WoW злато гејмкарти и слично

  • Креатор на темата Blacks
  • Време на започнување
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Јас побрзо чоперот би го зел отколку слонот :). Многу голем е за мене :nesum:
 
B

Blacks

Гостин
Е сеа многу сакаш :) . Финтата е да се купи нешто околу 8к голд. За чоперот само матсовите од вендор вредат 12к+ башка другите глупости. А иначе и јас би сакал да го јавнам тој чопер :)
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Цццц забегавте со муабетиве. Не беше прашањето да се земе ајтем некој на играта или маунт или што ти ја знам, него дали може да се земе Game Cards за голд :)

Знае некој нешто??? :(
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Цццц забегавте со муабетиве. Не беше прашањето да се земе ајтем некој на играта или маунт или што ти ја знам, него дали може да се земе Game Cards за голд :)

Знае некој нешто??? :(

На скалкрашер можда и знам .. за на други сервери тиња.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
Za vreme na TBC na skullcrusher jas plakav po 1000g za game card 60 dena sega za 1500 mi davat
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Не знам дали ет дозовлено ама секако дека е поврзано со wow ова што ќе го пишам така да бришете ако мислите оти е несоодветно..


Значи штикам гјемкарти, нови wow акаунти, wotlk, tbc и слично. Поефтино од југотон.

Исто купувам gold.. минимум купување е 10.000 gold плаќам кеш ако сака некој нека ми земи мсн договараме цена, се наоѓаме во нет кафе во скопје плаќам ми го дава голдот и тоа е..
па кој го интересира нека пиши

Цената зависи од серверот.. од 100 денари па нагоре за 1000 голд.
 
B

Blacks

Гостин
Многу ефтино купуваш... Знам човек што купува по цена од 5-7$ за 1000ка.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
5-7$ ???Кој е чоекот.. Имам 400к да му продам на 5-6 сервери одма...
5-7$ за 1000г е фантазија... остај што сега немат таква цена, и да најдиш некаде 4$ ќе ти дојди 3$-3.5$ донесени во македонија и изваени од банка како денари.. а јас нудам цени тука некаде .. колку што би те коштало да ги донесиш кај нас со исклучок на то шо нема да се кашкаш со носењето..

и пак викам цената зависи од серверот/количината
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
5-7$ ???Кој е чоекот.. Имам 400к да му продам на 5-6 сервери одма...
5-7$ за 1000г е фантазија... остај што сега немат таква цена, и да најдиш некаде 4$ ќе ти дојди 3$-3.5$ донесени во македонија и изваени од банка како денари.. а јас нудам цени тука некаде .. колку што би те коштало да ги донесиш кај нас со исклучок на то шо нема да се кашкаш со носењето..

и пак викам цената зависи од серверот/количината
Пак е евтино. И кај нас дури. И кај нас добиваш цена 500 денари 1000 голд....
 
B

Blacks

Гостин
Немаме ние Paypal за да може да се занимаваме со тој бизнис ако може да се нарече така. 99% од луѓето што се занимаваат со продажба и купување на вов голд работат со пеипал.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
овој мора дае прилепчанец шо волку ефтино продава и дава маме ебаа прилепчаниве во сите онлине игри кајшо можешп нешто да заработиш на се бутнаа цени бе:vozbud:
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Пак е евтино. И кај нас дури. И кај нас добиваш цена 500 денари 1000 голд....
500 факен денари за 1000 голд ????? Хелоууууууууу ??? КАДЕЕ ???

Денот добивам по 20к голд.. нека ми дава некој по 10.000 денари..

500 е невозможна малопродажна цена.. значи топ дилери што се во малопродажба продават по 450 денари..

обично цената е 1/3 од малопродажната оти вклучен е ризик на банирање, реклама, корисничка подршка и ќар за дилерите..
 
B

Blacks

Гостин
500 факен денари за 1000 голд ????? Хелоууууууууу ??? КАДЕЕ ???

Денот добивам по 20к голд.. нека ми дава некој по 10.000 денари..

500 е невозможна малопродажнацена.. значи топ дилери што се во малопродажба продават по 450 денари..

обично цената е 1/3 од малопродажната оти вклучен е ризик на банирање, реклама, корисничка подршка и ќар за дилерите..
Токму така... Кинезите купуваат по 5-7$ ама продаваат по 15-20$.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
и колку продаваш wotlk cd-key ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom