Wu-Tang Clan

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Групата не е комерцијална и затоа многумина не ја знаат а воопшто и не слушнале за неа а тие имаат толку значаен придонес во рап музиката! :aplauz:
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Ѕверови се! :) Најбољи траки им се: C.R.E.A.M. и Killer Bees :)
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Gravel pit веќе со години во мојата топ 10 листа на најдобри песни на сите времиња.
Сестра ми инаку мрази рап, но Gravel pit ја обожава :toe:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
Лично мои омилени траки од Ву Тенг - Крим и Гревл пит
па глеам едната е стаена... еве ја и другата
уживајте...во едни од најдобрите рапери на денешнината :smir:

Корекција...уживајте во едни од најдобрите рапери на МИНАТОТО...
C.R.E.A.M. - една од најдобрите рап песни во историјата на рап музиката...ова е времето кога Метход Ман се појави на музичката сцена...Во рап музиката...во почетокот се пеело за животот на луѓето...неправдите...Црната популација најчесто затоа што нивната положба била лоша и имале за што да пеат...Денес Рап музиката не постои (постои но многу малку се прави).Најчести фрази во денешниот рап се:
-Имам многу пари
-Имам убај коли
-Имам многу женски
-Ќе ви скршам кичмата
-Си го живеам животот
-Ништо не ми можиш
...и ред други срања од овој тип...
Ако сакате да слушните каква била Рап музиката...поточно...ШТО Е РАП? - ви ги препорачувам:Geto Boys,Wu-Tang(песни до 2002 година а не денешното срање),Ice Cube,Beastie Boys,Dr.Dre,Snoop Dogg(има само 2-3 Рап песни...кои што ги снимил заедно со др.дре а се друго е срање)...
Хип-Хопот е МРТОВ!!!
Ако таканаречените ''рапери'' Lil Wayne,Akon,50-Cent,Kanye West(има добри траки но сепак...) ги сметате за рапери...грешите...ова денешно срање не е рап...тоа еден вид комерцијална музика која служи за тупење на умот на МЛАДИТЕ кои се позатупени од кога и да било...
Хип-Хопот е МРТОВ!!!

 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ако таканаречените ''рапери'' Lil Wayne,Akon,50-Cent,Kanye West(има добри траки но сепак...) ги сметате за рапери...грешите...ова денешно срање не е рап...тоа еден вид комерцијална музика која служи за тупење на умот на МЛАДИТЕ кои се позатупени од кога и да било...
Хип-Хопот е МРТОВ!!!
Dude! Слушни ја теоријата на човекот со псевдоним Кеј Ар Ес 1 ... Па тогаш збори за тоа дека хип хопот е мртов...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Корекција...уживајте во едни од најдобрите рапери на МИНАТОТО...
C.R.E.A.M. - една од најдобрите рап песни во историјата на рап музиката...ова е времето кога Метход Ман се појави на музичката сцена...Во рап музиката...во почетокот се пеело за животот на луѓето...неправдите...Црната популација најчесто затоа што нивната положба била лоша и имале за што да пеат...Денес Рап музиката не постои (постои но многу малку се прави).Најчести фрази во денешниот рап се:
-Имам многу пари
-Имам убај коли
-Имам многу женски
-Ќе ви скршам кичмата
-Си го живеам животот
-Ништо не ми можиш
...и ред други срања од овој тип...
Ако сакате да слушните каква била Рап музиката...поточно...ШТО Е РАП? - ви ги препорачувам:Geto Boys,Wu-Tang(песни до 2002 година а не денешното срање),Ice Cube,Beastie Boys,Dr.Dre,Snoop Dogg(има само 2-3 Рап песни...кои што ги снимил заедно со др.дре а се друго е срање)...
Хип-Хопот е МРТОВ!!!
Ако таканаречените ''рапери'' Lil Wayne,Akon,50-Cent,Kanye West(има добри траки но сепак...) ги сметате за рапери...грешите...ова денешно срање не е рап...тоа еден вид комерцијална музика која служи за тупење на умот на МЛАДИТЕ кои се позатупени од кога и да било...
Хип-Хопот е МРТОВ!!!

Зашто вака бе брат?
Па Ву Тенг...сеуште прават рап..еве сега и нов албум се очекува...еден искочи пред некое време...така да...не се на минатото само...
а и хип-хопот дур има кој да го почитува и живее.. не е мртов :smir:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
абе не умирајте го со сила хип хоп-от!не е мртов!ако вие немате слушнато и незнаете да оцените нешто квалитетно после златната ера незначи дека нема и нема да има.:tapp:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
вие не ме разбирате...дали воопшто знаете што е хип-хип...еве како за почеток...бидејќи велите дека хип-хопот не е мртов...дајте ми 10 добри хип-хопери...
точно е дека Ву-Танг се активни и дека спремаат нов албум...но за што пеат...траките се исти...имам пари...имам коли...ќе ви скршиме кичмата...најаки сме...
во хип-хопот се пее за маки...ако немаш маки ќе пееш за животот...како е што е...а не да се фалиш...ова е катастрофа денес...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
еве ти повеќе од десет и тоа само македонци....
Деки о2,Страчка,Нож,Тајм Аут ( 2ца се ), Желе, Рнс , Пистолеро , Џака , Дудо , хипо , Скип , Мц Колектив ( Дадо , Влади), ии уште многу би можел да ти најбројувам... а ова сите пеат за животот...и има неколку заебанции песни....кај што пак не пеат за колку пари имале...
Слушате тони зен и кажувате за цел хип-хоп
ХИП=ХОПОТ НЕ Е МРТОВ:vozbud:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Дечкиве се закон на EXIT пред две години растурија
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Super se imam cela diskografija od Wu Tang.
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
албуми од "WU tang clan"

  • 8 diagrams
  • enter the wu tang
  • iron frag
  • legacy
  • the W
  • wu tang for ever
  • soundstracks from the shaolin temple
 
D

DartWader

Гостин
Enter the Wu-Tang (36 Chambers) е нивниот најдобар албум според мене.

Da Mystery of Chessboxin'

Wu-Tang Clan Ain't Nuthing ta Fuck Wit

C.R.E.A.M





Ке излезе албум од новата група на Рза и басистот на систем оф а довн :vozbud:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom