месец дена како проба. Порано, беше тешко зашто бараа валидна адреса, телефонски број и слично, но сепак се решаваше ако запнете.

Но, не знам точно од кога, за бесплатен месечен trial кој доаѓа со конзолата - треба да ја внесете и вашата кредитна картичка или PayPal. Ова вчера го искусив, кога на нов xbox креирав јузер и испадна дека бесплатното...не е веќе бесплатно.

Додека Сони гледа да дава повеќе за парите и бесплатен онлајн гејминг, овие морониве се однесуваат бетер од цигани, абе да можат до денар да те исцедат, ќе го направат тоа.
Компанија без никаков морален осет, еби си ги муштериите дур они не се бунат за тоа.

Навистина, имам Xbox, но како компанија нивните тактики ги мразам од дното на душата.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Најнова епизода од You know what's bullshit од Microsoft.

Сите на темава, порано или подоцна, сте регистрирале јузер на Xbox Live и сте добиле гратис месец дена како проба. Порано, беше тешко зашто бараа валидна адреса, телефонски број и слично, но сепак се решаваше ако запнете.

Но, не знам точно од кога, за бесплатен месечен trial кој доаѓа со конзолата - треба да ја внесете и вашата кредитна картичка или PayPal. Ова вчера го искусив, кога на нов xbox креирав јузер и испадна дека бесплатното...не е веќе бесплатно.

Додека Сони гледа да дава повеќе за парите и бесплатен онлајн гејминг, овие морониве се однесуваат бетер од цигани, абе да можат до денар да те исцедат, ќе го направат тоа.
Компанија без никаков морален осет, еби си ги муштериите дур они не се бунат за тоа.

Навистина, имам Xbox, но како компанија нивните тактики ги мразам од дното на душата.
јебига, педери до јаја..
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Безбедно е да го направиш апдејтот, односно нема да ти го сјебе двд-ромот и да не можеш да играш пиратски игри.

Е сега, тоа не значи дека нема да добиеш бан по некое време, зашто сеуште е нов апдејтот и не се знае дали има скриени финти за банирање. :)
Проблем со новиот апдејт е ако некад планираш да правиш RGH и немаш CPU key backup и NAND Dump нема веќе да можеш да го гличуваш зашто од овој дашборд М$ користи нова енкрипција за истите. Јас планирав да направам Dual Nand boot со еден RGH и еден stock ама бидејќи си апдејтував без да си прочитам се заебав и сеа готово го флешувам деновиве нарачав се што ми треба само да ми стигнат деловиве за 10-15 дена се надевам :)
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Ако си зеам Хбох со 4 гб хард диск значи дека нема да можам да ставам игри на него туку на ЦД и после да ги играм така ? И каде најевтино во македонија можам да зеам Хбох директно со Кинект ?
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Сите што играте PES 2012 на Xbox и сакате да имате пачувана верзија (со Бундеслига, правилни имиња на играчи, тимови и лиги) симнете го новиот option file од daymos. Има интрукции, не е тешко воопшто, се што ви треба е USB. Работи 100%, лично го пробав, единствена маана е што малку поспоро се отвараат стварите во менито во играта (додека се лоадираат новите ствари), друго се е во ред.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Него, да ви кажам да не апдејтирате Live ако имате LT 2.0+.

Све е океј, ама поновиве игри не ги пушта, Unsupported Content - па мора финта да правите после, да пуштите инсталација на играта, па cancel, па да ја пуштите играта за да проработи. :)
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Него, да ви кажам да не апдејтирате Live ако имате LT 2.0+.

Све е океј, ама поновиве игри не ги пушта, Unsupported Content - па мора финта да правите после, да пуштите инсталација на играта, па cancel, па да ја пуштите играта за да проработи. :)
Eј мац најдов на интернет за 10 евра нешто ко CK3 Probe и CK3 мини во едно за 10 евра. Јас го нарачав и се надевам ќе ми стигне за 2 недели (плус некои кабли зашто немам PC него само лаптопи) ако си заинтересиран можеш да го видиш овде. Вака нема да треба да даваш 1000ка за секој апдејт него можеш сам да си го правиш
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Eј мац најдов на интернет за 10 евра нешто ко CK3 Probe и CK3 мини во едно за 10 евра. Јас го нарачав и се надевам ќе ми стигне за 2 недели (плус некои кабли зашто немам PC него само лаптопи) ако си заинтересиран можеш да го видиш овде. Вака нема да треба да даваш 1000ка за секој апдејт него можеш сам да си го правиш
Не ми ја отвара страната, ако го нарачам би ми стигнал ли во МК?
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Не ми ја отвара страната, ако го нарачам би ми стигнал ли во МК?
Чудно... Види www.focalprice.com или ru.focalprice.com дали ќе ти отвори (SKU: GX0077X). Имаат достава беспари низ цел свет (исто ко DX) само ти треба Paypal
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.367
Поени од реакции
4.894
Него, да ви кажам да не апдејтирате Live ако имате LT 2.0+.

Све е океј, ама поновиве игри не ги пушта, Unsupported Content - па мора финта да правите после, да пуштите инсталација на играта, па cancel, па да ја пуштите играта за да проработи. :)
Ова го може со сите LT флешови или само со LT 2.0+ ?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ова го може со сите LT флешови или само со LT 2.0+ ?
На мојот LT 2.0 на форца работи финтава, ама само кога го палам Xbox-от, прво пуштам Install, па Cancel, па ја палам.

Ако предтоа сум играл нешто не бива. :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.367
Поени од реакции
4.894
На мојот LT 2.0 на форца работи финтава, ама само кога го палам Xbox-от, прво пуштам Install, па Cancel, па ја палам.

Ако предтоа сум играл нешто не бива. :)
Ееј ќе ја пробам финтава, фала :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.367
Поени од реакции
4.894
Леле колку сум забораен.. абе како се режеше игра ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom