Xbox360 гејмери

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Moze da se igra na Xbox Live vo Makedonija zosto ja nema Makedonija vo dzavite vo koi e podrzan Live ?
може, ќе си направиш дека си од друга земја на пример ја сум од германија или британија веќе стварно не ми текнува..
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
http://www.ign.com/videos/2011/12/19/alan-wakes-american-nightmare-developer-commentary?show=HD
Новото од Алан Вејк. Морам да кажам дека графиката е подобрена, и изгледа уште боље. Кецот беше еден од 3те powerhouse графички енџини за 360ката.
Првиот дел на пц ќе бидел уште подобар. Ќе имало текстури со висока резолуција, и ќе барал ninja PC. Одвај чекам да ја испуцам и на PC
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
во исчекување на новиот Lt +3.0.. Ми се игра на live..
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
12
Full FORZA 4 kopija na lager ( snimena ko so treba )
Inaku za site sto cekaat LT 3.0, za starite konzoli so Benq i Lite-on izleguva vikendov. Slim ke poceka uste nekoj den.
:)
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
А што ќе биде финтата со 3.0? Јас сум на 2.0, тоа што излезе пред некој месец. Дај нека објасни некој пошо не ја следам сценава.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
А што ќе биде финтата со 3.0? Јас сум на 2.0, тоа што излезе пред некој месец. Дај нека објасни некој пошо не ја следам сценава.
значи дека тие што играат на лајв ќе може да играат пак..
Full FORZA 4 kopija na lager ( snimena ko so treba )
Inaku za site sto cekaat LT 3.0, za starite konzoli so Benq i Lite-on izleguva vikendov. Slim ke poceka uste nekoj den.
:)
леле фала богу :) доаѓам во сабота или недела
 
Член од
20 мај 2011
Мислења
126
Поени од реакции
52
Dali nekoj znae kako mozam da go aktiviram xbox live gold ? sega go kupiv xboxot i neznam kako da go aktiviram live , neli prviot mesec e besplaten .... Citav na eden forum deka koga kje napravis free membership avtomatski ti pravi upgrade vo Gold prviot mesec ,napraviv Free membership sega neznam kako da napravam upgrade ???
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Dali nekoj znae kako mozam da go aktiviram xbox live gold ? sega go kupiv xboxot i neznam kako da go aktiviram live , neli prviot mesec e besplaten .... Citav na eden forum deka koga kje napravis free membership avtomatski ti pravi upgrade vo Gold prviot mesec ,napraviv Free membership sega neznam kako da napravam upgrade ???
На ново ти е купен xbox-от?

Кога ќе направиш акаунт и ќе го активираш на Xbox Live, сам ќе ти каже дека имаш можност месец дена да бидеш GOLD.

Ако не ти пишувало, тогаш или на Xbox-от се искористени gold членствата или нешто не правиш како што треба...
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Dali moze da spustam igri od net za xbox 360 i pritoa da gi snimam na original dvd kako sto e verbatim i pritoa da gi igram na xboxot??dali treba da bide cipuvan xboxot ili ne ???bidejki ako go snimam na original dvd isto kako da sum ja kupil od dukan neli taka mu doaga???
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Dali moze da spustam igri od net za xbox 360 i pritoa da gi snimam na original dvd kako sto e verbatim i pritoa da gi igram na xboxot??dali treba da bide cipuvan xboxot ili ne ???bidejki ako go snimam na original dvd isto kako da sum ja kupil od dukan neli taka mu doaga???
Не, не му доаѓа исто ако ја снимиш на "оригинал" двд, бидејќи такви не постојат.

Ќе си го чипуваш xbox-от, а после ќе го следиш упатството од 8ма страна на темава за режење игри. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom