WoW Retail

deatx.

Офчарче
Член од
14 октомври 2013
Мислења
12
Поени од реакции
4
Ако знае некој , колку пари месечно треба да се плаќа за да се игра на Retail , и како да ја симнам или да ја купам официјалната вов игра, пошо преку таквото ми дојде од бугираниве приватни сервери со дониран геар и преку 5000 ques за да влезеш на еден од подобрите приватни сервери.Фала однапред :D
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
На кои се тие бугирани сервери шо играш ?
Претпоставувам Молтен или некој друг шит сервер како него.

Можам да ти ја набавам како digital download цена 16 евра.
30 days of free game time included
понудата важи до 1.1.2014
Ама претходно мораш да ги имаш сите експанзии, така? Ова 16 евра е само за MOP или?
:unsure:
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.114
Поени од реакции
1.023
Да бидеме реални, нема приватен сервер што не е багиран, ако има, ќе го банираат :D
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.782
Поени од реакции
2.564
Otvori na blizzard imas za 15 euro novogodisno i MOP i site ostali plus 1 mesec gratis :D
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.383
Поени од реакции
6.013
Ako trajt popustov wow bez mop ti e 7 i pol evra, 1 mesec gratis igranje, mop - 10 evra i mesecno po 13 evra ako naprajs month subscription .
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
8.849
15 евра е оригиналната игра плус сите експанзии до моменталната верзија. Во овие 15 евра имаш вклучено 30 дена играње а по истекувањето на тие 30 дена имаш опција да плаќаш со balance, game card или со кредитни/дебитни картички. Месечна претплата е нешто под 13 евра а доколку платиш за 3 или 6 месеци наеднаш имаш ситен попуст. Game cards не знам дали се наоѓа кај нас но ова на времето беше наевтина варијанта, мислам дека се наоѓаат и онлајн. А кога ќе навлезеш во играта и ќе стекнеш контакти ќе си се снаоѓаш со трејдање gold за game card, но се разбира постои огромен ризик да бидеш фатен и баниран и да го изгубиш акаунтот.

Ако купуваш retail ќе ја земеш исклучиво од eu.battle.net. Не се лажи да земаш акаунти од луѓе што се откажуваат зашто многу тешко после ќе докажеш дека ти си сопственик. И да ја земеш поевтино од ваквите не се исплати за нервозите кои ќе ги имаш доколку се појави некој проблем.

Еве ти ја оригиналната игра.
https://eu.battle.net/shop/en/product/world-of-warcraft
Потоа само треба да ја докупиш и актуелната експанзија и тоа е тоа.
https://eu.battle.net/shop/en/product/world-of-warcraft-mists-of-pandaria
 

Kajgana Shop

На врв Bottom